Красносільська (станція метро)

«Красносі́льська» (рос. Красносельская) — станція Сокольницької лінії Московського метрополітену. Станція відкрита 15 травня 1935.

Красносільська
Сокольницька лінія
Загальні дані
Тип колонна двопрогінна мілкого закладення
Глибина закладення 8 м
Проєктна назва Гаврикова вулиця
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 15 травня 1935 (86 років)
Архітектор(и) Б.С. Віленський, В. О. Єршов, Ю. А. Столяров за участю Л.О. Шагуріної (об'ємно-просторове рішення)
Інженер(и)-конструктор(и) В.І. Дмитрієв
Художник(и) Я.Д. Ромас
Будівельник(и) Дистанція №3 (№4, назва змінювалася) Мосметробуду
Пересадка на А: 40, 122, 387, т14, т41, н3;
Тб: T; Тм: Б, 7, 13, 37, 45, 50
Виходи до Краснопрудна, Русаковська, Нижня і Верхня Красносільська
Час відкриття 05:30
Час закриття 01:00
Код станції 005
Сокольницька лінія
Легенда
Оборотний тупик
Бульвар Рокосовського
ТЧ-13 «Черкізово»
Черкізовська
заділ під ССГ до ВКЛ
заділ під ССГ до АПЛ
Преображенська площа
Оборотні тупики
Сокольники
Красносільська
ТЧ-1 «Північне»
Оборотний тупик
Комсомольська   +зал  +зал  +зал  +зал
Красні Ворота
Чисті пруди
     
Луб'янка
     
Охотний ряд
     
відгалуження на ФЛ
Бібліотека імені Леніна
Кропоткінська
Парк культури
Оборотні тупики
Фрунзенська
Спортивна
Воробйові гори
Університет
Оборотні тупики
Проспект Вернадського
Південно-Західна
Тропарьово
Оборотний тупик
Рум'янцево
Салар'єво
Оборотні тупики
Філатов Луг
Прокшино
Вільхова
Комунарка
ТЧ «Столбово»
Потапово
Оборотний тупик

Розташована між станціями «Сокольники» та «Комсомольська», на території Красносільського району Центрального адміністративного округу Москви[1]

Історія і походження назви

Станція відкрита у складі першої пускової черги Московського метрополітену «Сокольники» «Парк культури» з відгалуженням «Охотний Ряд» «Смоленська». Проєктна назва станції «Гаврикова вулиця».

У 1968 році «Красносільська» стала першою станцією московського метрополітену, на якій як експеримент були встановлені розмінні автомати. Найімовірніше, вона була обрана тому, що була відносно незавантаженою. Експеримент тривав понад місяць. Майже біля кожного автомата стояла дівчина і пояснювала, як ними користуватися. На стіні був написаний напис: «Ювілейні монети автомати не приймають». Справа в тому, що у 1967 році до 50-ї річниці Жовтневої революції було випущено ювілейні монети номіналом 10, 15 та 20 копійок. Проте, із попередження, їх автомати не приймали.

Вестибюлі і пересадки

Станція має наземний вестибюль з виходом на Краснопрудну і Верхню Красносільську вулиці. Проєктом було передбачено другий вихід — на вулицю Гаврикова, але внаслідок низького пасажиропотоку він так і не був відкритий (сходи видно на станції).

Технічні характеристики

Конструкція станції колонна двопрогінна мілкого закладення (глибина закладення — 8 м) з однією острівною прямою платформою. Споруджено за спеціальним проектом з монолітного бетону. На станції один ряд колон, розташований по центру платформи. Платформа «Красносільської» вужче платформ багатьох станцій першої черги: на цій станції спочатку не передбачали великий пасажиропотік.

Колійний розвиток

Станція без колійного розвитку.

Оздоблення

Колійні стіни оздоблені згори — жовтою, а знизу — червоною керамічною глазурованою плиткою, при цьому з 2012 року, частини колійної стіни, що переходять у тунелі, оздоблені білим сайдингом. Підлога викладена білим мармуром (спочатку мала асфальтове покриття, пізніше замінене на кахельну плитку, остання в результаті недавнього ремонту поступилася місцем мармуровому покриттю, залишки керамічної плитки, що були в переходах і на містках, зникли напередодні ювілею Московського метрополітену у 2005). Грановані колони оздоблені кримським мармуроподібним вапняком «Біюк-Янка» жовто-коричневих відтінків.

При відкритті на станції були встановлені напівкруглі світильники в кесонах над бічними залами, замінені згодом люстрами-кулями. Після ремонту круглі світильники для ламп розжарювання, розташовані над платформами, замінені на люмінесцентні лампи між колонами.

Примітки

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Красносільська (станція метро)

Посилання

Попередня станція Лінія Наступна станція
Сокольники   Сокольницька лінія   Комсомольська
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.