Агропромисловий комплекс

Агропромисло́вий ко́мплекс — складова частина економіки, що поєднує в собі виробництво сільськогосподарської продукції, її сільськогосподарську переробку, матеріально-технічне обслуговування села.

Сільське господарство
Збирання зернових
Категорія • Портал

Об'єднує галузі, що виготовляють засоби виробництва та обслуговування комплексу, а також галузі зі збереження, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції.

В АПК входять три великі сфери галузей.

Перша сфера АПК — тракторне і сільськогосподарське машинобудування; машинобудування для харчової промисловості; агрохімія (виробництво мінеральних добрив і мікробіологічна промисловість); комбікормова промисловість; система матеріально-технічного обслуговування сільського господарства; меліоративне і сільське будівництво.

Друга сфера — рослинництво, тваринництво, рибальство.

Третя сфера АПК — харчова промисловість; холодильне, складське, спеціалізоване транспортне господарство; торговельні й інші підприємства й організації, що займаються доведенням кінцевого продукту до споживача, включаючи оптові ринки, роздрібну торгівлю і суспільне харчування. До кожної сфери варто також віднести відповідні галузі науки і підготовку кадрів.

Агропромисловий комплекс — багатогалузева виробнича система, в якій певна галузь виконує свою специфічну функцію.[1]

Промисло́ве сільське́ господа́рство — інтенсивне вирощування домашньої птиці і тварин, інтенсивне ведення землеробства. Кури (на м'ясо та для одержання яєць) і телята — звичайні об'єкти для промислового вирощування. Деякі країни виступають проти використання антибіотиків і гормонів росту в промисловому вирощуванні, оскільки вони можуть накопичуватися в м'ясі тварин. Багато людей виступають проти промислового вирощування тварин як з моральних причин, так і з міркувань безпеки для здоров'я.

Україна

Станом на липень 2018 року в агропромисловому комплексі України зайнято 3 мільйона осіб.

Частка аграрного виробництва в структурі економіки України, у разі продовження його державної підтримки, може зрости з 18 % до 25 %. За 6 місяців 2018 року зростання сільгосппродукції становило 11,4 %, а середньомісячна зарплата в сільському господарстві за січень-травень 2018 року — 6524 гривні, що на 24,5 % вище аналогічного показника попереднього року.[2]

За даними державної статистики за 8 місяців 2018 року, близько 77 % українського аграрного експорту становить сировина. Щорічний врожай України — в середньому 60 млн тонн зерна, з яких 40 млн тонн йде на експорт у вигляді сировини. Іншими словами, ми втрачаємо можливість працевлаштовувати по 26,6 тис. людей на рік і недоотримуємо 4,8 трлн грн ВВП.[3]

Див. також

Примітки

Посилання

Аграрна періодика

  • Пропозиція — універсальний український прикладний сільськогосподарський журнал.
  • (рос.) Аграрник — всеукраїнська газета для працівників АПК.
  • (англ.) Delta Farm Press.

Регулятори

Науково-навчальні аграрні заклади

Література

  • Економіка АПК / ред.: В. В. Снітинський. — Л., 2000. — 234 с. — (Вісн. Львів. держ. аграр. ун-ту; N 7(1)). — укp. — рус.
  • Становлення і розвиток приватних агроформувань / І. Михасюк, А. Герасимчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л. : Вид. центр ЛНУ ім. І.Франка, 2000. — 205 c. — Бібліогр.: с. 195—203.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.