Бордуляки

Бордуляки́ село в Україні, Бродівському районі, Львівської області. Населення становить 323 особи.[2] Орган місцевого самоврядування Станіславчицька сільська рада, якій підпорядковані села Бордуляки, Станіславчик, Збруї, Кути, Монастирок, Панькова.[7]

село Бордуляки
Країна  Україна
Область Львівська
Район/міськрада Бродівський
Рада Станіславчицька сільська рада
Облікова картка [1] 
Основні дані
Населення 323[2]
Площа 0,964[1] км²
Густота населення 335,06 осіб/км²
Поштовий індекс 80622[3]
Телефонний код +380 3266[4]
Географічні дані
Географічні координати 50°11′02″ пн. ш. 24°57′05″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
200 м[5]
Водойми р. Стир
Відстань до
обласного центру
98 км[6]
Відстань до
районного центру
26 км[6]
Найближча залізнична станція Броди
Відстань до
залізничної станції
26 км
Місцева влада
Адреса ради 80622, Львівська обл., Бродівський р-н, с. Станіславчик[7]
Сільський голова Котовська Надія Романівна[7]
Карта
Бордуляки
Бордуляки
Мапа

 Бордуляки у Вікісховищі

Географія

Розташоване в межах Малого Полісся, на березі річки Стир. Відстань до райцентру та найближчої залізничної станції Броди становить 26 км, що проходить автошляхами місцевого значення.

У 1918-1939 роках село належало до Бродівського повіту Тарнопольського воєводства ІІ Речі Посполитої.

Історія

1 липня 1925 року з Радехівського повіту вилучена сільська ґміна Бордуляки і включена до Бродівського повіту.[8]

1 серпня 1934 року село було включено до ґміни Станіславчик у Бродівському повіті.

Нині в селі діють ФАП (керівник Решетняк С. Я.), бібліотека

Пам'ятки

Храм Святого Йосафата

Дерев'яний храм Святого Йосафата був збудований у 19081910 роках майстром В. Літовінським. Нині храмом користується громада УГКЦ.

Церква знаходиться недалеко центру села, на низькому підвищенні. П'ятизрубна, хрещата в плані, одноверха, поставлена на бетонний фундамент. Складається з прямокутних рівношироких нави, бабинця, вівтаря та укорочених бокових рамен. До бабинця з заходу прилягає невеликий присінок, а до вівтаря — дві прямокутні симетричні ризниці. Церкву оточує піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів.

Стіни раніше були вертикально шальовані дошками і лиштвами, по ремонті їх оббили пластиком. Боковий вхід у північному рамені нави. Її вінчає на четверику світловий восьмерик, вкритий банею зі світловим ліхтарем і маківкою. Гребені дахів бокових рамен нави вінчають сліпі ліхтарі з маківками. Над входом у присінок був намальований образ святого Йосафата, а ліворуч дверей розташована пам'ятна таблиця: «2008 рік. 100-річчя УГК церкви св. Йосафата. 145-річчя з дня народження Тимотея Бордуляка, українського класика, священика».

Іконостас, виконаний з липового дерева у 1930-х роках майстром Голованчуком, котрий громада закупила зі старої церкви в селі Опліцько. На захід від церкви розташована дерев'яна, двоярусна, накрита наметовим дахом дзвіниця, стіни якої також оббили пластиком. На прицерковній території є маленька закрита дерев'яна капличка.

Відомі люди

Село Бордуляки — батьківщина видатного українського галицького письменника о. Тимотея Бордуляка. Писав про важке становище українського селянства в Галичині[9].

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.