Виборзьке (електродепо)

ТЧ-6 «Виборзьке» — депо Петербурзького метрополітену, розташоване на Московсько-Петроградській лінії, за станцією «Парнас». Обслуговує поїзда Московсько-Петроградської лінії.

Виборзьке (електродепо)
Петербурзький метрополітен
Країна Росія
Дата відкриття 1 лютого 2000 року
Лінія
Московсько-Петроградська лінія
Типи вагонів 81-717/714 (.5, .5П),
81-540/541 (.2, .5)
Адреса
Найближча станція Парнас
2 Московсько-Петроградська лінія
Легенда
ТЧ-6 «Виборзьке»
Парнас
Проспект Просвіти
Озерки
Оборотний тупик
Удєльна
Піонерська
Чорна річка
Чорна річка
Велика Невка
Мала Невка
Карповка
Оборотний тупик
Петроградська
Горьківська
Велика Невка
Мойка
Невський проспект
Сінна площа
Фонтанка
Технологічний інститут
Обвідний канал
Фрунзенська
Московські ворота
Електросила
Парк Перемоги
Московська
Оборотний тупик
Зоряна
Купчино
ТЧ-3 «Московське»

Будівництво велося прискореними темпами, щоб розвантажити депо «Невське», що обслуговувало після «розмиву» відразу дві лінії. Було відкрито 1 лютого 2000. У 2009 було завершено процес передачі найкращих вагонів з ТЧ-5 «Невське», щоб перейти до обслуговування тільки нової Фрунзенсько-Приморської лінії. З 1 серпня 2013 обслуговує Московсько-Петроградську лінію[1]. Від депо є залізничний гейт до станції Парнас.

Будівництво

18 грудня 2008 була здана друга черга на 15 канав, розпочато монтаж обладнання. Розпочато будівництво третьої черги депо, в тому числі корпусу на 9 відстійні і 2 фарбувальні канави. Завершення будівництва третьої черги електродепо планувалося на 2010. За оцінкою міського уряду кошторис будівництва депо становив 5-6 мільярдів рублів. Будівництво вело ЗАТ «Управління-20 Метробуд».

Лінії, що обслуговує

ЛініяРоки
Правобережна лінія
2000—2009*
Фрунзенсько-Приморська лінія
2008 — 2013
Московсько-Петроградська лінія
З 2013 до сьогодення

* Електродепо обслуговувало Правобережну лінію до відділення від неї Приморського радіусу у 2009 році. Після відкриття станції «Спаська» ТЧ-6 «Виборзьке» займалося обслуговуванням рухомого складу тільки Фрунзенсько-Приморської лінії.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.