Історія еволюційних поглядів

Історія еволюційних поглядів описує появу та розповсюдження ідей про змінність живих організмів та причини появи їх різноманіття. Перші ідеї про перетворення живого з однієї форми до іншої трапляються ще у давньогрецьких філософів, які намагалися зрозуміти механізми походження світу та життя. У середньовіччі та в новий час існували різні форми «природничого богослов'я», які припускали перетворення живих організмів після створення їх Богом. У XVIII столітті накопичений наукою матеріал дав можливість низці природознавців говорити про еволюцію Землі та життя на ній. На стику XVIII—XIX століть з'явилися перші теорії еволюції Еразма Дарвіна та Ламарка. У середині XIX століття ідеї трансформізму стали значно поширені навіть у позанаукових колах, тому теорія еволюції Чарльза Дарвіна була сприйнята відносно схвально, хоча надалі з'явилася низка конкуруючих теорій. У 1920-50-х роках разом із загальним визнанням еволюції Всесвіту від Великого вибуху до наших днів, еволюційна картина світу перемогла. Втім окремі позанаукові ентузіасти продовжують захищати антиеволюційні погляди й у XXI столітті.

Історія науки
Хронологія Категорія • Портал

Трансформізм XVIII—XIX століть

Серед трансформістів були французькі філософи Д. Дідро, Ж. Ламетрі, К. Гельвецій, П. Гольбах та інші.

Французький вчений Жорж Бюффон захищав трансформізм Землі, Всесвіту, життя.

Див. також

Джерела

  • Богданова Т. Л., Брайон А. В., Денисьевский А. В., Ключко З. Ф., Кравец Г. К., Малюта С. С., Труханов В. А., Цыбенко В. А. «Справочник по биологии»
  • Роуз С., Роуз Х. После Дарвина // Спільне. — 13.08.2015. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.