Фургон

Фурго́н (фр. fourgon) — тип закритого автомобільного кузова з перегородкою, що відокремлює кабіну для водія від відсіку для перевезення вантажів. У 1980-90-і роки фургони з бічними вікнами, знімними сидіннями у вантажному відсіку, без перегородки отримують дедалі більше поширення.[1]

Фургон Morris Minor 1000

Різновиди

Існують кілька різновидів фургонів:

  • Фургон (van) на базі легкового автомобіля з кузовом типу універсал або хетчбек. Може бути як зі стандартною, так і зі збільшеним за висотою дахом, відрізняється від універсалу чи хетчбеку відсутністю задніх сидінь для пасажирів, забезпеченням необхідним обладнанням і оббивки в задній частині кузова властивої для забезпечення комфорту та безпеки пасажирів;
  • Малотоннажний або середньотонажний фургон капотної, короткокапотної, бескапотної і вагонної компоновки з суцільнометалевим кузовом (kastenwagen), в якому кабіна водія структурно не відокремлена від решти кузова. Також може бути зі стандартним або збільшеним по висоті дахом і часто уніфікований по кузову з мікроавтобусами і комбі. Сюди ж відносяться фургони напівкапотного компонування з зсувними дверима водія, т. зв. типу «мультістоп», популярні переважно в Північній Америці і Японії як поштових і розвізних. Їх кузовні панелі часто виготовляють з алюмінієвих сплавів.
  • Фургон-бокс (kofferwagen) на шасі рамного вантажного автомобіля з окремою від кузова кабіною.

За призначенням фургони діляться на універсальні (загального призначення), включаючи вантажо-пасажирські з додатковим пасажирським відділенням позаду кабіни водія, спеціалізовані (ізотермічні, рефрижераторні, меблеві тощо) і спеціальні, призначені для перевезення різної апаратури та ін.

Фургони можуть виготовлятись як самостійний автомобіль, або на основі:

Галерея

Фургони на основі універсалів і хетчбеків

Фургони на основі пікапів

Фургони на основі мінівенів

Фургони на основі мікроавтобусів

Зноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.