Савеловська (станція метро, Велика кільцева лінія)

«Саве́ловська» (рос. Савёловская) — станція Великої кільцевої лінії Московського метрополітену. Відкрита 30 грудня 2018 року у складі черги «Петровський парк» — «Савеловська»[6]З моменту відкриття станція була частиною двох маршрутів: Солнцевської лінії та Великої кільцевої лінії[7][8]. Після відновлення роботи станції метро «Діловий центр» 12 грудня 2020 року дистанцією «Парк Перемоги» — «Савеловська» Солнцевської лінії рух припинився.

Савеловська
Велика кільцева лінія
Загальні дані
Тип пілонна трисклепінна
Глибина закладення 63[1], 64[2] 65[3][4] м
Проєктна назва Нижня Масловка
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 162[5] м
Ширина 19[5] м
Дата відкриття 30 грудня 2018[6]
Архітектор(и) Шумаков М. І., Орлов А. Ю.(рос.), Волович В. С.(рос.), Расстегняева Н. В.(рос.), Сычёва В. О.(рос.), Рзянин Д. С.(рос.), Солдатов Т. Ю.(рос.)
Будівельник(и) Мосметрострой
Пересадка на Савеловська
Савеловська
Москва-Бутирська
А: м40, 72, 82, 87, 379, 382, 384, 447, 466, с484, с543, 727, т29, т56, т78
Виходи до Нижня Масловка, Бутирська
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Велика кільцева лінія
Легенда
Кленовий бульвар
Нагатінський Затон
Печатники
     
Текстильщики
оборотний тупик
Некрасовська лінія
Нижньогородська
ТЧ «Нижньогородське»
Авіамоторна
Лефортово
оборотний тупик
Електрозаводська
     
Сокольники
     
Ризька
     
Шереметьєвська
оборотний тупик
Савеловська
оборотний тупик
Петровський парк
ЦСКА
Хорошовська
оборотний тупик
Шелепиха
оборотний тупик
Діловий центр
Народне ополчення
Мньовники
оборотні тупики
Терехово
Кунцевська
Давидково
ТЧ Аміньєвське
оборотний тупик
Аміньєвська
Мічурінський проспект
     
Проспект Вернадського
оборотний тупик
Новаторcька
Воронцовська
Зюзино
оборотні тупики
Каховська
Варшавська
Каширська

Конструкція

Пілонна трисклепінна з однією острівною платформою (глибина закладення — 63[1], 64[2] або 65 м[3][4][9]).

Довжина платформної ділянки — 174 м, ширина між коліями — 22 м. Конструкція центрального залу — склепіння з чавунних тюбінгів Ø9,5 м з лотком із монолітного залізобетону з внутрішньою металоізоляцією. Бічні тунелі — у тюбінгів оправа Ø8,5 м кругового обрису. У місцях прорізів тюбінги бічних тунелів спираються на клинчасті перемички між пілонами, тюбінги центрального залу — на опори в складі залізобетонного лотка. Ширина прорізів — 3,755 м, пілонів — 3 м. Конструкція станції без підплатформових приміщень у центральному залі.

Колійний розвиток

Станція з колійним розвитком — 6-стрілочні оборотні тупики з боку станції «Шереметьєвська». перехресний з'їзд, дві станційні колії для обороту і відстою рухомого складу. Одна зі станційних колій (3 ст. колія) переходить в Серпуховсько-Тимірязєвською лінією.[10].

Вихід до міста та пересадки

Пересадки

Станція розташована під площею Бутирська Застава, уздовж Третього транспортного кільця.

Оздоблення

Станція виконана із застосуванням білого і сірого мармуру.

У бічних залах на фризі розташовані інформаційні покажчики що світяться і маршрутні схеми лінії. Над пілонами в бічних залах розташована металева смуга, пофарбована у колір станції, з написами що світяться з назвою станції. Кольорова смуга розміщена таким чином, що добре видно пасажиру що сидить або стоїть у вагоні поїзда. Кольорові частини пілонів звернені до центральної зали. Над прорізами в пілонах розміщуються інформаційні покажчики «Вихід в місто» і «До поїздів до станцій».

За допомогою світлодіодного підсвічування, забарвлення тюбінгової конструкції в темний графітовий колір і світлопрозорих конструкцій на пілонах і по краях платформи досягається відчуття глибини простору. Застосовані в обробці матеріали «працюють» на контрасті з тюбінговою конструкцією, підкреслюючи її циліндричний обрис і неперервність. Динамічні форми деталей облицювання виявляють характер транспортної споруди, додають відчуття легкості й легкості конструкцій.

Вестибюлі станції та пішохідні переходи зі сходовими виходами запроектовані в монолітному залізобетоні. Обсяги вестибюлів мінімізовані й виконані відповідно до містобудівної ситуації. Архітектура вестибюлів є невіддільною частиною архітектурної композиції станції. В обробці застосовуються ті ж матеріали, що і на платформній частині. Кольорове рішення інтер'єрів вестибюлів відповідає кольоровому рішенню перонних залів.

Над сходовими виходами встановлені світлопрозорі конструкції павільйонів з дверима. Деталі конструкцій пофарбовані у колір станції.

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Савеловська (станція метро, Велика кільцева лінія)

  1. Інформаційна служба порталу Будкомплексу (23 жовтня 2017). Станцію метро «Нижня Маслівка» збудують в 2018 році — Хуснуллін. stroi.mos.ru. Комплекс містобудівної політики та будівництва міста Москви. Процитовано 23 жовтня 2017.(рос.)
  2. Москва 24 (06.02.2017). Андрій Бочкарьов: «Клеверні розв'язки вичерпали себе на початку 2000-х».. stroi.mos.ru. Комплекс містобудівної політики і будівництва міста Москви. Архів оригіналу за 6 лютого 2017. Процитовано 6 лютого 2017.(рос.)
  3. Інформаційна служба порталу Будкомплексу (6 грудня 2017). Станція метро «Нижня Маслівка» буде готова восени 2018 року. stroi.mos.ru. Комплекс містобудівної політики та будівництва міста Москви. Процитовано 6 грудня 2017.(рос.)
  4. Дизайн станції метро «Нижня Маслівка» — у фотострічці. — Комплекс містобудівної політики і будівництва міста Москви(рос.)
  5. Сергій Собянін: Будівельники проводять роботи на всіх дільницях Великої кільцевої лінії метро. Mos.ru Офіційний портал Мера та Уряду Москви (19 січня 2018). Дата звернення: 19 січня 2018 року.
  6. У Москві відкрилася станція "Савеловська" Великої кільцевої лінії метро. 30 грудня 2018.
  7. Олександр Шибанов (23 березня 2015). Рассказовка поїде у «Петровський парк». Калінінсько-Солнцевську лінію тимчасово з'єднають із другим кільцем. mperspektiva.ru. Московська перспектива. Архів оригіналу за 4 грудня 2017. Процитовано 4 грудня 2017.(рос.)
  8. Андрій Макарський (22 березня 2016). Від «Раменок» до «Петровського парку» без пересадки. stroi.mos.ru. Комплекс містобудівної політики та будівництва міста Москви. Процитовано 4 грудня 2017.
  9. Відвідування станції метро «Хорошівська», що будується. mos.ru. Архів оригіналу за 20 листопада 2012. Процитовано 19 листопада 2012.
  10. Схема колійного розвитку Московського метрополітену. trackmap.ru. Архів оригіналу за 25 січня 2012. Процитовано 12 грудня 2011.(рос.)
Попередня станція Лінія Наступна станція
Петровський парк   Велика кільцева лінія   Шереметьєвська
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.