Подільська земля
Подільська земля — узагальнена назва подільського історико-етнографічного регіону у XIV–XVI ст. (лат. — Terra Podolia, пол. — Ziemia podolska) у офіційних документах або провінція ВКЛ.
Коругва: Сонце в білому полі оточене 12-ма зірками.
Від середини XIV ст. використовувалася на означення історичного Пониззя та Подільського князівства. Після поділу краю на Західне та Східне Поділля, та утворення у 1434 р. Подільського воєводства продовжувала функціонувати в офіційних документах Польського Королівства на означення новоствореної адміністративно-територіяльної одиниці.
Протягом XIV-XVI ст. до Подільської Землі помилково зараховується Теребовельський повіт Галицької землі Руського воєводства, що пов'язано з традиційним уявленням про цю територію як частину історичного Поділля, котра у 1395 р. була відібрана від Поділля і приєднана до Галицької землі Руського воєводства. Із середині XVI ст. паралельно набирає поширення офіційна назва Подільське воєводство.
Міста (замки):
Джерела та література
- Михайловський В. М. Подільська земля // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України. — К. : Наукова думка, 2011. — Т. 8 : Па — Прик. — С. 304. — 520 с. : іл. — ISBN 978-966-00-1142-7.
Література
- Крикун М. Адміністративно-територіальний устрій Правобережної України в XV–XVIII ст.: Кордони воєводств у світлі джерел.— К., 1993.
- Kurtyka J. Podole pomiędzy Polską i Litwą w XIV i 1 połowie XV wieku. В кн.: Kamieniec Podolski. Studia z dziejów miasta i regionu.— Kraków, 2000.