Озерки (станція метро)

Озерки — станція Московсько-Петроградської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Удільна» і «Проспект Просвіти».

Озерки
Загальні дані
Тип односклепінна глибокого закладення
Глибина закладення 59 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 19 серпня 1988
Архітектор(и) В. Ф. Дроздов (рос.), Г. Н. Булдаков (рос.), Вл. В. Попов (рос.), Л. М. Четыркин (рос.) за участі И. Г. Лоханова (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів В. М. Ривлин (рос.), Г. Н. Булдаков (рос.), В. Ф. Дроздов (рос.), С. Е. Кислова (рос.), В. Н. Ловкачев (рос.), Вл. В. Попов (рос.) за участі Б. Г. Костыгова (рос.)
Виходи до проспект Енгельса, Виборзьке шосе
Код станції ОЗ
2 Московсько-Петроградська лінія
Легенда
ТЧ-6 «Виборзьке»
Парнас
Проспект Просвіти
Озерки
Оборотний тупик
Удєльна
Піонерська
Чорна річка
Чорна річка
Велика Невка
Мала Невка
Карповка
Оборотний тупик
Петроградська
Горьківська
Велика Невка
Мойка
Невський проспект
Сінна площа
Фонтанка
Технологічний інститут
Обвідний канал
Фрунзенська
Московські ворота
Електросила
Парк Перемоги
Московська
Оборотний тупик
Зоряна
Купчино
ТЧ-3 «Московське»

Станція відкрита 19 серпня 1988 у складі ділянки «Удєльна» — «Проспект Просвіти».

У 1970-х роках, при проектуванні траси, станція планувалася на захід від озер, біля залізничної платформи «Озерки», за якою і дістала назву, а та, в свою чергу, за однойменним районом. Але оскільки великих житлових масивів там немає, проект було змінено.

Технічна характеристика

Конструкція станції односклепінна глибокого закладення (глибина закладення — 59 м). Похилий хід тристрічковий, починається з північного торця станції.

Вестибюль

Наземний вестибюль є прямокутною будівлею з порталом, що веде всередину вестибюля. Метровокзал засклений з усіх сторін. Вихід у місто на Поклонну гору, Виборзьке шосе, проспект Енгельса.

Оздоблення

Станція оздоблена гранітом і мармуровим діабазом теплих помаранчевих відтінків. Колійні стіни оздоблені травертином. Світильники виконані у вигляді атомів і молекул, званих місцевими машиністами «ікринки». «Ікринка» мутує якщо замість люмінесцентної лампи в плафон вставляють натрієву.

Станція оздоблена мозаїками: у глухому торці панно «Пори року», на підлозі платформи 4 мозаїки «Озера» і в нижньому ескалаторному залі — «Вінок». Мозаїчний набір — мозаїчна майстерня АХ СРСР. У давнину Озерки — старопетербурзька зона відпочинку з системою озер, пагорбами і лісопарком. Тому тема природи, зміни пір року стала основою художніх творів. Як головні елементи обрано графічне зображення кіл — символів озер і зображення гілок, дерев і птахів — символів зміни пір року. У різних поєднаннях ці знаки перетворюються або на мозаїчну композицію «Вінок пір року», зустрічає при спуску по ескалатору, або стають чотирма мозаїчними елементами підлоги — «озерами» — символами пір року, або завершують художній образ станції великою мозаїчної композицією «Віддзеркалення», де весняні, літні, осінні і зимові дерева відображені в умовному дзеркалі озера.

Жива бархатиста поверхня мозаїки торцевої стіни залу з природного каменю в поєднанні з полірованими смальтових мозаїк підлоги збагачують раціональну сучасну архітектуру станції.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.