Acantholabrus palloni

Acantholabrus palloni — вид окунеподібних риб родини губаневих (Labridae).[1]

?
Acantholabrus palloni

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Окунеподібні (Perciformes)
Підряд: Губаневидні (Labroidei)
Родина: Губаневі (Labridae)
Рід: Acantholabrus
Valenciennes, 1839
Вид: A. palloni
Acantholabrus palloni
(Risso, 1810)

Карта поширення Acantholabrus palloni
Синоніми
Acantholabrus couchi Valenciennes, 1839

Acantholabrus couchii Valenciennes, 1839
Acantholabrus imbricatus Lowe, 1839
Crenilabrus luscus (Linnaeus, 1758)
Labrus luscus Linnaeus, 1758
Labrus pallidus Nardo, 1824
Labrus palloni (Risso, 1810)
Lutjanus palloni Risso, 1810

Посилання
Вікісховище: Acantholabrus palloni
Віківиди: Acantholabrus palloni
EOL: 46571583
ITIS: 170742
МСОП: 186106
NCBI: 202583
Fossilworks: 80709

Опис

Може досягати до 25 см загальної довжини тіла.[2]

Місця поширення

Країни поширення: Албанія, Алжир, Бельгія, Бенін, Камерун, Кот-д'Івуар, Хорватія, Кіпр, Данія, Єгипет, Екваторіальна Гвінея, Франція, Габон, Гамбія, Гана, Німеччина, Гібралтар, Греція, Гернсі, Гвінея, Гвінея-Бісау, Ізраїль; Італія, Джерсі, Ліберія, Ліван, Лівія, Мавританія, Мальта, Марокко, Монако, Нідерланди, Нігерія, Норвегія, Португалія, Сенегал, Сьєрра-Леоне, Словенія, Іспанія, Сирійська Арабська Республіка, Того, Туніс, Туреччина, Велика Британія, Західна Сахара.

Зустрічається біля східного узбережжя Атлантичного океану від Норвегії до Габону, включаючи Мадейру, Азорські і Канарські острови. Крім того, поширений у Середземному і Адріатичному морях.[3] Мешкає на твердих поверхнях, особливо в кораловому рифі, між 40-50 і 200 метрів глибини, де він ховається вузьких ущелинах і печерах та запливає у підводні печери. Живиться безхребетними. У Середземному морі, вид, як правило, широко поширений, але дуже рідко зустрічається в східній частині Середземного моря, де він був завединий з Лівану, а не з Ізраїлю на Близькому Сході. Не був присутній ні в Мармуровому морі, ні в Чорному морі. Цей вид, ймовірно, також походить від прибережних островів Середземного моря.

Статус та загрози

Незважаючи на рідкість, цей вид розповсюджений по всьому Середземномор'ю, а також у східній Атлантиці уздовж узбережжя Європи та Західної Африки. Серйозних загроз немає, загроза для цього виду є мінімальною, це деградація середовища, замулення та евтрофікація. Вона пов'язана з проживанням та деградацією. На мілині якорі човнів можуть негативно впливати на життєдіяльність виду.

Збереження

Не вживається заходів щодо збереження цього виду. Тим не менш, він може бути присутнім в деяких морських охоронюваних районів.

Рекомендовані заходи по збереженню включають регулювання людської діяльності (риболовлі) в районах донних місць проживання та подальше включення цих місць проживання в морські охоронювані райони.

Примітки

  1. Sánchez, F., F. De la Gándara y R. Gancedo (1995) «Atlas de los peces demersales de Galicia y el Cantábrico». Otoño 1991—1993. Publ. Esp. Inst. Esp. de Oceanogr. 20:100 p.
  2. FishBase (en inglés)
  3. Crespo, J., J. Gajate y R. Ponce (2001) Clasificación científica e identificación de nombres vernáculos existentes en la base de datos de seguimiento informático de recursos naturales oceánicos. Instituto Español de Oceanografia, Madrid, Spain.

Посилання

Література

  • Costa F. Atlante dei pesci dei mari italiani Mursia 1991 ISBN 88-425-1003-3
  • Louisy P., Trainito E. (a cura di) Guida all'identificazione dei pesci marini d'Europa e del Mediterraneo. Milano, Il Castello, 2006. ISBN 88-8039-472-X


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.