Чорноморськ-Порт

Чорномо́рськ-Порт (до 17 травня 2017 року Іллічівськ[1], у 1950-х роках Новоіллічівка та Сухий Лиман) — позакласна припортова вантажна залізнична станція Одеської дирекції Одеської залізниці. Розташована на лінії Аккаржа Чорноморськ-Порт, найближча станція Аккаржа (7,4 км).

Станція Чорноморськ-Порт

Аккаржа — Чорноморськ-Порт
Одеська залізниця
Одеська дирекція
смт Олександрівка

46°19′20″ пн. ш. 30°37′45″ сх. д.
Рік відкриття 1958 (64 роки)
Попередня назва Новоіллічівка, Сухий Лиман, Іллічівськ
Тип вантажно-пасажирська
Колій 31
Форма платформи пряма
Вулиця Залізнична
Код станції 402000 ?
Код «Експрес-3» 2208091 ?
Послуги
Чорноморськ-Порт

Станція обслуговує Морський торговельний порт «Чорноморськ» та 8 прилеглих під'їзних колій[2].

Станція розташована на околиці смт Олександрівка Чорноморської міської громади Одеського району Одеської області.

Історія

14 лютого 1958 року наказом міністра шляхів сполучення Бориса Бещева було відкрито роз'їзд Новоіллічівка, що мав забезпечувати постачання обладнання та матеріалів для будівництва морського порту та судноремонтного заводу. У серпні 1958 року відкрита станція Сухий Лиман[3].

5 серпня 1958 року на станцію Новоіллічівка прибув перший паровоз з 300 тоннами вугілля[2].

За 5 років станції Новоіллічівка та Сухий Лиман було об'єднано у станцію 4-го класу — Іллічівськ. Згодом станція стала позакласною. До 1975 року було завершено електрифікацію колій[3].

Загальна інформація

Станція має 137 колій протяжністю понад 66 км, 10 парків, гірковий комплекс. Станом на 2013 рік станція щодоби переробляла близько 250 вагонів з 20 найменуваннями вантажів[3].

Середньодобове навантаження — 7,3 тис. тонн вантажів, вивантаження — 18 тис. тонн. Основні види вантажів — зернові, нікелева руда, вугілля тощо.

На станції працює понад 300 залізничників[2].

Пасажирське сполучення

Пасажирський рух відсутній з 2001 року.

23 листопада 2021 року відбулося засідання постійної комісії з транспорту Одеської міської ради, на якому порушили питання відновлення транспортного сполучення залізницею між Одесою та Чорноморськом. Це питання зустріло схвалення. Було запропоновано кілька різних варіантів вирішення цієї проблеми. На околиці Чорноморська на існуючих станційних коліях є можливість організувати мультимодальний пересадковий хаб, який поєднає із зупинкою автобусів. До станції запропоновано організувати підвезення пасажирів міськими автобусами Чорноморська. Фактично ж шляхи, про які йшлося, знаходяться вже на території села Олександрівка. Цей варіант вимагає лише створення у потрібному місці пасажирської платформи з павільйоном та квитковою касою.

Другий варіант — це будівництво приблизно 800 метрів нової залізничної електрифікованої колії, яка проходила приблизно тією ж трасою, де була стара гілка, і планується прокласти майже до центру Чорноморська. Це буде коштувати, за словами залізничників, близько 60 мільйонів гривень. Така вартість — це ціна тієї стратегічної помилки, яку зробила влада, коли дозволила розібрати недіючу залізничну гілку до пасажирських платформ у тоді ще Іллічівську.

Керівництво Одеської залізниці заявляє, що приміський електропоїзд може курсувати від Чорноморська до Одеси близько 45 хвилин із мінімальною кількістю зупинок.

У лютому 2022 року, з нагоди 90-річчя утворення Одеської області, планується відкрити пасажирське сполучення між Чорноморськом та Одесою, із запуском приміського електропоїзда[4].

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.