Марія (ім'я)

Марі́я — жіноче особове ім'я. Походить від єврейського імені Міріам (івр. מרים). Поширене у християнських країнах Європи, Африки та Америки. Найвідоміший носій Діва Марія, мати Ісуса Христа. Потрапило до української мови через грецьку. Станом на 2012 рік шосте найпопулярніше ім'я, яким називали новонароджених дівчаток в Україні[1].

Марія
מרים
Стать жіноче ім'я
Значення

за різними версіями: «запечалена», «вперта», «пані», «відкинута», «улюблена», «самостійна»

мова=
Похідні прізвища Марієнко, Марійченко
Інші форми Марічка, Маруся, Марійка, Маша, Мері, Марусина, Марусенька
Іменини 8 січня, 19 лютого, 25 лютого, 14 квітня, 20 червня, 22 червня, 4 серпня, 31 березня, 28 серпня, 11 листопада 26 лютого
Іншими мовами:
азерб. Məryəm
англ. Mary
біл. Марыя
болг. Мария
грец. Μαρία
ісп. María
італ. María
їд. מאַריִאַ
кит. 馬利亞
кор. 마리아
лат. Marija
латис. Marija
нім. Marie
пол. Mariа
рос. Мария
рум. Maria
серб. Марија
тат. Мәръям
угор. Mária
фін. Maria, Mari
фр. Marie
хорв. Marija
чеськ. Marie, Marika
яп. マリア
Пошук статей
у Вікіпедії
які починаються з імені
містять ім'я

В християнстві

Марією звали Богородицю, матір Ісуса Христа. Також у Святому Письмі згадуються інші Марії, зокрема, Марія Магдалина та Марія Клеопова. Це і визначило популярність імені серед християн.

В українську та інші слов'янські мови єврейське ім'я Міріам перейшло від грецького Μαρια. Саме ж ім'я Міріам було досить поширеним серед юдеїв; воно згадується ще в Старому Заповіті. В арабському варіанті ім'я звучить аналогічно.

Як частина чоловічого імені

Вже з XIV століття ім'я Марія використовувалось як компонент чоловічого імені, зазвичай, є другою його частиною. В сучасній Німеччині, відповідно до закону, Марія — єдине жіноче ім'я, яке можна використовувати в складі чоловічого. Наприклад, відомими носіями такого імені серед чоловіків є композитор Карл Марія фон Вебер, поет Райнер Марія Рільке, письменник Еріх Марія Ремарк.

Відомі особистості

Святі

Монархи

Інші

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.