Сарни (станція)

Са́рни — вузлова дільнична залізнична станція Рівненської дирекції Львівської залізниці на перетині ліній Барановичі-Поліські Рівне та Київ Ковель[1].

Станція Сарни

Сновидовичі — Сарни
Сарни Удрицьк
Рівне — Сарни
Сарни Ковель
Львівська залізниця
Рівненська дирекція
м. Сарни

51°20′20″ пн. ш. 26°36′11″ сх. д.
Рік відкриття 1885 (137 років)
Тип вантажно-пасажирська
Колій 20
Платформ 3
Тип платформ(и) острівні
Форма платформи пряма
Вулиця Привокзальна, 8
Код станції 355504 ?
Код «Експрес-3» 2218080 ?
Послуги
Супутні послуги Прийом та видача повагонних відправок вантажів, які допускаються до зберігання на відкритих майданчиках станцій. Прийом та видача вантажів повагонними і дрібними відправками, що завантажуються цілими вагонами, тільки на під'їзних шляхах і місцях незагального користування. Прийом та видача вантажів в універсальних контейнерах масою брутто 3,3 (5) і 5,5 (6) т на станціях. Прийом та видача вантажобагажу підприємств, організацій та установ. Виробництво митних операцій з багажем і вантажобагажем в міждержавному сполученні.
Сарни

Станція розташована в середмісті районного центру міста Сарни Сарненського району Рівненської області.

Історія

Залізничну станцію було відкрито 1885 року[2] при будівництві лінії Рівне Лунинець (Білорусь). Перші десятиліття була проміжною, однак із відкриттям 1902 року залізниці Київ-Пасажирський Ковель перетворилася на вузлову. Після цього в місті було побудовано паровозне депо і вагонна дільниця.

У жовтні та грудні 1905 року на станції відбувся політичний страйк залізничників. У липні-серпні 1918 року відбувся політичний страйк залізничників Сарненського вузла проти німецьких окупантів. У 1918 році на станції розміщувалася Центральна Рада УНР на чолі з першим президентом України М. С. Грушевським.

У грудні 1942 року партизани об'єднання С. А. Ковпака, під час операції «Сарненський хрест», одночасно підірвали п'ять залізничних мостів і на півмісяця припинили рух поїздів через станцію.

Нині є однією з небагатьох неелектрифікованих вузлових станцій. Найближчими роками електрифікація Сарненського вузла не планується.

Пасажирське сполучення

На станції зупиняються приміські потяги та потяги далекого сполучення. Є початковим та кінцевим пунктом для дизель-потягів Олевського, Ковельського, Здолбунівського та Удрицького напрямків.

Пасажирські потяги далекого сполучення
Маршрут сполучення Курсування
142 Львів Київ-Пасажирський Бахмут Щоденно. З 9 грудня 2018 року маршрут потяга подовжено до станції Бахмут
141 Бахмут Київ-Пасажирський Львів Щоденно. З 10 грудня 2018 року потяг курсує від станції Бахмут
371 Могильов I Львів По парним
372 Львів Могильов I По парним
Напрямки приміських дизель-потягів
Сарни Ковель Щоденно
Ковель Сарни Щоденно
Сарни Здолбунів Щоденно
Здолбунів Сарни Щоденно
Здолбунів Удрицьк Щоденно
Удрицьк Здолбунів Щоденно
Сарни Олевськ Щоденно
Олевськ Сарни Щоденно

Посилання

Вантажні вагони на станції Сарни

Примітки

  1. Україна. Атлас залізниць. Мірило 1:750 000. — К. : ДНВП «Картографія», 2008. — 80 с. ISBN 978-966-475-082-7.
  2. Архангельский А. С., Архангельский В. А. Железнодорожные станции СССР: Справочник. В двух книгах. М. : Транспорт, 1981.(рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.