Сухопутні війська Болгарії

Сухопутні війська Болгарії (болг. Сухопътни войски на България) — наземний компонент, найбільший за чисельністю вид збройних сил Збройних сил Болгарії, призначений для ведення активних бойових дій на сухопутних театрах воєнних дій.

Сухопутні війська Болгарії
Сухопътни войски на България
Військовий прапор армії Болгарії
На службі 1878 — по т.ч.
Країна  Болгарія
Належність Збройні сили Болгарії
Вид сухопутні війська
Тип наземний компонент для ведення бойових дій переважно на суходолі
Чисельність 36 112
Гарнізон/Штаб Софія
Оборонець Святий Юрій
Річниці 6 травня
Війни/битви Сербсько-болгарська війна
Перша Балканська війна
Друга Балканська війна
Перша світова війна
Друга світова війна
Війна в Афганістані
Знаки розрізнення
Емблема Сухопутних військ Болгарії

Медіафайли на Вікісховищі

Один з трьох видів Збройних сил Болгарії, разом з військово-морськими та повітряними силами.

Призначення

Сухопутні війська ЗС Болгарії є основним видом збройних сил (близько 60 % їх чисельності), безпосереднє керівництво яким покладено на командувача СВ. У мирний час сухопутні війська перебувають у постійній бойовій і мобілізаційній готовності, займаються планової бойової і оперативної підготовкою, знаходяться в готовності до участі в спільних з іншими країнами-членами НАТО операціях. У кризових ситуаціях сухопутні війська можуть залучатися до виконання завдань щодо боротьби з тероризмом, охороною стратегічних, військових і державних об'єктів. В умовах виникнення збройного конфлікту болгарська армія виконує початкові завдання щодо захисту територіальної цілісності і суверенітету країни, відбиття агресії противника, в подальшому здійснюють спільні дії з підрозділами ЗС країн альянсу відповідно до планів керівництва НАТО.

Військово-політичне керівництво Болгарії розглядає свої сухопутні війська як ключовий стратегічний компонент військової могутності держави, що має у своєму складі формування, готові до розгортання у визначені строки та участі в широкому спектрі операцій в системі колективної оборони Північноатлантичного союзу як на території країни, так і за її межами. З огляду на це командування СВ основні зусилля спрямовує на створення високомобільних і сумісних в оперативному плані з частинами і підрозділами сухопутних військ збройних сил НАТО формувань, здатних успішно діяти в різних географічних районах і метеорологічних умовах.

Організаційно-штатна структура СВ Болгарії

Організація

Організаційно сухопутні війська Болгарії включають:

Озброєння та військова техніка Сухопутних військ Болгарії

На озброєнні з'єднань і частин СВ Болгарії перебуває значна кількість зброї і бойової техніки власної та радянської розробки. Останні роки активно закупляється стрілецька зброя німецького й австрійського виробництва.

Бронетанкова техніка представлена ​​танками Т-55 і Т-72 різних модифікацій (530 одиниць), бойовими броньованими машинами (730), у тому числі бойовими машинами піхоти БМП-1 радянської розробки і БМП-23 власної розробки і збірки, бронетранспортерами БТР-60 і МТ-ЛБ болгарського виробництва.

Артилерійське озброєння включає: 122-мм самохідні гаубиці 2С1 «Гвоздика», 152-мм гармати-гаубиці Д-20, 100-мм протитанкові гармати МТ-12, протитанкові ракетні комплекси: самохідні «Штурм», переносні «Фагот» і «Конкурс». Міномети, що перебувають на оснащенні артилерійських підрозділів — 120-мм самохідний міномет «Тунджа», 120-мм міномет 2С12 «Сані» і 82-мм БМ М-37. Реактивна артилерія озброєна 122-мм РСЗВ БМ-21 «Град».

Формування протиповітряної оборони сухопутних військ оснащені зенітними артилерійськими і зенітними ракетними комплексами (100-мм зенітні гармати КС-19, 23-мм ЗСУ-23-4 «Шилка», самохідні ЗРК 9КЗЗ «Оса-АК» і ЗРК 9К35 «Стріла-10», ПЗРК 9К32 «Стріла-2М»).

В останні роки командування сухопутних військ провело ряд заходів щодо скорочення парку бойової техніки за рахунок списання та утилізації застарілих і які вислужили свій термін зразків. Так, від НАТО СВ Болгарії отримали 900 позашляховиків «Мерседес-Бенц» G-класу, 52 «Хаммера», 25 броньованих позашляховиків «Сенд Кет» і чотири броньовані вантажівки високої прохідності «МаксПро».

За повідомленнями зарубіжної преси, болгарські сухопутні війська планували мати на 2016 рік: 80 танків, близько 300 бойових броньованих машин і до 100 артилерійських систем (калібру 100 мм і більше).

Військові звання Сухопутних військ Болгарії

Генералітет
немає еквівалента генерал генерал-лейтенант генерал-майор бригадний генерал
OF-10 OF-9 OF-8 OF-7 OF-6
Старші офіцери
полковник підполковник майор
OF-5 OF-4 OF-3
Молодші офіцери
капітан старший лейтенант лейтенант
OF-2 OF-1
Старшинський та сержантський склад
кандидат в офіцери старшина старший сержант сержант молодший сержант
OR-9 OR-8 OR-7 OR-6 OR-5
Рядовий склад
єфрейтор рядовий
OR-4 OR-2

Див. також

Примітки

    Джерела

    • Д. Федотов. Сухопутные войска Республики Болгарии. // «Зарубежное военное обозрение», № 5, 1995. стр.22-26

    Посилання


    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.