Горьківська (станція метро, Санкт-Петербург)

Горьківська — станція Московсько-Петроградської лінії Петербурзького метрополітену, розташована між станціями «Невський проспект» і «Петроградська».

Горьківська
Загальні дані
Тип пілонна, з укороченим центральним залом
Глибина закладення 53 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 1 липня 1963
Архітектор(и) С. И. Евдокимов (рос.), Н. И. Башнин (рос.), А. П. Изоитко (рос.), С. Л. Михайлов (рос.), Е. И. Травников (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів А. С. Гецкин (рос.), В. П. Шувалова (рос.)
Виходи до Каменноострівський проспект, Кронверкський проспект
Код станції ГР
2 Московсько-Петроградська лінія
Легенда
ТЧ-6 «Виборзьке»
Парнас
Проспект Просвіти
Озерки
Оборотний тупик
Удєльна
Піонерська
Чорна річка
Чорна річка
Велика Невка
Мала Невка
Карповка
Оборотний тупик
Петроградська
Горьківська
Велика Невка
Мойка
Невський проспект
Сінна площа
Фонтанка
Технологічний інститут
Обвідний канал
Фрунзенська
Московські ворота
Електросила
Парк Перемоги
Московська
Оборотний тупик
Зоряна
Купчино
ТЧ-3 «Московське»

Станція відкрита 1 липня 1963 у складі ділянки «Технологічний інститут»-«Петроградська». Назву отримала по розташуванню на початку колишнього проспекту Максима Горького (наразі Кронверкський проспект), де в будинку № 23 довгий час жив письменник.

Вестибуль

Павільйон станції, зведено у 2009 році, — кругла в плані одноповерхова будівля сучасного стилю. Як і колишній павільйон, який був побудований у 1963, він розташовується поблизу Кронверку Петропавлівської фортеці, на розі Кронверкського и Каменноострівського проспектів. Проект нової будівлі був виконаний ТОВ «СУАР. Т-проект». 27 березня 2009 його підтримала містобудівна рада. Площа павільйону збільшилася втричі. Як і стара споруда, для запобігання затоплення у зв'язку з близькістю річки Неви, новий вестибюль знаходиться на підвищенні.

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна трисклепінна з укороченим центральним залом (глибина закладення — 53 м).

Центральний зал станції найкоротший у Петербурзькому метрополітені. Похилий хід тристрічковий, починається з північного торця станції.

Оздоблення

Стіни красиво оздоблені сааремським вапняком з включенням грубо оброблених блоків, в торці з каменю тієї ж породи є рельєфний портрет М. Горького. Оздоблення доповнює зображення буревісника, виконані з темних металевих смуг на дверях кабельних шаф. У 2008-2009 роках проведено реконструкцію станції, плитка на колійних стінах замінена на мармур білого кольору «коєлга», а асфальтове покриття підлог у бічних залах - на граніт. Були включені світильники під карнизами пілонів. Прибрані назви станції з колійних стін, а по всій довжині наклеєна синя смуга з багаторазово повторюваними назвами станції.

Ресурси Інтернету

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.