Українське товариство Університету Валенсії

Українське товариство Університету Валенсії (офіційно, вален. Col·lectiu d’estudiants de la Universitat de València «Acció UV-Ucraïna» [«Дія У.В.-Україна»]; також значиться укр. як Українсько-іспанське студентське наукове товариство Університету Валенсії) — студентська наукова організація при Університеті Валенсії, яка займається просуванням українсько-іспанського культурно-освітнього простору. Перший українознавчий осередок в Іспанії.

Acció UV-Ucraïna
Основні дані
Засновано 2015
Приналежність Університет Валенсії
Адреса S.09 Aulari Sud, Av. Tarongers s/n, Валенсія, Іспанія, 46022

Історія

На хвилі подій Євромайдану, окремі студенти українського походження стали залучатися професорами університету до аналізу ситуації довкола України.

З іншого боку, восени 2014 року, при Службі мовної політики Університету Валенсії започатковано курси з основ української мови та культури для членів університетської спільноти. За умовами існуючої в цьому закладі програми просування плюрилінгвізму, лектором таких курсів міг бути студент університету, носій відповідної мови та який володіє компетенціями для проведення занять валенсійською мовою. Ним став Андрій Якубув. Програма курсів отримала схвальний відгук голови Товариства «Україна-Світ» Івана Драча[1].

У жовті 2014 року студентську ініціативу створення українознавчого осередку в Університеті Валенсії підтримав Генеральний консул України в Барелоні Олександр Хрипунов, звернувшись до керівництва цього університету також з приводу виділення товариству приміщення.

Реєстрація організації при Університеті Валенсії відбулася за резолюцією уповноваженого ректора 21 січня 2015 року. Більшість першого складу товариства не були українцями; власне, до 25-річчя Незалежності України, п'ятеро іспанців отримали подяки від Посла Сергія Погорельцева та Т.в.о. Генконсула Світлани Крамаренко.

Зважаючи на налагодження роботи товариства, що відзначало Посольство України в Іспанії[2], та підтримку з боку університету, в 2016 році, Генконсул Оксана Драмарецька вручила ректору Університету Валенсії Е.Морсільйо Подяку Міністерства Освіти і Науки України[3].

Відтак представники товариства демонстрували свої напрацювання у 2016 році в РиміПослу України при Святому Престолі Тетяні Іжевській[4], а в 2017 році в Нью-ЙоркуПостійному Представнику України при ООН Володимиру Єльченку[5]. У різні моменти, з роботами товариства знайомилися Міністр культури Євген Нищук та Міністр інформаційної політики Юрій Стець.

У 2018 році, в рамках свого візиту до Університету Валенсії, приміщення товариства відвідав Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в справах України Режі Брійя.

У 2020 році, товариство стало асоційованим членом Світового конгресу українських молодіжних організацій[6].

Товариство взаємодіє з Асоціацією іспаністів України, співпрацює з призначеним у 2022 році Почесним консулом України у Валенсійському співтоваристві Пабло Хілем.

Діяльність

Товариство покликане, на громадських засадах, проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед студентської та наукової спільноти, популяризувати історичну та культурнo-мистецьку спадщину України, її науковий потенціал, налагоджувати інституційні та міжуніверситетські зав’язки, протидіяти російській пропаганді.

Університет Валенсії надає фінансову підтримку товариству за проектним принципом.

Перший етап (до 2020 року)

Під час навчання на бакалавраті та магістратурі, товариство очолював Андрій Якубув — співзасновник організації. За його безпосередньої участі реалізованo всі соціо-культурні та наукові ініціативи цього періоду.

Провідними діячами товариства також були студенти Л.М.Санчо-Перес, С.Ґарсія-Контей та Ф.Карбоней-Местре — співзасновники організації, серед інших.

Активно підтримували діяльність товариства професори Юридичного факультету Карлос Флорес[7], Хуан Ромеро, Пілар Позо та Ремедіо Санчес; Почесний консул України у Валенсії Луїс-Міґель Ромеро-Вільяфранка.

Видання

  • Книга «Іван Франко. Українське перо іспанських класиків» (2015), присвячена іспанізму Великого Каменяра[8], що згодом стала основою для ініціативи спорудження пам’ятника Іванові Франку в Іспанії[9].
  • Книга «Призначення Сан-Франциско 1945: Україна – держава-засновник ООН» (2015), видана на основі архівних матеріалів делегації УРСР на конференції заснування Організації Об’єднаних Націй. Перевидана в 2017 році, коштом МЗС України, з передмовою Володимира Єльченка[10].
  • Книга «Коли Україна втратила зерно та життя», приурочена до річниці Голодомору (2016)[11][12].
  • Промо-матеріали до 160-ї річниці Івана Франка.

Заходи

Зовнішні відеофайли
Читання фрагменту вірша Івана Франка про Іспанію (2016)
Зустріч іспанських студентів - учасників курсів з основ Української мови та культури в Університетів Валенсії - з Генконсулом Оксаною Драмарецькою (2017)

Співпраця

У 2015 році, керівництво товариства супроводжувало підписання рамкової угоди про співпрацю між Інститутом Міжнародних Відносин КНУ ім. Тараса Шевченка та Університетом Валенсії.

Як результат організації обмінів, у 2018 та 2019 роках, на чолі з професорами Михайлом Микієвичем та Пілар Позо, в 2021 році запроваджено можливість подвійної докторської прогами за спеціалізаціями міжнародне право та права людини між Львівським національним університетом ім. Івана Франка та Університетом Валенсії[26].

Другий етап (після 2020 року)

Впродовж навчання на магістратурі, товариство представляв Володимир Цілюк — випусник Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича, який долучився до товариства під час попереднього перебування в Університеті Валенсії, на бакалавраті, за програмою Еразмус+.

Див. також

Примітки

  1. Українці Валенсії відкрили сайт про Івана Франка іспанською мовою. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  2. Посольство України в Королівстві Іспанія - Студентське товариство “ACCIÓ UV - UCRAINA" звітує про результати своєї роботи у 2015 р.. spain.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 12 січня 2022.
  3. Посольство України в Королівстві Іспанія - Студентське товариство “ACCIÓ UV - UCRAINA" звітує про результати своєї роботи у 2015 р.. spain.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 12 січня 2022.
  4. Посольство України при Святому Престолі (Ватикан) та при Суверенному Мальтійському Ордені (за сумісництвом) - Зустріч Посла Т.Іжевської з представниками Українського студентського товариства Валенсії. vatican.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 12 січня 2022.
  5. https://twitter.com/ukrinun/status/816348503752507392. Twitter (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  6. Світовий конгрес українських молодіжних організацій відкриє представництво в Києві. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  7. Carlos Flores Juberias, Professor at the University of Valencia. www.ukrinform.net (англ.). Процитовано 19 січня 2022.
  8. В Університеті презентували іспанську книгу «Іван Франко. Українське перо іспанських класиків». Львівський національний університет імені Івана Франка (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  9. Пам’ятник Франку для встановлення в Мадриді готова надати влада Трускавця ⋆ VIDIA.ua. VIDIA.ua (укр.). 21 липня 2017. Процитовано 12 січня 2022.
  10. Генеральне консульство України в Барселоні - До 100-річчя українського МЗС перевидана іспанська книга про членство України в ООН. barcelona.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 12 січня 2022.
  11. В Університеті Валенсії презентували книгу про Голодомор. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  12. Universidad de Valencia: ‘Cuando Ucrania perdió el grano y la vida’. The Diplomat in Spain (es-ES). 15 грудня 2016. Процитовано 12 січня 2022.
  13. Прокіпчак, Іван. В Іспанії підняли тему Голодомору-геноциду — Стожари - інформаційний сайт української діаспори. archive.svitua.org (uk-ua). Процитовано 12 січня 2022.
  14. Holodomor: quan Ucraïna va perdre el gra i la vida. infouniversitat (кат.). Процитовано 13 січня 2022.
  15. У Музей Голодомору з парламенту Валенсії передали документи про визнання Голодомору геноцидом. Національний музей Голодомору-геноциду (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  16. В Іспанії відбувся форум до 25-річчя референдуму про незалежність України. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  17. Андрій, Яців. «ІВАН ФРАНКО ПРО ІСПАНІЮ» – УКРАЇНСЬКО-ІСПАНСЬКИЙ ПРОЕКТ МІОКУ ПРЕЗЕНТОВАНИЙ В УНІВЕРСИТЕТІ ВАЛЕНСІЇ (13.12.16) | МІОК | МІЖНАРОДНИЙ ІНСТИТУТ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ ТА ЗВ'ЯЗКІВ З ДІАСПОРОЮ (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  18. Сервантесу відкрили барельєф у Франкових Нагуєвичах. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  19. Estudiants de la Universitat promouen la col·locació d’una placa en honor a Cervantes a Ucraïna. www.uv.es (кат.). Процитовано 12 січня 2022.
  20. Про російську агресію та холодні обійми Євросоюзу – дискусія у Валенсії. dif.org.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  21. Estudiants de la Universitat promouen la col·locació d’una placa en honor a Cervantes a Ucraïna. www.uv.es (кат.). Процитовано 12 січня 2022.
  22. Іспанія | Мiжнародна лiтературна корпорацiя MERIDIAN CZERNOWITZ (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  23. Serhiy Zhadan: un encuentro en la encrucijada de literato y activista. Qué! (ісп.). 12 травня 2018. Процитовано 12 січня 2022.
  24. В Іспанії вперше організовано демонструють українське кіно. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
  25. Nacimiento del cine Ucraniano: 1909-1930. 12 de diciembre de 2018. www.uv.es (англ.). Процитовано 12 січня 2022.
  26. Львівський університет запроваджує спільну із Університетом Валенсії докторську програму з міжнародного права. Львівський національний університет імені Івана Франка (укр.). Процитовано 12 січня 2022.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.