Інтенсивне сільське господарство

Інтенсивне сільське господарство сільськогосподарська виробнича система, що характеризується високими затратами праці на одиницю зайнятої площі (в протилежність екстенсивному сільському господарству). Воно зазвичай засновується на використанні значної кількості хімічних добрив, гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів, регуляторів росту рослин і пестицидів. Також воно часто залучає використання методів автоматизації, які стали ключем до успіху сучасного сільського господарства. Все це дає значне підвищення виробництва порівняно з традиційними методами.

Сільське господарство
Інтенсивне сільське господарство Канзасу. Супутниковий знімок, липень 2001 року
(37.4° пн. ш. 100.9° зх. д. / 37.4; -100.9)
Категорія • Портал

Переваги

Інтенсивне сільське господарство зробило можливим значне збільшення продуктивності протягом двадцятого сторіччя і допомагає гарантувати належне та стійке постачання харчових продуктів до зрослої кількості населення, водночас зменшуючи площі потрібної землі. Ріст продуктивності дає змогу скоротити кількість зайнятих у сільському господарстві людей, зокрема у розвинених країнах. Крім того, вивільняється земля, яку можна використовувати для створення заповідників і національних парків. Інтенсифікація сільського господарства з сорокових до шістдесятих років відома також як зелена революція. Збільшена сільськогосподарська продуктивність сприяла значному зменшенню цін на харчові продукти.

Недоліки

По-перше, інтенсивне сільське господарство часто проводиться за рахунок руйнації навколишнього середовища, що пояснює неприйняття цих методів деякими виробниками і споживачами. Використання інтенсивного сільського господарства фермерами наносить шкоду природі і харчовому ланцюгу такими шляхами:

  • Видалення огорож, щоб зробити великі поля для максимальної ефективності. Це знищує ареал деяких диких тварин і може привести до ерозії ґрунту.
  • Використання добрив забруднює річки й озера (наприклад, мертва зона на узбережжі Мексиканської затоки створена азотними добривами)
  • Пестициди порушують харчовий ланцюг і значно скорочують популяції комах, птахів і ссавців, забруднюють водний світ.
  • Монокультурне сільське господарство сприйнятливіше до масивного неврожаю через хвороби.
  • Інтенсивне тваринництво, наприклад вирощування курей і телят, яких тримають весь час у дуже тісних приміщеннях (див. промислове сільське господарство), деякі люди розглядають як жорстоке ставлення до тварин.

Див. також

Примітки

    Література

      Посилання

      This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.