Новослобідська (станція метро)

Новослобідська (рос. Новослободская) — станція Кільцевої лінії Московського метрополітену. Розташована між станціями «Білоруська» і «Проспект Миру», на території Тверського району Центрального адміністративного округу Москви.

Новослобідська
Кільцева лінія
Загальні дані
Тип пілонна трисклепінна
Глибина закладення 40 м
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 30 січня 1952
Архітектор(и) О. М. Душкін, О. Ф. Стрелков
Інженер(и)-конструктор(и) Б.М. Прикот (рос.), А. И. Семёнов (рос.)
Будівельник(и) Будівництво № 20 (БМУ-3) Мосметробуду
Пересадка на «Менделєєвська»
А: м40, 447, с511, с543
Тм: 50
Виходи до Селезневська вулиця , Новослобідська вулиця
Час відкриття 5.30
Час закриття 1.00
Код станції 068
Кільцева лінія
Легенда
Київська    +зал
     
Російська 
     
Краснопресненська 
     
ТЧ-4 «Червона Пресня»
     
Білоруська   +зал
     
Новослобідська 
     
Суворовська площа 
     
Проспект Миру 
     
Комсомольська   +зал  +зал  +зал  +зал
     
Курська    +зал
     
Таганська  
     
Павелецька   +зал
     
Добринінська 
     
Жовтнева 
     
Парк культури 

Станція відкрита 30 січня 1952 у складі черги «Курська» — «Білоруська». Станція є останньою роботою архітектора О. М. Душкіна[1] і має статус виявленого об'єкта культурної спадщини[2]. Назва — по однойменній вулиці, на самому початку якої розташована станція. Має перехід на станцію «Менделєєвська» Серпуховсько-Тимірязєвської лінії.

Оздоблення

Пілони оздоблені білим каркодинським уральським мармуром. Підлога викладена білими і чорними гранітними плитами, розміщеними в шаховому порядку.

Станцію прикрашають 32 оригінальних вітражі з різнокольорового скла всередині пілонів, оздоблені сталлю і позолоченої латунню і освітлювані зсередини. Їх по два на кожному пілоні — у бік залу і платформи. Цікаве поєднання різнокольорового скла утворює подоби фантастичних квітів, рослин, зірок. Всередину вітражів, у верхню частину, вставлені вставлені невеликі медальйони. На шести з них зображені люди деяких професій: архітектор, географ, художник, енергетик, музикант і агроном. На інших — геометричні візерунки та п'ятикутні зірки. Вітражі виконані за ескізами Павла Коріна у Ризі, в майстернях Латвійського відділення Художнього фонду СРСР.

Торцеву стіну станції прикрашає зроблене за його ескізом мозаїчне панно «Мир у всьому світі». Воно зображує щасливу матір з дитиною на руках; за Хрущова з панно було видалена особа Сталіна, до якого простягала руки дитина.

В 2003 була проведена реставрація вітражів, люстр і торцевого панно.

Вестибюлі і пересадки

Станція метро «Новослобідська» має один наземний вестибюль, що знаходиться на Новослобідській вулиці, що є великою триповерховою масивною будівлею. Зовні вестибюль є подобою античного храму. Такий ефект досягнутий за рахунок простих пропорцій, глибокого шестиколонного портика перед фасадом, квадратних і круглих колон.

Зі східного кінця залу можна здійснити пересадку на станцію «Менделєєвська» Серпуховсько-Тимірязівської лінії (перехід відкритий в 1992 році). Перехід починається зі сходів на місток через платформу в сторону «Білоруської»[3]. Далі розташовані перехідна камера і короткий ескалатор вниз[3]. З довгого широкого склепінного коридору можна вийти до чотирьох склепінчастих проходів, які виводять на містки та сходи над платформою в сторону «Бульвару Дмитра Донського» [4].

Пересадки

Технічна характеристика

Конструкція станції пілонна трисклепінна (глибина закладення — 40 м). Побудована за типовим проєктом.

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Новослобідська (станція метро)

Примітки

  1. Душкін (1988). Як народжувалися образи станцій. metro.ru. Архів оригіналу за 20 травня 2012. Процитовано 30 березня 2012.
  2. Станція «Новослободська». reestr.answerpro.ru. Архів оригіналу за 20 травня 2012. Процитовано 26 квітня 2012.
  3. Наумов, 2010, с. 259.
  4. Наумов, 2010, с. 381.
Попередня станція Лінія Наступна станція
Білоруська   Кільцева лінія   Проспект Миру
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.