The Pirate Bay

The Pirate Bay (абревіатура TPB, перекладається з англійської як «піратська бухта») — це вебсайт, засновники якого позиціонують його як «найбільший у світі BitTorrent-трекер». Він також служить як пошуковий індекс для .torrent файлів. ThePirateBay.org знаходиться на 101 місці (станом на 31 травня, 2010) року в світовому рейтингу вебсайтів Alexa та на 258 (станом на 1 лютого 2008) в рейтингу від Quantcast. The Pirate Bay був започаткований шведською організацією Piratbyrån («Піратське бюро») в листопаді 2003, але з початку жовтня 2004 почав існувати як окрема організація. Зараз сайт підтримується Готфрідом Свартгольмом («anakata»), Фредеріком Нейжом («TiAMO») та Петером Сунде («brokep»).

The Pirate Bay
Логотип
Посилання thepiratebay.org
Тип Torrent index
Мови англійська, шведська, нюношк, букмол, данська, фінська, ісландська, німецька, нідерландська, італійська, іспанська, португальська, французька, бразильський варіант португальської мови, польська, угорська, грецька, турецька, російська, словацька мова, каталанська, іврит, японська, болгарська, естонська мова, арабська мова, сербська, китайська мова, чеська, словенська, українська, малайська мова, бенгальська мова, албанська мова і хорватська
Власник PRQ.se
Засновник Gottfrid Svartholmd
Автор Готфрід Свартхольм
Gottfrid Svartholm
Започатковано 15 вересня 2003 року[1]
Стан Працює
Рейтинг Alexa 100[2]
Адреса офісу Швеція
 The Pirate Bay у Вікісховищі

Зміна доменів верхнього рівня

Через переслідування файлообмінного порталу корпораціями — власниками авторських прав, The Pirate Bay досить часто «переїжджає» з країни в країну, хоча сервери залишаються в Швеції.

Цікаві факти

  • В 2007 році Nine Inch Nails розмістили на офіційному сайті гурту посилання для завантажування пісень зі свого нового альбому через «The Pirate Bay», проте це не завадило альбому зайняти друге місце в списку Billboard.
  • У березні 2012 році представники The Pirate Bay заявили про можливість розміщення частини обладнання сервісу на безпілотному літальному апараті під керуванням GPS, запущеному у нейтральних водах з метою хостингу проекту поза юрисдикцією якоїсь держави.[3]
  • В 2017 в код офіційного сайту був вбудований майнінг криптовалюти Monero, який збільшив навантаження на процесори відвідувачів. Адміністратори пояснюють такий крок пошуком шляхів монетизації, висловлюють надію, що в майбутньому такий спосіб отримання доходу зможе замінити рекламу на сайті.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.