Якубув Андрій Євгенійович
Андрій Якубув (також значиться як: Якубув-Трембач, Якубув-Завіський) — українсько-іспанський громадський діяч, адвокат та дослідник. Перший віце-президент Світового конгресу українських молодіжних організацій. Директор представництва Національної асоціації адвокатів України в Королівстві Іспанія (м. Валенсія).
Андрій Якубув | |
---|---|
| |
Ім'я при народженні | Андрій Євгенійович Якубув |
Народився |
2 червня 1995 (26 років)
Дрогобич, Україна |
Місце проживання | Іспанія |
Діяльність | юридична, публічна |
Конфесія | католицизм |
Нагороди | |
Загальний життєпис
Народився 2 червня 1995 року в Дрогобичі, де провів половину дитинства, відтак переїхавши з батьками на постійне проживання до Іспанії. Має польське та лемківське[1] коріння.
Випускник Університету Валенсії: двічі магістр — за спеціальностями «європейські студії» та «адвокатура»; двічі бакалавр — за спеціальностями «право» та «політичні науки і держуправління».
Член Валенсійської колегії адвокатів з серпня 2020 року. У грудні 2021 року Радою адвокатів України призначений директором представництва Національної асоціації адвокатів України в Королівстві Іспанія (м. Валенсія).
Наукове спрямування
Аспірант — учасник першого договору про наукову працю та подвійний диплом доктора філософії між ВНЗ Іспанії та України, а саме між Університетом Валенсії та ЛНУ ім. Івана Франка[2], під спільним керівництвом професорів П.Позо та М.Микієвич відповідно.
На основі професійного досвіду в компанії групи Telefónica, консультуючи у сфері захисту персональних даних та ІТ-права, досліджує прояви нових технологій крізь призму дисципліни права людини, європейського та міжнародного права. Співіватор кількох колективних монографій[3].
Активізм
У 2018 році став співзасновником і керівником «Інституту 9 травня» у Валенсії — організації, яка присвячена даті та цінностям Дня Європи. Крім підтримки проголошення цього дня неробочим на території Європейського Союзу, запропонував таке святкування цієї дати в Україні[4][5] та інших країнах[6].
Відзначився молодіжним активізмом.
З одного боку, з винятковою прив'язкою до місцевого суспільства в Іспанії, а саме — двічі поспіль обирався головуючим іспанських національних зборів Європейської асоціації студентів права (ELSA Spain), а в 2018 році делегований Молодіжною радою Валенсійського співтовариства до громадської ради Валенсійської корпорації засобів масової інформації на п'ятирічний період[7]. Під час навчання в університеті ще був волонтером на користь поширення валенсійської мови та успішно представляв Університет Валенсії на дебатних турнірах[8].
З іншого боку, в підлітковому віці, був дотичним до організацій Українське козацтво та Товариство польської культури Львівщини, а з 16 років стало провадить різну громадську та творчу діяльність[9].
У 2013 році, за творчим доробком у медіа української діаспори (в тому числі радіо та телерепортажу), Львова та Дрогобиччини, прийнятий до Національної спілки журналістів України[10]. Автор публіцистики на теми участі українців в Громадянській війні в Іспанії та польсько-українського історичного діалогу, наслідуючи приклад Олександра Колянчука.
У 2014-2015 роках — головний редактор електронного журналу для українців Іспанії «Надсегурська Україна»[11]. Відтак співпрацював з «Укрінформ», став коментатором іспанських політичних події для «Європейської правди»[12].
У 2015 році співзаснував та очолив Українське товариство Університету Валенсії[13]. У рамках поширення українознавства в Іспанії, організував у цьому університеті форум імені Юрія Дрогобича[14]. У зворотньому напрямку культурного діалогу, сподвигнув відкриття барельєфу Мігелю де Сервантесу в ДІКЗ «Нагуєвичі»[15].
Лектор перших в Іспанії курсів з основ української мови та культури при Службі мовної політики Університету Валенсії[16], які з 2014 по 2019 мали десять випусків (в середньому по 30 годин). Також провів кілька випусків таких курсів щодо польської та словістики.
Паралельно, на громадських засадах, займався перекладами: на іспанську — матеріалів до книг власного упорядкування (виданих Укр. тов. Унів. Валенсії) та зустрічей (серед інших, Олега Сенцова); та на українську — главу 28 роману Сервантеса у виданні 140 мовами «El Quijote universal. Siglo XXI»[17]. На перших етапах Українського кризового медіа-центру, допомагав з редагуванням їх публікацій іспанською.
У серпні 2016 року, на VI Всесвітньому форумі українців, був залучений до складу президії Української всесвітньої координаційної ради[18] та до ролі конферансьє, разом з Лесею Горовою, урочистої академії «Українці світу — Україні» в Національній опері за участі Президента України[19].
У 2019 році, реалізовуючи проект публічної дипломатії, призвів до визнання Голодомору парламентом Валенсійського співтовариства[20][21].
У серпні 2021 року, під час Х Форуму української молоді діаспори, обраний першим заступником президента Світового конгресу українських молодіжних організацій (СКУМО)[22].
Нагороди та відзнаки
За досягнення культурного, медійного та історієзнавчого характеру серед української громади Іспанії, нагороджувався Почесною грамотою Кабінету міністрів України (2015) та іншого роду відзнаками.
Примітки
- Колодій, Софія (11 лютого 2015). Лемківський сон в Іспанії. Наше слово (укр.). Процитовано 2 січня 2022.
- Львівський університет запроваджує спільну із Університетом Валенсії докторську програму з міжнародного права. Львівський національний університет імені Івана Франка (укр.). Процитовано 2 січня 2022.
- Andreu Yakubuv-Trembach. Dialnet (ісп.). Процитовано 2 січня 2022.
- Якубув, Андрій (2 травня, 2020). 9 травня – це зовсім про іншу перемогу. Газета ДЕНЬ (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
- 17 років самотності: чому Україна святкує День Європи окремо від країн ЄС. www.eurointegration.com.ua (укр.). Процитовано 7 січня 2022.
- 9 Mај - една друга победа. Фокус (en-GB). 10 травня 2020. Процитовано 3 жовтня 2021.
- El Consell Valencià de la Joventut vota a Andriy Yakubuv como asesor de contenidos de los nuevos medios públicos. Qué! (ісп.). 5 березня 2018. Процитовано 17 вересня 2021.
- La Universitat guanya per segona vegada consecutiva el torneig nacional de debat universitari InterPoli. infouniversitat (кат.). Процитовано 13 січня 2022.
- Андрій, Яців. Андрій Якубув в гостях у МІОКу (1.08.2017) | МІОК | МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ ТА ЗВ'ЯЗКІВ З ДІАСПОРОЮ (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
- «Андрій Якубув: українець на Піренеях», авт. Ростислава Новосад, журнал Журналіст України, № 10 (401), 2015, ст. 27-28.
- Чотирьох українців Іспанії нагородили медалями УВКР за створення меморіального комплексу Шевченку. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 23 вересня 2021.
- Андрій Якубув | Європейська правда. www.eurointegration.com.ua (укр.). Процитовано 13 січня 2022.
- Holodomor: quan Ucraïna va perdre el gra i la vida. infouniversitat (кат.). Процитовано 13 січня 2022.
- В Іспанії відбувся форум до 25-річчя референдуму про незалежність України. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
- Сервантесу відкрили барельєф у Франкових Нагуєвичах. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 13 січня 2022.
- Українську мову вивчають в Університеті Валенсії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
- José Manuel Lucía Megías. www.ucm.es. Процитовано 11 січня 2022.
- Новорічні підсумки стотисячної громади українців Іспанії. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 5 січня 2022.
- Міністерство культури України :: У Національній опері відбулася Урочиста академія "Українці світу - Україні". mincult.kmu.gov.ua. Процитовано 2 січня 2022.
- Барселона - Парламент автономної області Валенсія визнав Голодомор геноцидом. barcelona.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 17 вересня 2021.
- У Музей Голодомору з парламенту Валенсії передали документи про визнання Голодомору геноцидом. Національний музей Голодомору-геноциду (укр.). Процитовано 17 вересня 2021.
- Відбулася зустріч команди МІОКу з першим заступником президента СКУМО Андрієм Якубувим | Національний університет «Львівська політехніка». lpnu.ua. Процитовано 7 січня 2022.