Сумська єпархія УПЦ (МП)

Сумська і Охтирська єпархія єпархія Української Православної Церкви Московського патріархату. До її складу входять парафії та два монастирі на території Сумського, Охтирського, Білопільського, Великописарівського, Краснопільського, Лебединського, Липоводолинського, Недригайлівського, Роменського і Тростянецького районів Сумської області та міста Суми[2].

Сумська і Охтирська єпархія
Спасо-Преображенський кафедральний собор у Сумах
Основні дані
Церква Українська православна церква (Московський патріархат)
Заснована 1945 [1]
Юрисдикція Сумський, Охтирський, Білопільський, Великописарівський, Краснопільський, Лебединський, Липоводолинський, Недригайлівський, Роменський і Тростянецький райони Сумської області, місто Суми[2]
Єпархіальний центр Суми
Кафедральний собор Спасо-Преображенський
Покровський
Благочинь 11 [2]
Парафій 239[2]
Монастирів 2[3]
Священиків 196[2]
Сайт portal-pravoslavie.sumy.ua
Правлячий архієрей

Сумський і Охтирський

Євлогій (Гутченко)[2]
 Сумська єпархія УПЦ у Вікісховищі
d

Кафедральне місто Суми. Кафедральні собори Спасо-Преображенський, що знаходиться у Сумах, і Покровський, що знаходиться у Охтирці.

Очільник єпархії Євлогій Гутченко[2].

Історія

Сумську єпархію було засновано 9 листопада 1866 як вікаріатство у складі Харківської єпархії РПЦ. 1935 вона перестала існувати в результаті сталінського терору. Восени 1943 до Сум повернулися сталінські війська, які вже не ризикнули закривати храми. Вони обмежилися тим, що 4 грудня 1943 владика Корнилій (Попов) був призначений єпископом Сумським і Охтирським Московської патріархії.

1945 за рішенням Священного Синоду Російської православної церкви було створено самостійну Сумську єпархію, до складу якої увійшли такі благочиння: Білопільське, Великописарівськое, Глинське, Глухівське, Грунівське, Конотопське, Кролевецьке, Краснопільське, Лебединське, Недригайлівське, Миропільське, Охтирське, Путивльське, Роменське, Середина-Будське, Смілівське, Сумське, Талалаївське, Тростянецьке, Штепівське, Шосткинське.

У червні 1993 року з єпархії було виділено Глухівську, а 2013 - Роменську єпархію РПЦ.

Акція української православної церкви «До світлого дня світлі вчинки» проходить вже одинадцятий рік. [4]

Навчальні заклади

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.