Культурні рослини

Культурні рослини рослини, вирощувані людством для отримання харчових продуктів, кормів в сільському господарстві, ліків, промислової та іншої сировини, інших цілей в задоволенні потреб людини. Історія культурних рослин простежується з першого вибору рослин, який відбувся в аграрній революції неоліту до перших записів іменування рослин, зроблених римлянами.

Сільське господарство
Культурні рослини
Категорія • Портал

Згідно з восьмим виданням Міжнародного кодексу номенклатури культурних рослин нині визнаються три категорії культурних рослин: сорт, грекс (тільки для орхідних) і група. Культурні рослини отримані з диких шляхом гібридизації, селекції або генної інженерії. В процесі пошуку диких рослин для перетворення їх в культурні та використання виникло вчення про центри походження культурних рослин. У 1926—1939 роках М. І. Вавілов узагальнив накопичені знання і виділив сім основних центрів походження культурних рослин. На відміну від декоративних видів, культурні рослини не мають природних ареалів.

Класифікація

Класифікація культурних рослин:

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.