Фільтр
Фільтр або цідило — пристрій, прилад або речовина для відокремлення потоку (рідини, газу, інформації, сигналу тощо) за його певними характеристиками від непотрібних домішок. // Пристрій, що пропускає або затримує електричні струми, електромагнітні або звукові хвилі певної частоти і т. ін.
Матеріальних потоків
- Фільтр гравійний — конструкція стовбура свердловини, в якій створено циліндричне кільце із різнозернистого піску (гравію) в межах пласта продуктивного.
- Фільтр (гідрогеологія) в гідрогеології — пристрій, призначений для закріплення стінок водоприймальної частини дренажних і водозабірних свердловин в пухких і напівскельних нестійких водоносних породах.
Фільтри рідинні
- Біологічний фільтр — споруда для очищення стічних вод, яка працює за принципом пропускання їх крізь завантаження з біологічною плівкою.
- Вакуум-фільтр — апарат для розділення суспензій під дією різниці тисків, що створюється вакуум-насосом, над фільтрувальною перегородкою і під нею.
- Фільтр-прес — апарат періодичної дії для розділення під тиском рідких неоднорідних систем (суспензій, пульп) на рідку фазу (фільтрат) і тверду фазу (осад, кек).
- Фільтр патронний – фільтр для зневоднення тонкодисперсних продуктів збагачення (шламів).
- Оливний фільтр (фільтр оливи) — фільтр для видалення забруднень з моторних і трансмісійних олив, мастил або робочих рідин гідроприводів.
- Масляний фільтр — фільтр для відділення масла від маслянки (цідило).
- Паливний фільтр — елемент конструкції паливної системи двигуна внутрішнього згоряння, що містить фільтрувальний елемент, розташований у паливній магістралі, призначений для затримання твердих часток у паливі
Фільтри для газів
- Повітряний фільтр — фільтр для очищення повітря від завислих частинок.
- Електростатичний фільтр
Фільтри інформації
Електронні фільтри
- Електронний фільтр (також частотний фільтр) — пристрій для виділення бажаних компонентів спектру електричного сигналу та/або послаблення небажаних.
- Загороджувальний (режекторний) фільтр — електричний фільтр, що придушує коливання у деякій смузі частот.
- Згладжувальний фільтр — фільтр нижніх (відносно спектру сигналу) частот, призначений для зменшення пульсацій напруги на виході випрямляча.
- Протизавадний фільтр — фільтр нижніх частот, призначений для послаблення кондуктивних радіозавад.
- Смуговий фільтр — фільтр, що пропускає гармонічні коливання заданої смуги частот.
- Фазовий фільтр — електричний фільтр, у якому забезпечується затримка сигналу в часі без спотворення його форми та загасання амплітуди.
- Фільтр передавання — пристрій для необхідного обмеження спектра модульованих сигналів, що передаються.
- Фільтр приймання — пристрій, що відокремлює зі спільного каналу змінного струму необхідний йому спектр корисного сигналу.
- Пасивний фільтр — електронний фільтр, що складається тільки з пасивних компонентів, таких як, наприклад, конденсатори і резистори.
Загальні
- Цифровий фільтр — пристрій цифрової обробки сигналу з метою отримання його потрібних параметрів на виході фільтра.
- Фільтр (порядок) — підмножина частково впорядкованої множини, яка задовольняє певні умови.
- Спам-фільтр — комп'ютерна програма, призначена для захисту користувача мережі Інтернет від спаму шляхом фільтрації вхідних (вихідних) повідомлень електронної пошти чи інформації, що надсилається іншими засобами комунікації (наприклад, чат).
Див. також
Джерела
- Фільтр // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С — Я. — 644 с.
Посилання
- Фільтр // Термінологічний словник-довідник з будівництва та архітектури / Р. А. Шмиг, В. М. Боярчук, І. М. Добрянський, В. М. Барабаш ; за заг. ред. Р. А. Шмига. — Львів, 2010. — С. 202. — ISBN 978-966-7407-83-4.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.