Мар'їна Роща (станція метро)

«Ма́р'їна Ро́ща» (рос. Марьина Роща) — 182-га станція Московського метрополітену Люблінсько-Дмитровської лінії. Відкрита 19 червня 2010[1] у складі черги «Трубна» — «Мар'їна Роща»

Мар'їна Роща
Люблінсько-Дмитровська лінія
Загальні дані
Тип пілонна, трисклепінна
Глибина закладення 60 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Довжина 162 м
Ширина 10 м
Дата відкриття 19 червня 2010[1]
Архітектор(и) А. Куренбаев, А. Шутов
Будівельник(и) ОАО «Мосметрострой»
Пересадка на А м53, 126, с484, с511, 519, 524, с532, с538, т18, т42, н6
Виходи до Шереметьєвська вулиця,
Сущевський Вал,
1-й, 2-й, 3-й, 4-й проїзди Мар'їної Рощі,
Октябрська вулиця,
2-а вулиця Мар'їної Рощі,
Вулиця Радянської Армії
Код станції Мщ
Люблінсько-Дмитровська лінія
Легенда
Дегуніно
Ювілейна
     
Петровсько-Розумовська
Фонвізінська
Бутирська
Мар'їна Роща
     
Достоєвська
Трубна
     
Стрітенський бульвар
Чкаловська
     
Римська
     
Крестьянська застава
     
Дубровка
Кожуховська
ТЧ-15 «Печатники»
Печатники
Оборотний тупик
Волзька
Любліно
Братиславська
Мар'їно
Борисово
Шипиловська
Зябликово

Станція була побудована без наземних вестибюлів, з двома виходами (південним і північним).

Станція розташована під Шереметьєвською вулицею. Станція має два вестибюлі: південний, який знаходиться біля рогу вулиць Шереметьєвської і Сущевський Вал, і північний, розташований в безпосередній близькості від перетину Шереметьєвської вулиці з 4-м проїздом Мар'їної Рощі.

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна, трисклепінна (глибина закладення — 60 м) із середнім залом діаметром 9,5 м і двома бічними з посадочними платформами діаметром 8,5 м. Дев'ять пілонів, завдовжки 6,759 м кожен, і проходами між ними по 3,75 м, розташовуються у два ряди.

Оздоблення

Облицювання колійних стін виконане з лекальних каменів мармуру і граніту. В облицюванні пілонів використаний світлий і темний мармур. Таким чином досягається ефект зменшення масивності і довжини пілона. Темні смуги зливаються з цоколем, а світлі смуги пілона з карнизом. У бічних залах уздовж платформових стін розташовуються лави для відпочинку пасажирів. Колійні стіни обох платформ, а також виходи прикрашені пейзажними панно на тему володінь князів Шереметьєвих (автор — народний художник РФ З. У. Горяєв). Темно-коричневий граніт прямокутної форми і поліровані плити бежевого відтінку утворюють на поверхні підлоги геометричний малюнок, що підкреслює ритм пілонів та проходів. Уздовж платформ розташовані світлодіодні смуги. Сходинки виходів на поверхню облицьовані термообробленим гранітом.

У бічних залах уздовж платформних стін розташовуються лави для відпочинку пасажирів. Основне освітлення середнього залу — люмінесцентне закарнізне[2][3].

Колійний розвиток

Схема колійного розвитку станції «Мар'їна Роща»

Станція з колійним розвитком — 3 стрілочних переводи, 1 станційна колія для обороту та відстою рухомого складу і 2 колії для відстою рухомого складу.

За станцією розташовується одноколійний тупик для обороту потягів. Нічний відстій здійснюється на головних коліях за станцією.

Пересадки

  • Автобуси: м53, 126, с484, с511, 519, 524, с532, с538, т18, т42, н6

Примітки

  1. Станції «Достоєвська» та «Мар'їна роща» відкриті. Московський метрополітен (офіційний сайт). Архів оригіналу за 25 серпня 2012. Процитовано 27 серпня 2012.(рос.)
  2. Станція «Мар'їна роща». Московський метрополітен (офіційний сайт). Архів оригіналу за 18 жовтня 2012. Процитовано 27 серпня 2012.(рос.)
  3. Проект станції «Мар'їна роща». ОАО «Метрогіпротранс» (офіційний сайт). Архів оригіналу за 23 жовтня 2012. Процитовано 27 серпня 2012.(рос.)

Посилання

Попередня станція Лінія Наступна станція
Бутирська   Люблінсько-Дмитровська лінія   Достоєвська
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.