Всеукраїнський конкурс «Національне дерево України»

Національне дерево України — всеукраїнський конкурс з визначення найстаріших, відомих, історичних, видатних і естетично цінних дерев України. Положення про конкурс затверджене наказом Міністерства екології та природних ресурсів 611 від 10.12.2009 р.

Раніше частину з цих дерев було взято під державну охорону як ботанічні пам'ятки природи та включено у Природно-заповідний фонд України, деяким, станом на 2011 рік, ще потребується заповідання.

Номінації конкурсу

  • «Найстаріше дерево України» — брало участь 9 дерев;
  • «Меморіальне дерево України» — брало участь 10 дерев;
  • «Історичне дерево України» — брало участь 8 дерев;
  • «Естетично цінне дерево України» — брало участь 8 дерев.

Кожна номінація мала перше, друге і третє місця.

Критерії відбору на присвоєння звання «Національне дерево України»

У номінації «Найстаріше дерево України» — вік дерева, який повинен перевищувати 1000 років.

У номінації «Меморіальне дерево України» — зв'язок дерева з відомою історичною особою, а також наявність легенд, популярність дерева в народі.

У номінації «Історичне дерево України» — зв'язок дерева з важливою історичною подією, а також наявність легенд, популярність дерева в народі.

У номінації «Естетично цінне дерево України» — оригінальний, казковий, чудернацький вигляд дерева, який викликає у людей зачарування і натхнення, його неповторність, його цінність як елемента ландшафту.

Переможці конкурсу

Конкурс проводився з лютого по 1 липня 2010 року, 6 липня за результатами конкурсу вийшов наказ Мінприроди України про затвердження переліку Національних дерев України, звання було присвоєно 17 деревам. На презентації Національних дерев України, яка відбулася в київському зоопарку 13 липня 2010 року були присутні понад 40 українських і зарубіжних журналістів, подія висвітлювалася 14 телеканалами.

Найстаріше дерево України
Меморіальне дерево України
Історичне дерево України
Естетично цінне дерево України

Примітки

  1. Після проведения конкурсу в Криму на мисі Сарич відкрили ще одне 2000-річне дерево яловець високий.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.