Парк культури (станція метро, Сокольницька лінія)

Парк культури  (рос. Парк культуры) — станція Сокольницької лінії Московського метрополітену. Розташована між станціями «Кропоткінська» та «Фрунзенська», на території району «Хамовники» Центрального адміністративного округу Москви.

Парк культури
Сокольницька лінія
Загальні дані
Тип rолонна трипрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 10,5 м
Проєктна назва Кримська площа, Кримська
Стара назва Парк культури імені Горького (до 1980)
Проєкт перейменування Остоженка ( 1991 ),
Кримський міст ( 1992 )
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 15 травня 1935
Архітектор(и) Г. Т. Крутіков, В. С. Попов (рос.)
Архітектор(и) вестибюлів північний: М. Д. Коллі і С. Г. Андрієвський (рос.), південний (1949): Г. Т. Крутіков, В. С. Попов (не зберігся)
Будівельник(и) ТО-6 Мосметростроя (рос.)
Пересадка на «Парк культури»
А:м5, 138, 379, с910, Б
Виходи до Комсомольський проспект, провулок Хользунова
Час відкриття 5:30
Час закриття 1:00
Код станції 013, ПК
Сокольницька лінія
Легенда
Оборотний тупик
Бульвар Рокосовського
ТЧ-13 «Черкізово»
Черкізовська
заділ під ССГ до ВКЛ
заділ під ССГ до АПЛ
Преображенська площа
Оборотні тупики
Сокольники
Красносільська
ТЧ-1 «Північне»
Оборотний тупик
Комсомольська   +зал  +зал  +зал  +зал
Красні Ворота
Чисті пруди
     
Луб'янка
     
Охотний ряд
     
відгалуження на ФЛ
Бібліотека імені Леніна
Кропоткінська
Парк культури
Оборотні тупики
Фрунзенська
Спортивна
Воробйові гори
Університет
Оборотні тупики
Проспект Вернадського
Південно-Західна
Тропарьово
Оборотний тупик
Рум'янцево
Салар'єво
Оборотні тупики
Філатов Луг
Прокшино
Вільхова
Комунарка
ТЧ «Столбово»
Потапово
Оборотний тупик

Історія

Станція відкрита 15 травня 1935, у складі першої пускової черги Московського метрополітену «Сокольники» — «Парк культури» з відгалуженням «Охотний ряд» «Смоленська» .

Проектні назви — «Кримська», «Кримська площа». Одна з трьох перших кінцевих станцій в історії Московського метрополітену (поряд зі станціями «Сокіольники» та «Смоленська»).

Не зберігся до наших днів південний вестибюль— був перебудований у 1949 (роботи Г. Т. Крутікова і В. С. Попова), в його обробці були використані білий і сірий мармур, полірований дуб. На його місці побудований загальний вестибюль зі станцією «Парк культури» Кільцевої лінії.

Вестибюлі

Станція має два наземних вестибюля[1]. Через північний, прикрашений мозаїчним панно з зображенням Максима Горького, можна вийти на вулицю Остоженка, через південний (спільний із однойменною станцією Кільцевої лінії) — на Комсомольський проспект і Зубовський бульвар.

Пересадки

Технічна характеристика

Конструкція станції  колонна трипрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 10,5 м, з однією прямою острівною платформою. На станції два ряди по 23 колони з кроком 7 м.

Колійний розвиток

Колійний розвиток станції Парк культури

Станція з колійним розвитком — 6 стрілочних переводів, перехресний з'їзд і 2 станційних колії для обороту та відстою рухомого складу.

Оздоблення

Квадратні в перерізі колони покриті жовто-коричневим мармуроподібним вапняком. Підлога викладена чорним гранітом (спочатку покриття було асфальтовим). Колійні стіни оздоблені білою керамічною плиткою. В обробці використані також білий і сірий мармур, червона метласька плитка. Станція освітлюється люмінесцентними лампами, розташованими по центру залу (до 1960-х років на місці нинішніх світильників були оригінальні люстри, а над коліями розташовувалися напівкруглі світильники, які зникли разом з люстрами).

Теракти, 2010

29 березня 2010 року на станції «Парк культури» стався вибух[2] за півгодини після вибуху на станції метро «Луб'янка». Під час вибухів загинуло 38 осіб, а також понад 50 людей госпіталізовано.

Уряд Москви виділив 50 автобусів для доставки пасажирів. 20 автобусів курсують від станції метро «Спортивна» до метро «Комсомольська», 30 — від метро «Комсомольська» до «Спортивної». До ліквідації наслідків вибухів у Московському метро залучені 387 осіб і 180 одиниць техніки, у тому числі від МНС Росії — 207 людей і 59 одиниць техніки.

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Парк культури (станція метро, Сокольницька лінія)

Ресурси Інтернету

Попередня станція Лінія Наступна станція
Кропоткінська   Сокольницька лінія   Фрунзенська
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.