Якубув Андрій Євгенійович

Андрій Якубув (також значиться як: Якубув-Трембач, Якубув-Завіський) — українсько-іспанський громадський діяч, адвокат та дослідник. Перший віце-президент Світового конгресу українських молодіжних організацій. Директор представництва Національної асоціації адвокатів України в Королівстві Іспанія (м. Валенсія).

Андрій Якубув
Ім'я при народженні Андрій Євгенійович Якубув
Народився 2 червня 1995(1995-06-02) (26 років)
Дрогобич,  Україна
Місце проживання  Іспанія
Діяльність юридична, публічна
Конфесія католицизм
Нагороди
Почесна грамота Кабінету Міністрів України

Загальний життєпис

Народився 2 червня 1995 року в Дрогобичі, де провів половину дитинства, відтак переїхавши з батьками на постійне проживання до Іспанії. Має польське та лемківське[1] коріння.

Випускник Університету Валенсії: двічі магістр — за спеціальностями «європейські студії» та «адвокатура»; двічі бакалавр — за спеціальностями «право» та «політичні науки і держуправління».

Член Валенсійської колегії адвокатів з серпня 2020 року. У грудні 2021 року Радою адвокатів України призначений директором представництва Національної асоціації адвокатів України в Королівстві Іспанія (м. Валенсія).

Наукове спрямування

Аспірант  учасник першого договору про наукову працю та подвійний диплом доктора філософії між ВНЗ Іспанії та України, а саме між Університетом Валенсії та ЛНУ ім. Івана Франка[2], під спільним керівництвом професорів П.Позо та М.Микієвич відповідно.

На основі професійного досвіду в компанії групи Telefónica, консультуючи у сфері захисту персональних даних та ІТ-права, досліджує прояви нових технологій крізь призму дисципліни права людини, європейського та міжнародного права. Співіватор кількох колективних монографій[3].

Активізм

У 2018 році став співзасновником і керівником «Інституту 9 травня» у Валенсії — організації, яка присвячена даті та цінностям Дня Європи. Крім підтримки проголошення цього дня неробочим на території Європейського Союзу, запропонував таке святкування цієї дати в Україні[4][5] та інших країнах[6].

Відзначився молодіжним активізмом.

З одного боку, з винятковою прив'язкою до місцевого суспільства в Іспанії, а саме — двічі поспіль обирався головуючим іспанських національних зборів Європейської асоціації студентів права (ELSA Spain), а в 2018 році делегований Молодіжною радою Валенсійського співтовариства до громадської ради Валенсійської корпорації засобів масової інформації на п'ятирічний період[7]. Під час навчання в університеті ще був волонтером на користь поширення валенсійської мови та успішно представляв Університет Валенсії на дебатних турнірах[8].

З іншого боку, в підлітковому віці, був дотичним до організацій Українське козацтво та Товариство польської культури Львівщини, а з 16 років стало провадить різну громадську та творчу діяльність[9].

У 2013 році, за творчим доробком у медіа української діаспори (в тому числі радіо та телерепортажу), Львова та Дрогобиччини, прийнятий до Національної спілки журналістів України[10]. Автор публіцистики на теми участі українців в Громадянській війні в Іспанії та польсько-українського історичного діалогу, наслідуючи приклад Олександра Колянчука.

У 2014-2015 роках — головний редактор електронного журналу для українців Іспанії «Надсегурська Україна»[11]. Відтак співпрацював з «Укрінформ», став коментатором іспанських політичних події для «Європейської правди»[12].

У 2015 році співзаснував та очолив Українське товариство Університету Валенсії[13]. У рамках поширення українознавства в Іспанії, організував у цьому університеті форум імені Юрія Дрогобича[14]. У зворотньому напрямку культурного діалогу, сподвигнув відкриття барельєфу Мігелю де Сервантесу в ДІКЗ «Нагуєвичі»[15].

Лектор перших в Іспанії курсів з основ української мови та культури при Службі мовної політики Університету Валенсії[16], які з 2014 по 2019 мали десять випусків (в середньому по 30 годин). Також провів кілька випусків таких курсів щодо польської та словістики.

Паралельно, на громадських засадах, займався перекладами: на іспанську — матеріалів до книг власного упорядкування (виданих Укр. тов. Унів. Валенсії) та зустрічей (серед інших, Олега Сенцова); та на українську — главу 28 роману Сервантеса у виданні 140 мовами «El Quijote universal. Siglo XXI»[17]. На перших етапах Українського кризового медіа-центру, допомагав з редагуванням їх публікацій іспанською.

У серпні 2016 року, на VI Всесвітньому форумі українців, був залучений до складу президії Української всесвітньої координаційної ради[18] та до ролі конферансьє, разом з Лесею Горовою, урочистої академії «Українці світу — Україні» в Національній опері за участі Президента України[19].

У 2019 році, реалізовуючи проект публічної дипломатії, призвів до визнання Голодомору парламентом Валенсійського співтовариства[20][21].

У серпні 2021 року, під час Х Форуму української молоді діаспори, обраний першим заступником президента Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО)[22].

Нагороди та відзнаки

За досягнення культурного, медійного та історієзнавчого характеру серед української громади Іспанії, нагороджувався Почесною грамотою Кабінету міністрів України (2015) та іншого роду відзнаками.

Примітки

  1. Колодій, Софія (11 лютого 2015). Лемківський сон в Іспанії. Наше слово (укр.). Процитовано 2 січня 2022.
  2. Львівський університет запроваджує спільну із Університетом Валенсії докторську програму з міжнародного права. Львівський національний університет імені Івана Франка (укр.). Процитовано 2 січня 2022.
  3. Andreu Yakubuv-Trembach. Dialnet (ісп.). Процитовано 2 січня 2022.
  4. Якубув, Андрій (2 травня, 2020). 9 травня – це зовсім про іншу перемогу. Газета ДЕНЬ (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
  5. 17 років самотності: чому Україна святкує День Європи окремо від країн ЄС. www.eurointegration.com.ua (укр.). Процитовано 7 січня 2022.
  6. 9 Mај - една друга победа. Фокус (en-GB). 10 травня 2020. Процитовано 3 жовтня 2021.
  7. El Consell Valencià de la Joventut vota a Andriy Yakubuv como asesor de contenidos de los nuevos medios públicos. Qué! (ісп.). 5 березня 2018. Процитовано 17 вересня 2021.
  8. La Universitat guanya per segona vegada consecutiva el torneig nacional de debat universitari InterPoli. infouniversitat (кат.). Процитовано 13 січня 2022.
  9. Андрій, Яців. Андрій Якубув в гостях у МІОКу (1.08.2017) | МІОК | МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ ТА ЗВ'ЯЗКІВ З ДІАСПОРОЮ (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  10. «Андрій Якубув: українець на Піренеях», авт. Ростислава Новосад, журнал Журналіст України, № 10 (401), 2015, ст. 27-28.
  11. Чотирьох українців Іспанії нагородили медалями УВКР за створення меморіального комплексу Шевченку. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 23 вересня 2021.
  12. Андрій Якубув | Європейська правда. www.eurointegration.com.ua (укр.). Процитовано 13 січня 2022.
  13. Holodomor: quan Ucraïna va perdre el gra i la vida. infouniversitat (кат.). Процитовано 13 січня 2022.
  14. В Іспанії відбувся форум до 25-річчя референдуму про незалежність України. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  15. Сервантесу відкрили барельєф у Франкових Нагуєвичах. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 13 січня 2022.
  16. Українську мову вивчають в Університеті Валенсії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
  17. José Manuel Lucía Megías. www.ucm.es. Процитовано 11 січня 2022.
  18. Новорічні підсумки стотисячної громади українців Іспанії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 5 січня 2022.
  19. Міністерство культури України :: У Національній опері відбулася Урочиста академія "Українці світу - Україні". mincult.kmu.gov.ua. Процитовано 2 січня 2022.
  20. Барселона - Парламент автономної області Валенсія визнав Голодомор геноцидом. barcelona.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 17 вересня 2021.
  21. У Музей Голодомору з парламенту Валенсії передали документи про визнання Голодомору геноцидом. Національний музей Голодомору-геноциду (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
  22. Відбулася зустріч команди МІОКу з першим заступником президента СКУМО Андрієм Якубувим | Національний університет «Львівська політехніка». lpnu.ua. Процитовано 7 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.