Грушів (Дрогобицький район)

Грушів (англ. Hrushiv) — село в Меденицькій селищній громаді Дрогобицького району Львівської області на річці Бистриці.

село Грушів
Країна  Україна
Область Львівська область
Район/міськрада Дрогобицький район
Рада Грушівський старостинський округ
Основні дані
Засноване 1443 рік[1]
Населення 2187
Площа 56 км²
Густота населення 39.05 осіб/км²
Поштовий індекс 82132[2]
Телефонний код +380 3244
Географічні дані
Географічні координати 49°28′08″ пн. ш. 23°36′08″ сх. д.
Місцева влада
Адреса ради с.Грушів, вул. Миру 54[3]
Карта
Грушів
Грушів
Мапа

Історія

Культові споруди

У західній частині Грушева є гарна дерев'яна церква Собору Пр. Богородиці[недоступне посилання з квітня 2019]. На місці існуючої дерев'яної церкви 1671 року була збудована дерев'яна церква, що оновлювалася 1807 року. 1923 року майстром Василем Турчиняком із Делятина на її місці зведено існуючий храм, який за радянської влади був зачинений.
На пологому схилі північної частини села розташована друга, проте давніша церква Пресвятої Трійці, освячення якої датується 1878 роком.

З'ява Божої Матері у Грушеві (1987)

З'ява Матері Божої у цьому селі припадає на 1987 р. Тоді, навесні, у старенькій каплиці Пресвятої Трійці 1878[недоступне посилання з квітня 2019] з'явилась Пречиста Діва Марія. Ця звістка дуже швидко поширилась по околиці. На святе місце цілодобово почали прибувати паломники, які чітко бачили видіння Матері Божої то в блакитному, то в чорному одязі. Таку переміну кольорів пояснювали пересторогою Богородиці: якщо навернетесь до Бога, будете на небі, якщо ж ні, попадете у пекло. А це, як відомо, були атеїстичні часи.

Спочатку місцева влада робила всілякі перепони для відвідувачів. Тоді вірні християни звернулись до останнього керівника Радянського Союзу Михайла Горбачова, і він дав розпорядження не перешкоджати прочанам їхати до святого місця.

У день Вознесіння Господнього люди бачили Пречисту Діву востаннє. Розповідали, що над капличкою з'явилося сяйво, у якому виднілись чіткі обриси Божої Матері. Поклонившись на всі сторони, Богородиця вознеслася на небо. Часи віри заторжествували. Церковна комісія, яка теж досліджувала явище у Грушеві, на жаль, нічого конкретного не сказала, попри те, що сюди їхали люди майже з цілого Радянського Союзу. Наявність чуда, звісно, не заперечувалась, але конкретних доказів для його підтвердження було замало.

Зараз про Грушів, як місце появи Богородиці у новітні часи, згадується дуже рідко. Але відомо, що з Америки для іконописця Василя Стефурака надійшло замовлення на створення образу Об'явлення Богородиці в Грушеві. Значить, комусь іще небайдужа доля цієї місцини і тої події, яка мала місце.

Економіка, освіта

По вулиці Чаповського розташовані підприємство «Галм'ясо» та середня школа.

Відомі люди

Уродженці

Могила Тедора Маркова та дружини в Бучачі

Проживали, перебували

Примітки

  1. ВРУ
  2. Довідник поштових індексів України. Львівська область. Дрогобицький район
  3. Меденицька селищна рада: картка громади
  4. Степан Шипилявий. Передові громадяни і визначні постаті Бучаччини // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник / ред. колегія Михайло Островерха та інші. Ню Йорк Лондон Париж Сидней Торонто : НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — С. 400.
  5. Ігор Чорновол. 199 депутатів Галицького сейму. — Львів: Тріада плюс, 2010. — 228 с.; іл. — С. 134.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.