Польсько-український кордон

Польсько-український кордон — кордон між Україною та Польщею, що існує формально з моменту набуття незалежності України від Радянського Союзу, тобто від 24 серпня 1991. До 1991 року нинішній польсько-український кордон був частиною польсько-радянського кордону й мав ідентичне розташування. Довжина кордону становить 535 км[1].

Кордон Польщі та України

Країни:  Польща
 Україна
Довжина: 535 км
Тип: зовнішній кордон ЄС
Встановлено: 24 серпня 1991
Остання зміна: Радянсько-польський обмін ділянками територій (1951)
Охороняють: Прикордонна служба Польщі (пол. Straż Graniczna)
Державна прикордонна служба України
Прикордонні адміністративні одиниці:
 Польща:
   Люблінське воєводство
   Підкарпатське воєводство
 Україна:
   Волинська область
   Львівська область
   Закарпатська область
Мультимедія на Вікісховищі
Знак на потрійному стику кордонів України, Польщі та Словаччини.

Польсько-український кордон є також зовнішнім кордоном Європейського Союзу.

Розташування кордону

Кордон з Україною простягається від Ужоцького перевалу, по долині Сян на схід від Літовищів та Устриків Долішніх, перетинає долину річки Стривігор, Перемишльські ворота, в районі Крилова досягає річки Буг, а потім проходить вздовж Бугу на Собібур. Відділяє польські Підкарпатське та Люблінське воєводства на заході від українських Закарпатської, Львівської та Волинської областей на сході.

Пункти перетину кордону

На польсько-українському кордоні знаходиться 12 пунктів перетину кордону — 6 автодорожніх і 6 залізничних. Планується створення ще чотирьох пунктів перетину кордону.

Автодорожні

  1. Ягодин Дорогуськ
  2. Устилуг Зосин
  3. Угринів Долобичів
  4. Рава-Руська Гребенне
  5. Краковець Корчова
  6. Шегині Медика
  7. Смільниця Коростенко
  8. Грушів Будомир

Залізничні

  1. Ягодин Дорогуськ
  2. Рава-Руська Гребенне
  3. Володимир-Волинський Грубешів
  4. Хирів Коростенко
  5. Мостиська Перемишль
  6. Рава-Руська Верхрата

Пішоходні

  1. Лубня Волосате. Це тимчасовий виключно пішоходний перехід, який працюватиме з 8 по 10 серпня (з 10 до 19 години). Його буде відкрито в рамках Дня добросусідства між Польщею та Україною. Перетинати кордон зможуть пішоходи та велосипедисти[2].

Рух через кордон

Аналіз руху на польсько-українському кордоні протягом 1990-х років дозволяє зауважити певне зниження подорожей польських громадян в Україну, і збільшення подорожей українських громадян до Польщі. Наприклад, в 1995 році найбільший пункт перетину у Медиці перетнуло 3,4 млн чоловік. З цього числа у Польщу в'їхало 1,5 млн іноземців і 100 тисяч поляків, а виїхало з Польщі 1,7 мільйонів іноземців, і 100 тисяч поляків. Подібні співвідношення спостерігалися і на інших пунктах перетину[3].

В 1996 році українсько-польський кордон перетнули 10,6 млн осіб, що було на 10,4 % більше ніж у 1995 і на 60 % більше, ніж у 1996[4]. На початку 2000-х років польсько-український кордон перетинали до вісімнадцяти мільйонів осіб і до шести мільйонів транспортних засобів. Останніми роками в середньому українсько-польський кордон перетинають п'ятнадцять мільйонів осіб і більш ніж чотири мільйони транспортних засобів.[5]

Джерела та література

Література

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.