Kawasaki

Kawasaki Heavy Industries, Ltd. (яп. 川 崎 重工业 株式会社 Kawasaki Jūkōgyō Kabushiki-gaisha) - японська корпорація зі штаб-квартирами в містах Кобе і Токіо (район Мінато), створена Кавасакі Сьодзо у 1896 році; один з найбільших у світі промислових концернів.[2] Спочатку компанія займалася суднобудуванням [3], але на даний час основні вироблені товари - це мотоцикли і мотовсюдиходи (підрозділ Consumer Products and Machinery). Серед випущених Kawasaki товарів також знаходяться гідроцикли , трактори , потяги, двигуни, деталі для літаків Boeing, Embraer та Bombardier Aerospace.

Kawasaki
Тип публічна компанія
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь машинобудівна промисловість
Засновано 15 жовтня 1878
Засновник(и) Kawasaki Shōzōd
Штаб-квартира Kobe Crystal Towerd
Продукція залізничний рухомий склад
Виторг 2 260 000 000 $ (2018)[1]
global.kawasaki.com
 Kawasaki у Вікісховищі

Підрозділ Kawasaki Heavy Industries Aerospace Company за контрактом з Міністерством оборони та Японським агентством аерокосмічних досліджень займається постачанням апаратури для літальних і космічних апаратів, гелікоптерів, авіасимуляторів, розробляє повітряно-реактивні двигуни та ракетну зброю.

Історія

Початком історії Кавасакі можна вважати 1878 рік, коли Шозо Кавасакі (Shozo Kawasaki) заснував корабельню Цукіжі Кавасакі (Kawasaki Tsukiji Shipyard) в Токіо. У 1886 підприємство розширюється в міру того, як ґрунтується суднобудівний завод Кавасакі в м. Кобе.

У 1896 році верф Цукіжі Кавасакі увійшла до складу створеної Kawasaki Dockyard.

У 1906 році нещодавно створена корпорація займалася вже випуском локомотивів, вантажівок, пасажирських поїздів на новому заводі в Хього, а наступного року - парових турбін. Компанія будує перший підводний човен в Японії.

У 1911 році компанія почала освоювати сталепрокатне виробництво, що призвело до інтересу в літакобудуванні, а потім і до виготовлення власних моторів. Компанія закінчує перший паровий локомотив, зроблений приватною компанією в Японії.

З 1918 році було освоєно авіаційне виробництво.

У 1928 році корпорація розпалася на спеціалізовані компанії - авіаційну, сталеливарну, суднобудівну та машинобудівну.

Всі підприємства концерну в значній мірі постраждали під час Другої Світової Війни, що змусило в перші повоєнні роки відбудовувати заводи практично заново.

У 1961 році була утворена компанія Kawasaki Motorcycles.

У 1968 році компанія (Kawasaki Aircraft) уклала технічну угоду з Unimation Inc, американською компанією, що спеціалізується на промислових роботах, і почала дослідно - конструкторські роботи.

У 1969 році для підвищення конкурентоспроможності було прийнято рішення про злиття Kawasaki Aircraft в єдину гігантську корпорацію - Kawasaki Heavy Industries, Ltd.

У 1972 році компанія об'єднується з Kisha Seizo Co, Ltd і стає лідером в Японії з виробництва рухомих складів.

У 1975 році компанія починає виробництво мотоциклів в США попереду всіх інших виробників моторних транспортних засобів. Компанія розширює виробництво в США рухомих складів в 1986 році і будівельного обладнання в 1988 році.

У 1989 році компанія отримує замовлення на будівництво моста  Акасі-Кайке, що згодом став найдовшим підвісним мостом у світі, який був відкритий в 1998 році.

У 2002 році створюються дочірні компанії - Kawasaki Shipbuilding Corporation (суднобудування та морські споруди) і Kawasaki Precision Machinery Ltd Kawasaki (верстати та гідравлічне обладнання).

У 2005 році створюється дочірнє підприємство - Kawasaki Plant Systems, Ltd (Завод).

У 2007 році формується заводська команда Kawasaki Motors в класі MotoGP, за яку відповідає європейський дочірній підрозділ Kawasaki Heavy Industries.

У 2010 році Kawasaki Shipbuilding Corporation, Kawasaki Precision Machinery Limited і Kawasaki Plant Systems, Ltd знову увійшли до складу Kawasaki Heavy Industries.

Продукція

Суднобудування

На судноверфях компанії Кавасакі в 1906 році був побудований перший японський підводний човен.

Компанія будує танкери СПГ і танкери LPG, контейнерні судна, балкери, військові кораблі, а також підводні човни.

Кавасакі виробляє найширший спектр морських машин і устаткування, включаючи основні двигуни, кермові механізми, палубні і рибальські механізми.

Компанія розробила суднову парову турбіну типу UA, яка займає найбільшу ринкову частку на основному ринку двигунів для танкерів СПГ.

Рейковий рухомий склад

Кавасакі - найбільший в Японії виробник рухомих складів. З моменту початку своєї діяльності в промисловості в 1906 році, компанія виробила цілий ряд транспортних засобів, які залишили слід в історії залізничної промисловості, включаючи перший паровоз, вироблений приватною компанією в Японії, і перший японський алюмінієвий рухомий склад.

Всього починаючи з 1906 року компанія виробила понад 90 000 одиниць залізничної техніки.

Компанія виробляє високошвидкісні поїзди для високошвидкісної мережі японських залізниць Сінкансен, крім поїзда серії 800.

Компанія також виробляє експрес-потяги та приміські поїзди, поїзди метрополітену, товарні потяги, локомотиви, монорельси і нові транзитні системи.

Авіабудування і космічні апарати

У даній області спеціалізується підрозділ компанії Kawasaki Heavy Industries Aerospace Company.

У 1922 році з'явився перший аероплан, повністю побудований компанією.

Свій перший літак (бомбардувальник і розвідник «тип 88») компанія побудувала в 1927 році.

До відомих літаків фірми відносяться винищувач Ki-10 (перший політ в 1935 р.), а також широко застосовувалися в Другу світову війну винищувачі Ki-45 (1941), Ki-61 (1941; побудовано понад 3000) і легкі бомбардувальники Кі-32 (1937), Ki-48 (1938). Після війни авіаційне виробництво було відновлено в 1954 і в 1950- 1960-х роках в основному включало ліцензійний випуск американських вертольотів, літаків і двигунів.

Літак Kawasaki T-4 Збройних сил Японії

Компанія зіграла головну роль як генеральний підрядник для Міністерства Оборони при створенні навчально-тренувального реактивного літака (MOD) Т-4 і P-3C протичовнового патрульного літака.

В даний час компанія є генеральним підрядником у створенні двох великих літаків наступного покоління: PX патрульного літака базової авіації і CX транспортного літака.

Компанія займається розробкою та виробництвом літака Боїнг 767 і Боїнг 777 спільно з компанією The Boeing Company, США, і реактивні літаки Ембраєр 170, 175, 190 і 195 спільно з бразильським виробником Empresa Brasileira де Aeronautica SA (Ембраєр).

Також Кавасакі виробляє безліч вертольотів різних розмірів, включаючи BK 117, спільно розроблений і вироблений з німецькою компанією Eurocopter Deutschland GmbH. Кавасакі виробляє вертоліт CH-47J/JA, а також розробила і випускає легкий розвідувальний вертоліт OH-І.

Космічні апарати

Японський модуль Кібо для МКС

Компанія «Кавасакі» почала брати участь в освоєнні космічного простору з роботи для Японського агентства космічних досліджень (JAXA), на комплексі ракетних установок N, з устаткування для акустичних тестів і експериментального геодезичного супутника.

Компанія брала участь у проектах, пов'язаних з космічною робототехнікою, таких як: Японський Експериментальний Модуль для МКС «Кібо», експериментальний орбітальний літак HOPE-X і стикувальний механізм для експериментально-технологічного супутника (ETS-VI).

З 1990-х Компанія була відповідальною за розробку і виробництво головних обтічників, зчіпки головного обтічника (СУП[що це?]) і виробництва пускового комплексу для ракети Н-II. В даний час «Кавасакі» бере участь у розробці стратосферної платформи та пілотованої космічної технології, включаючи навчання астронавтів.

Будівництво об'єктів інфраструктури

У 1989 році компанія почала будівництво моста Акасі-Кайке, що згодом став найдовшим підвісним мостом у світі, який був відкритий в 1998 році.

Компанія спеціалізується на прокладанні тунелів, як на внутрішньому ринку, так і на міжнародному рівні. Бурова тунельних машин, яка була використана для риття Євротунелю, і захисні пристрої діаметром 14,14 метра, використані у будівництві Аквалініі Токійської затоки, - два добре відомих приклади.

Компанія Кавасакі займається спорудженням сталевих конструкцій: мостів; наземних резервуарів з подвійними стінами для зберігання газу, а також підземних резервуарів для зберігання; висувних дахів.

Промислові роботи

В області виробництва промислових роботів спеціалізується підрозділ компанії Kawasaki Robotics.

У 1969 році Kawasaki почала розглядати розробку і виробництво машин і систем, завдяки чому стала піонером Японії в галузі промислової робототехніки. У 1968 році компанія уклала технічну угоду з Unimation Inc, американської компанією, що спеціалізується на промислових роботах, і почала дослідно-конструкторські роботи. У 1969 році компанія досягла успіху в розробці робота «Кавасакі-Unimate» першого промислового робота коли-небудь створеного у Світі.

На сьогоднішній момент сімейство роботів Kawasaki досить велике і для вирішення будь-якої задачі автоматизації знайдеться відповідний його представник. Сьогодні Кавасакі випускає десятки різних моделей роботів, які розділені на серії за функціональним принципом, вантажопідйомності і розміром:

 • Серія B - роботи для точкового зварювання.
 • Серія F - найменші роботи Кавасакі. Вантажопідйомність від 2 до 60 кг.
 • Серія R - більш високі виробничі характеристики ніж сімейства F.
 • Серія РА - роботи для роботи в області дугового зварювання.
 • Серія K - роботи для фарбування.
 • Серія Z - роботи для переміщення та укладання важких вантажів на піддони, або зняття їх з піддонів і подачі на конвеєр. Вантажопідйомність від 130 до 300 кг. Використовуються при конвеєрній збірці.
 • Серія М - роботи для переміщення та укладання важких вантажів до 700 кг.
 • Серія Y - роботи паралельного типу для високошвидкісної роботи в харчовій, фармацевтичній та інших областях.
 • RobotClean - роботи для роботи на високотехнологічних виробництвах. Найвищі вимоги по чистоті й точності позиціонування.

Мотобудування

Після Другої світової війни відділення компанії спеціалізувалося на літакобудуванні перекваліфіковувалося на виготовлення деталей для мотоциклів, а з часом і двигунів. Але до кінця 1950-х років керівництво компанії усвідомило, що подібного роду діяльність практично не приносить дивідендів, так як попитом користувалися лише мотори і деталі відомих фірм, а Kawasaki Heavy Industries не володіло впізнаваною торговельною маркою. Тоді надійшла пропозиція випускати мотоцикли. Просувати їх слід було, звичайно ж, на змаганнях.

За виробництво споживчої техніки - мотоциклів, квадроциклів, гідроциклів і іншого - відповідають Kawasaki Motors Corporation Japan (виробництво в Японії) і Kawasaki Motors Manufacturing Corporation USA (виробництво в США ).

У 2004 році Кавасакі випустив 468 тисяч мотоциклів, мотоусюдиходів і водних мотоциклів, 41 % яких був проданий на ринку Північної Америки.

Моделі мототехніки

Фінансові показники

Компанія зазнала збитків у 1997-2000 роках. У 2001 році зростання продажів і зниження операційних витрат допомогли Kawasaki заробити ¥ 6280 млн - перший прибуток за чотири роки.

Показники за 2008 рік:

 • Обсяг продажів - 1,5 трильйона ієн (14,98 мільярда дол.)
 • Операційний прибуток - 76,91 мільярда ієн (765,57 мільйона дол.)
 • Чистий прибуток - 35,14 мільярда ієн (350,71 мільйона дол.)

Структура

Kawasaki - багатонаціональна корпорація з більш ніж 50 холдингами (фабрики, дистриб'юторські центри, відділення з маркетингу та продажу), включає в себе 100 компаній в Японії і по всій земній кулі, всі разом вони формують провідну у світі промислову та технологічну бізнес-групу.

З 2010 року компанія має наступну структуру з 7 підрозділів:[джерело?]

 1. Kawasaki Shipbuilding Corporation - заснована в 2002 році, використовує свої передові технології та майстерність у суднобудуванні та ремонті суден на своїх суднобудівних заводах в Кобе і Сакаїде.
 2. Kawasaki Heavy Industries Rolling Stock Company.
 3. Kawasaki Heavy Industries Aerospace Company за контрактом з Міністерством оборони та Японським агентством аерокосмічних досліджень займається постачанням апаратури для літальних і космічних апаратів, вертольотів, авіасимуляторів, розробляє повітряно- реактивні двигуни і ракетну зброю.
 4. Gas Turbine & Machinery Company - включає в себе два підрозділи: Турбіни Кавасакі (газ сухої перегонки ) і Відділення машинного обладнання.
 5. Plant & Infrastructure Company (K-Plant) - заснована в 2005 році, є дочірньою компанією, цілком належить компанії Кавасакі , відповідає за проектування промислових підприємств від проекту до продажу.
 6. Motorcycle & Engine company.
 7. Kawasaki Precision Machinery Ltd (KPM) - заснована в 2002 році, виробляє і реалізує промислове гідравлічне обладнання переважно для будівництва машинного обладнання.

Джерела

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.