Абатство Кшешув

Абатство Кшешув, раніше відоме як абатство Грюссау (пол. Klasztor w Krzeszowie. нім. Kloster Grüssau) історичниймонастир цистерціанців у м. Грюссау, Нижня Сілезія, після 1945 р. Кшешув, Польща. Назва абатства стосується будинку ордена бенедиктинців у місті Баден-Вюртемберзі, де знайшла притулок німецька громада Грюссау (Кшешув) після захоплення Польщею їх «Клостер Грюссау». .

Абатство Кшешув
Дата створення / заснування 13 століття
Засновник Пржемисловичі
Держава Польща[1]
Адміністративна одиниця Кшешув[1]
Дієцезія Roman Catholic Diocese of Świdnicad
Батьківська компанія (організація, установа) Q1775763?
Розташування штаб-квартири Кшешув
Чернечий орден бенедиктинці і Цистерціанці
Архітектурний стиль бароко
Час/дата припинення існування 1810
Статус спадщини Пам'ятка історії[2]
Категорія людей, що тут поховані Q9534957?
 Абатство Кшешув у Вікісховищі

Клостер Грюссау (абатство), фонд бенедиктинців 1242 року, з 1289 по 1810 рік знаходився під керівництвом цистерціанців, доки його не секуляризувала прусська держава. З 1919 року Клостером Грюссау знову керували бенедиктинці, вигнанці з Праги . Нове місце у післявоєнній Західній Німеччині називали абатством Грюссау або Грюссау-Вімпфен. Місце абатства у місті Кшешув, Польща, тоді стало відомим як Кшешовське абатство.

Абатство Кшешув є однією із офіційних національних історичних пам'яток Польщі.[3]

Історія

8 травня 1242 року монастир у Грюссау в Нижній Сілезії заснувала Анна Богемійська, вдова герцога Генріха II Благочестивого, який загинув у битві при Легниці. У 1289 р. онук Анни Свідниці Герцог Болко I знову придбав землі абатства і передав їх цистерціанцям у Генріхау (Генріков), які освятили нову церкву Успіння Марії в 1292 р. У 1392 р. Сілезьке герцогство Швейдніц було включено до складу Королівства Богемія .

Абатство Кшешув

Абатство Грюссау було зруйноване під час гуситських воєн і під час Тридцятилітньої війни, і відбудовано в обох випадках. З 1728 року церква абатства була перебудована в стилі бароко, додала кілька скульптур Фердинанда Брокоффа, картини Петра Брандла та Майкла Вілмана. З більшою частиною Сілезії, Грюссау був завойований прусським королем Фрідріхом II у 1742 р. під час наполеонівських війн . Церква стала парафіяльною, а решта приміщень використовувались для різних державних цілей в межах Прусської провінції Сілезія .

Коли після Першої світової війни німецькі ченці празького абатства Емаус у Чехословаччині були змушені покинути місто, вони переселились у 1919 році в порожні монастирські будівлі в Грюссау, що в той час був частиною Веймарської Німеччини . Папа Пій XI у 1924 році його знову підняв до абатства, однак монастир у 1940 році був призупинений нацистським урядом, а будівлі захоплені під табір. 

Територія була підпорядкована польській адміністрації згідно з Потсдамською угодою 1945 року. Монастир був повернутий ченцям після закінчення Другої світової війни, як етнічні німці польським урядом вони були вислані з Сілезії 12 травня 1946 року. У 1946 р. Таємничий конвой завантажив тисячі рукописів — автографи Моцарта, Бетховена, Баха та інших композиторів — і зник.  У 1965 р. у Східній Німеччині було відновлено кілька томів , що залишилася колекція Берлінки в Краківському Ягеллонському університеті та її статус " розграбованого мистецтва " досі залишаються предметом суперечок.

У 1947 році абатство Кшешув було переселено польськими монахинями-бенедиктинками, висланими зі Львова (Львова).

Баден-Вюртемберг

Церква абатства Святого Петра

У 1947 р. Вигнана громада абата Альберта Шмітта придбала колегіальний фундамент навколо готичної монастирської церкви Святого Петра в Бад-Вімпфені, яка була покинута після її секуляризації в 1803 р., І стала відомою як Клостер Бад Вімпфен . Останній абат Лаврентій Хогейзел подав у відставку в 1997 році. Оскільки членство громади занепало настільки, щоб вона могла бути юридично незалежною, з 2001 року її керував абат абатства Нойбург біля Гейдельберга .

До осені 2006 року не залишилося жодного ченця, останній переїхав до Нойбурга, хоча Клостер Бад Вімпфен все ще залишається номінально бенедиктинським монастирем і все ще є членом конгрегації Бевронів в рамках Конфедерації бенедиктинців . Невелика громада підтримує приміщення як бенедиктинський гостьовий будинок та місце для реколекцій під керівництвом абатства Нойбург.  

Посилання

  1. archINFORM — 1994.
  2. http://www.nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Zabytki_w_Polsce/Pomniki_historii/Lista_miejsc/miejsce.php?ID=296
  3. Krezeszów Cistercian Abbey. National Heritage Board of Poland. Процитовано 7 травня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.