Танкові війська України

Танкові війська України — узагальнююча назва роду військ Збройних сил України та головна ударна сила, що має на озброєнні основні бойові танки і окремо існує у складі трьох видів (родів) Збройних сил Командування морської піхоти ВМС, Сухопутних і Десантно-штурмових військах. Танкові війська застосовуються переважно спільно з механізованими військами на головних напрямках і виконують такі основні завдання:

  • у обороні — з безпосередньої підтримки механізованих військ при відбитті наступу противника і нанесенню контратак і контрударів;
  • у наступі — з нанесення потужних розсікаючих ударів на велику глибину, розвитку успіху, розгрому противника в зустрічних боях і битвах.
Танкові війська України
Емблема танкових військ, 2016р.
На службі 1992 — по т.ч.
Країна  Україна
Вид Сухопутні війська
Тип танкові війська
Знаки розрізнення
Нарукавний знак роду військ

Медіафайли на Вікісховищі

Основу танкових військ складають танкові бригади і танкові батальйони механізованих бригад, що мають велику стійкість до вражаючих факторів як звичайної, так і ядерної зброї, вогневу міць, високу рухомість і маневровість. Вони здатні найбільш повно використовувати результати вогневого (ядерного) ураження противника і в короткі терміни досягати кінцевих цілей бою і операції.

Бойові можливості танкових з'єднань і підрозділів дозволяють їм вести активні бойові дії вдень і вночі, в значному відриві від інших військ, громити противника у зустрічних боях і битвах, з ходу долати великі зони радіоактивного зараження, форсувати водні перешкоди, а також швидко створювати міцну оборону і успішно протистояти наступу переважаючих сил противника.

Подальший розвиток і підвищення бойових можливостей танкових військ здійснюється головним чином за рахунок оснащення їх більш досконалими типами танків, в яких оптимально поєднуються такі найважливіші бойові властивості, як висока вогнева міць, маневровість і надійний захист. У вдосконаленні організаційних форм основні зусилля зосереджуються на наданні їм загальновійськового характеру, що найбільшою мірою відповідає змісту сучасних операцій (бойових дій).

Історія

За період з 2014 по 2018-й рік в ЗСУ було додатково сформовано ряд танкових підрозділів, включаючи танкову бригаду Корпусу резерву. Всього додатково поставлено понад 500 танків. Танкові роти у бригадах Десантно-штурмових військ ЗС України почали формувати у 2015 році (тоді — Високомобільні десантні війська), їх озброєння тривало до 2017 року. До речі, цей досвід зараз впроваджують в арміях США та ворожій російській армії, де танкові роти десантно-штурмових частин вже розгортають до батальйонів.[1]

Поточна структура

Перелік танкових бригад, полків, батальйонів та рот у складі Збройних сил України.

Бригади

Полки

Батальйони

Роти

Розформовані з'єднання

2012

Розташування

Інше

Танкові підрозділи існували у Національній Гвардії у 1992—1993 рр. Також від 2014 року танкові підрозділи існують у складі відновленої Нацгвардії.

Командування

Начальники Бронетанкового управління Збройних сил України

Навчальні заклади

Озброєння

Традиції

Емблема танкових військ (2007—2016)
Танкіст на Параді до Дня Незалежності-2017

Символіка

На беретному знаку танкових військ України зображена лицарська латна рукавиця, що тримає пірнач. У традиції Збройних сил України — це символи перемоги в битві під Оршею, і танкові підрозділи Збройних сил є нащадками українського лицарства доби Середньовіччя.[16]

Професійне свято

8 вересня 2018 року НГШ генерал армії України Віктор Муженко під час нагородження переможців змагань на кращий танковий взвод Збройних Сил України наголосив, що професійне свято українських танкістів має своє національно-історичне підґрунтя — 8 вересня 1514 року війська під командуванням Великого гетьмана литовського Костянтина Острозького завдали нищівної поразки московському війську в битві під Оршею. Перемога у цій битві була досягнута завдяки волинській важкій кінноті, яка потужним таранним ударом розгромила бойові порядки ворога.[16]

Будьте так само впевненими в своїй перемозі як воїни князя Костянтина Острозького, що перемагали ворогів потужністю удару, швидкістю та енергійністю в битві. Тому, ні на хвилину не забувайте, що ви — танкісти, є нащадками українських воїнів, які сотні років боролися за волю і незалежне буття Українського народу! Бажаю вам військової вдачі, прагнення перемоги і непохитної віри у світле майбутнє українського народу! Слава танковим військам! Слава Збройним Силам! Слава Україні!
генерал армії України Віктор Муженко

Галерея

Див. також

Примітки

  1. У 2014-2018 роках до ЗСУ поставлено понад 500 танків. https://www.ukrmilitary.com/. Ukrainian Military Pages. 10 вересня 2018. Процитовано 11 вересня 2018.
  2. 4 армійський корпус резерву. http://mil.in.ua/. Український мілітарний портал. 29 вересня 2016. Процитовано 27 жовтня 2016.
  3. Військові частини, ВНЗ, установи, що не належать до видів ЗС України. http://www.ukrmilitary.com/. Ukrainian Military Pages. Процитовано 27 жовтня 2016.
  4. Харченко Микола (9 липня 2018). 4 отдельная танковая бригада. https://mil.in.ua/. Український мілітарний портал. Процитовано 9 липня 2018.
  5. gray_d_carlyle (1 вересня 2016). Структура Сухопутных войск Украины (СВ ВСУ) 2016 (обновлено 2016.09.14. http://gray-d-carlyle.livejournal.com/. Живий журнал. Архів оригіналу за 19 листопада 2016. Процитовано 27 жовтня 2016.
  6. Масштабні військові навчання відбулись на Херсонщині. http://www.unn.com.ua/. Українські національні новини. 4 квітня 2016. Процитовано 28 жовтня 2016.
  7. Новостворена танкова бригада склала іспит на полігоні «ШИРОКИЙ ЛАН»
  8. Український мілітарний портал
  9. Новостворені військові частини (починаючи з 2014 року). http://mil.in.ua/. Український мілітарний портал. 1 листопада 2016. Процитовано 26 листопада 2016.
  10. 1tankovyi
  11. Рейд на Оленівку. http://zsu-info.com/. ЗСУ Інфо. 9 червня 2016. Архів оригіналу за 29 листопада 2016. Процитовано 26 листопада 2016.
  12. Т-72 ВСУ
  13. Понад три тисячі військовозобов'язаних залучать до зборів 3-ї танкової бригади Корпусу резерву. https://www.ukrmilitary.com/. Ukrainian Military Pages. 27 липня 2018. Процитовано 26 липня 2018.
  14. Збройні Сили України формують нову танкову частину. Процитовано 11 червня 2019.
  15. Feskov, p.106
  16. «Професійне свято українських танкістів має своє величне національно-історичне підґрунтя», — генерал армії України Віктор Муженко. http://www.mil.gov.ua/. Міністерство оборони України. 8 вересня 2018. Процитовано 8 вересня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.