Електросила (станція метро)

59°52′45″ пн. ш. 30°19′07″ сх. д.

Електросила
Загальні дані
Тип пілонна трисклепінна з укороченим центральним залом
Глибина закладення 35 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 29 квітня 1961
Архітектор(и) Г. М. Вланин (рос.), С. И. Евдокимов (рос.), Н. В. Устинович (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів А. С. Гецкин (рос.), В. П. Шувалова (рос.)
Виходи до Московський пр., вул. Рєшєтнікова
Код станції ЭЛ
2 Московсько-Петроградська лінія
Легенда
ТЧ-6 «Виборзьке»
Парнас
Проспект Просвіти
Озерки
Оборотний тупик
Удєльна
Піонерська
Чорна річка
Чорна річка
Велика Невка
Мала Невка
Карповка
Оборотний тупик
Петроградська
Горьківська
Велика Невка
Мойка
Невський проспект
Сінна площа
Фонтанка
Технологічний інститут
Обвідний канал
Фрунзенська
Московські ворота
Електросила
Парк Перемоги
Московська
Оборотний тупик
Зоряна
Купчино
ТЧ-3 «Московське»

Електросила (рос. Электросила) — станція Московсько-Петроградської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Парк Перемоги» і «Московські ворота».

Відкрита 29 квітня 1961, у складі ділянки «Парк Перемоги» - «Технологічний інститут». Найменування отримала через близькість до головного корпусу найбільшого підприємства російського електромашинобудування «Електросила».

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна трисклепінна з укороченим центральним залом (глибина закладення — 35 м). Похилий хід тристрічковий, починається з південного торця станції.

Вестибюлі і пересадки

Вихід у місто на Московський проспект, до вулиці Решетнікова, Маріїнської вулиці, заводу «Електросила», Московського ринку.

Наземний вестибюль виконаний за типовим проектом і є приосадкуватою циліндричною будівлею з куполом і заскленими входами, що забезпечує захист від попадання авіаційної бомби. Службові приміщення станції розташовані по колу, обходячи касовий зал.

Оздоблення

Тематика художнього оздоблення станції присвячена електрифікації СРСР. Торець прикрашає керамічне панно «Електрифікація СРСР» (художник Г. А. Шилло) зі словами Леніна «Комунізм = Радянська Влада + Електрифікація». У композицію введені металеві деталі і незвичайні світильники у вигляді блоків, що складаються з світлових «квадратів».

У 2009-2011 рр.. проводяться ремонтні роботи по заміні освітлення, оздоблення колійних стін станції, а також по заміні асфальтового покриття підлоги станції на граніт.


Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.