Коростень (станція)

Ко́ростень — позакласна сортувальна залізнична станція Коростенської дирекції Південно-Західної залізниці. Є основними залізничними воротами міста Коростень. Основна станція Коростенського залізничного вузла.

Станція Коростень

КиївКоростень
КоростеньСарни
ЖитомирКоростень
КоростеньНовоград-Волинський I
КоростеньКалинковичі
Південно-Західна залізниця
Коростенська дирекція
Коростень

51°01′11″ пн. ш. 28°38′31″ сх. д.
Рік відкриття 1902 (120 років)
Тип позакласна, сортувальна
Колій понад 20
Платформ 4
Відстань до Києва, км ст. Київ-Пас.
155
Код станції 346308 ?
Код «Експрес-3» 2200110 ?
Послуги       
Супутні послуги пасажирські, вантажні перевезення
Коростень

Історія

Велике значення для розвитку Коростеня мало будівництво залізниць.

19 квітня 1899 року імператор Микола ІІ підписав указ, який вирішив долю Коростеня — через містечко повинна була пройти залізниця Київ Ковель.

У 1902 році було завершено будівництво залізниці Київ Ковель, на ній було споруджено станцію Коростень, що швидко набула важливого значення.

Спочатку станція була проміжною, однак впродовж 1915—1916 років споруджено залізниці Коростень Житомир , Коростень Овруч та Коростень Новоград-Волинський. Станція перетворилася на великий залізничний вузол. Створено паровозне депо.

У 1983 році електрифіковано станцію Коростень, а у 1985 році — завершено електрифікацію залізничного вузла.

Зі станції Коростень відправляються вантажні потяги, навантажені продукцією місцевих підприємств. Найчастіше це продукція постійних вантажовідправників станції — заводу залізобетонних шпал, Коростенського кар'єру, лісгоспу АПК, ДП «Коростенське лісомисливське господарство» та інших підприємств[1].

Вокзал

У 1901 році побудований вокзал станції Коростень. Під час Другої світової війни був частково зруйнований, але зусиллями місцевих будівельників був відновлений і простояв до грудня 1983 року. Сучасний залізничний вокзал відкритий 23 січня 1984 року.

Інфраструктура

Вокзал станції Коростень

На станції розташований пункт контролю на державному кордоні України з Білоруссю, а також локомотивне і вагонне депо, колійно-машинна станція № 122.

9 квітня 2018 року бригада електромеханіків з ремонту залізничної контактної мережі, які працюють у Коростенській дистанції електропостачання (відокремлений підрозділ регіональної філії «Південно-Західна залізниця»), на станції Коростень під час наданого вікна встановили секційний ізолятор (ІСМ-1М) для електричного розділення секцій контактної мережі. Цей прилад замінив фізично застарілий ізолятор попереднього покоління[2].

Ізолятори серії ІСМ-1М застосовуються для поділу електричної контактної мережі на окремі експлуатаційні дільниці з надійною ізоляцією між ними. Також вони забезпечують плавний перехід полозів струмоприймачів електрорухомого складу, що рухається під контактним проводом зі швидкістю до 120 км/год.

Пасажирське сполучення

Приміське сполучення

Станція Коростень з'єднана приміським сполученням з Києвом, Малином, Новоград-Волинським, Житомиром, Овручем, Олевськом, Шепетівкою, Козятином, Возляковим, Виступовичами[3]. Курсує також регіональний дизель-поїзд (без пільг) до Вінниці (час в дорозі 3,5 години).

Внутрішньодержавне сполучення

Поїзди далекого сполучення курсують до багатьох міст України, зокрема до Києва, Львова, Трускавця, Ужгорода, Харкова, Ковеля, Луцька, Рівного, Вінниці, Житомира,

Міжнародне сполучення

Через станцію курсують поїзди формування Білоруської і Молдовської залізниць до Барановичів, Санкт-Петербурга, Кишинева[4].

З 23 грудня 2016 року курсує до Польщі швидкісний поїзд Інтерсіті+ № 705 Київ — Перемишль (до Перемишля — 6 годин, вартість квитка залежить від курсу валют і дня тижня і становить приблизно 350 грн.) На станції Перемишль він узгоджений з польським поїздом до Вроцлава через Краків.

З 16 березня 2020 року тимчасово принений рух пасажирських потягів з Білорусі на територію України, через запобігання розповсюдження захворювань на COVID-19:[5].

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.