Бутирська (станція метро)

«Бути́рська» (рос. Бутырская) — станція Люблінсько-Дмитровської лінії Московського метрополітену. Відкрита 16 вересня 2016 [1].

Бутирська
Люблінсько-Дмитровська лінія
Загальні дані
Тип пілонна, трисклепінна
Глибина закладення 60 м
Проєктна назва Шереметьєвська
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 162 м
Ширина 19,1 м
Дата відкриття 16 вересня 2016[1]
Архітектор(и) М. І. Шумаков (керівник авторського колективу), А. В. Некрасов, Г. С. Мун, В. З. Филіппов
Будівельник(и) ОАО «Мосметрострой»
Пересадка на Останкіно,
А: 126, 519, с532, 539, т29
Виходи до Огородний проїзд, вулиця Руставелі, проїзд Добролюбова
Люблінсько-Дмитровська лінія
Легенда
Дегуніно
Ювілейна
     
Петровсько-Розумовська
Фонвізінська
Бутирська
Мар'їна Роща
     
Достоєвська
Трубна
     
Стрітенський бульвар
Чкаловська
     
Римська
     
Крестьянська застава
     
Дубровка
Кожуховська
ТЧ-15 «Печатники»
Печатники
Оборотний тупик
Волзька
Любліно
Братиславська
Мар'їно
Борисово
Шипиловська
Зябликово

Розташування

Станція розташована на північному сході Бутирського району Москви, на Огородному проїзді поблизу платформи «Останкіно» Ленінградського напрямку Жовтневої залізниці. Має виходи на Огородний проїзд, вбудовані у підземні переходи: один на розі з вулицею Руставелі; другий біля прохідної Останкінського заводу бараночних виробів у бік проїзду Добролюбова.

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна, трисклепінна (глибина закладення — 60 м). Радіус центрального залу — 4,4 м. Ширина платформи — 19,1 м (з розкриттям 9 прорізів із кожного бічного залу), пілонів — 3 м, прорізів — 3 м.

Колійний розвиток

Станція без колійного розвитку.

Оздоблення

Архітектурний образ центрального залу вирішується чергується ритмом арок освітлених і неосвітлених і пластичним чергуванням водозахисної парасольки що виступає (в районі пілонів) і западає (в районі отворів). Освітлення створюється світильниками, розташованими на пілонах, які своїм дизайном гармонійно поєднуються з пластикою пілонів.

У бічних залах освітлення закарнізне. Між панелями розташовується водовідвідні парасольки різного діаметра. Уздовж поздовжньої осі тунелю, яскраво освітлюючи пасажирську зону і роблячи сутінок у зоні поїздів. Колійна стіна оздоблена алюмінієвими панелями, що продовжують циліндричну поверхню склепіння з розташованими на ньому назвами станції та схемами лінії. Для оздоблення пілонів застосований саянський мармур рожевого відтінку.

Склепіння центрального і бічних залів станції, як і похилих ходів ескалаторів оздоблені панелями скловолокнистої водовідвідної декоративної парасольки.

На станції та в вестибюлях є система візуальної і тактильної інформації для пасажирів з вадами зору (світлові і контрастні смуги, фактурні покриття). В одному з вестибюлів знаходяться ліфти, на всіх сходових сходах пандуси з нековзким покриттям. Сходи оздоблені плитами з термообробленого граніту і накриті павільйонами.

Пересадки

  • Залізничну платформу Останкіно,
  • Автобуси: 126, 519, с532, 539, т29

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Бутирська (станція метро)

Посилання

Попередня станція Лінія Наступна станція
Фонвізінська   Люблінсько-Дмитровська лінія   Мар'їна Роща
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.