Ізраїльська кухня

Ізраїльська кухня (івр. המטבח הישראלי) — національна кухня Держави Ізраїль. Є частиною середземноморської кухні.

Ізраїльський овочевий салат

Оскільки сучасний Ізраїль створений іммігрантами з багатьох країн світу, ізраїльська кухня уявляє собою симбіоз смакових вподобань різних країн та народів. Значний вплив на кухню зробила єврейська кухня ашкеназі та сефардів, а також кухня Близького сходу, Іспанії, Італії, Туреччини та інших країн Середземномор'я; Східної Європи (російська, українська, білоруська), а також американська, китайська, індійська, іранська, узбецька, тощо. Страви, як правило, складаються з великої кількості овочів та фруктів, риби, зелені та оливкової олії.

Крім того, на ізраїльську кухню значно впливає юдаїзм, з чіткими законами кашруту та традицією забою худоби і птахів.

Ашкеназька кухня

Завдяки ашкеназьким євреям, в ізраїльській кухні з'явилось багато традиційних страв, зокрема гефілте фіш (фарширована риба), курячий суп, рег`ель круша (холодець), паштет, форшмак, цимес, та ін. Також завдяки ашкеназі традийними стравами ізраїльської кухні стали випічка бейгл та гоменташ.

Сефардська кухня

Сефардські євреї привнесли в ізраїльську кухню такі страви як кус-кус і мафрум (картопля, фарширована молотим м'ясом). Крім того, в Ізраїлі популярні такі страви сефардської кухні як шакшука, храйме, джахнун, малауах, кіббех, самоса. Також сефардські євреї привнесли в ізраїльську кухню багато спецій та зелені.

Східна кухня

Арабська і турецька кухня дуже сильно вплинули на ізраїльську кухню, аж до безперервних суперечок щодо батьківщини хумусу. На сьогоднішній день в Ізраїлі розповсюджений такий східний фаст-фуд, як шаурма і фалафель. А винайдений ізраїльськими кухарями гострий салат, нині відомий як «турецький».

Напої

Для ізраїльтян не існує загальноприйнятого визнаного національного напою. Проте, в силу давнини виноробної традиції регіону, на звання національного напою Ізраїлю могло б претендувати вино. Також в Ізраїлі (як і загалом на Близькому сході) розповсюдежий арак (анісова горілка).

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.