Джеймс Джозеф Сильвестр

Джеймс Джозеф Сильвестр (англ. James Joseph Sylvester) (3 вересня 1814, Лондон 15 березня, 1897, Оксфорд) — англійський математик, перший видатний єврейський математик Англії та Америки. Відігравав провідну роль в американській математиці другої половини XIX століття, як професор університету Джонса Хопкінса.

James Joseph Sylvester
англ. James Joseph Sylvester
Народився 3 вересня 1814(1814-09-03)
Лондон, Англія
Помер 15 березня 1897(1897-03-15) (82 роки)
Оксфорд, Оксфордшир, Англія
Країна  Велика Британія
Діяльність математик, Актуарій, викладач університету
Alma mater Кембриджський університет (Сент-Джон-коледж)
Галузь Математика
Заклад Університет Джонса Гопкінса
Лондонський університетський коледж
Вірджинський університет
Королівська військова академія, Вуліч
Ступінь доктор філософії (1872)
Науковий керівник Ауґустус де Морган, Джон Хаймерс
Відомі учні Вільям Дьорфі, Джордж Б. Халстед, Вашингтон Ірвінг Стрінгхєм
Членство Петербурзька академія наук, Російська академія наук, Національна академія наук Італіїd, Лондонське королівське товариство, Американська академія мистецтв і наук, Прусська академія наук, Національна академія наук США, Геттінгенська академія наук і Туринська академія наук[1]
Відомий завдяки: увів в обіг терміни граф, дискримінант
стала Чебишева-Сильвестра
Послідовність Сильвестра
Нагороди Королівська медаль (1861)
медаль Коплі (1880)
медаль де Моргана (1887)

Роботи у Вікіджерелах
Висловлювання у Вікіцитатах
 Джеймс Джозеф Сильвестр у Вікісховищі

Відомий своїми працями з теорії матриць, теорії чисел, комбінаторики. Засновник Американського математичного журналу.

Біографія

Джеймс Джозеф Сильвестр народився в Лондоні, в заможній багатодітній єврейській родині Абрахама і Міріам Джозеф. Абрахам Джозеф був годинникарем, майстром в роботі зі сріблом, торговцем. До народження Джеймса, в сім'ї Абрахама і Міріам, було дев'ять дітей, таким чином він виявився десятим. Джеймс мав чотирьох сестер і п'ять братів — у віці від вісімнадцяти до двох років. Джеймс прийняв прізвище Сильвестр, після того, як це зробили його брати. Це сталося після еміграції в США — країну, яка зобов'язувала всіх емігрантів, в той час, мати прізвище, ім'я, та ім'я по-батькові.

У віці 14 років, Сильвестр був учнем Ауґустуста де Моргана в Лондонському Університеті. Його сім'я забрала Джеймса з університету після того, як він був звинувачений в заколоті однокурсника ножем. Згодом, він відвідав Ліверпульський Королівський Інститут.

Почав вивчати математику в Сент-Джон-коледжі, Кембриджського університету в 1831 році. Його навчання переривалось через тривалі хвороби, але попри це, він зайняв друге місце на випускному іспиті з математики в 1837 році. Він не отримав ступінь бакалавра, бо для цього потрібно було підтвердити свою згоду з догматами англіканського віросповідання.

В 1841 році він отримав ступінь бакалавра і магістра в Триніті-коледжі в Дубліні. В цьому ж році він переїхав в США щоб стати професором в університеті Вірджинії, але невдовзі повернувся в Англію.

20 листопада 1843 Сильвестр вирушив у плавання з США назад в Англію.

Сильвестр випробував невдачі у своїй спробі бути математиком в США і повернувся до Лондона. За останні два роки у нього не з'явилося жодної нової математичної статті, не було в нього тепер і шансів отримати місце професора.

У грудні 1844 року поступив на роботу в страхову компанію.

У середині вересня 1855 лорд Пенмар, секретар нового ліберального уряду Англії з військових питань, призначив Сильвестра професором математики у Військової академії у Вуліджі, південно-східному районі Лондона.

Згідно з положенням про роботу у Військовій академії, як з'ясувалося, Сильвестр повинен був піти у відставку в 55 років, в 1870 році. При цьому академія відмовлялася виплачувати йому повну пенсію і поступилася лише після тривалих публічних дебатів, виступів Сильвестра в столичній газеті «Таймс».

23 січня 1874, в Королівському Інституті Сильвестр виступив з доповіддю, яка називалась «Новітні відкриття у перетворенні механічного руху».

У 1875 році в американському місті Балтіморі був створений новий університет імені Джонса Гопкінса. Через 30 років Сильвестр знову приїхав до Америки — і офіційно вступив на посаду професора математики університету.

В 1877 році Сильвестр знову переїхав в Америку щоби стати першим професором математики в новому університеті Джона Гопкінса в Балтиморі. Його платня становила 5000 доларів, і він забажав, щоб її виплачували золотом.

В 1878 році він заснував «Американський математичний журнал» (American Journal of Mathematics) — другий на той час в США.

В 1883 році повернувся в Англію, щоб очолити кафедру геометрії в Оксфордському університеті. Керував нею до самої смерті, хоча в 1892 році університет назначив йому заступника.

26 лютого 1897 Сильвестра розбив параліч, і вранці 15 березня він тихо помер. Чотири дні потому його поховали біля Західної Лондонської Синагоги.

Іменем Сильвестра названа бронзова медаль «Медаль Сильвестра», що вручається з 1901 року Королівським товариством за видатні заслуги в математиці.

Досягнення

Медаль Сильвестра

Іменем Сільвестра була названа бронзова медаль, яка вручається з 1901 року Лондонським королівським товариством за видатні заслуги у математиці.

Послідовність Сильвестра

Послідовність Сильвестра побудована за правилом  an+1 = an2 — an + 1, де a0 = 2.

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.