Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики

Всеукраїнська учнівська олімпіада з математики — щорічне учнівське змагання з математики, яке проводиться у відповідності до наказу Міністерства освіти і науки України[2].

Всеукраїнська учнівська олімпіада
з математики

Логотип олімпіади

Вперше проведено 1961 (Республіканська олімпіада УРСР)

1992 (власне Всеукраїнська)

Команди учасників 24 області
Автономна республіка Крим
місто Київ
місто Севастополь
Український фізико-математичний ліцей
Кількість учасників 178[1] (2017)
Координатор Міністерство освіти і науки України
Голова журі Рубльов Богдан Владиславович
Сайт інформаційної підтримки matholymp.com.ua

Заключний етап Всеукраїнської олімпіади з математики

IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики поділяється на два тури, в кожному з яких усім учасникам пропонується 4 задачі і 4 астрономічні години на їх розв'язання (до 2006 року восьмикласникам пропонувалися 3 задачі на 3 години). Комплект завдань для кожного класу окремий і відповідає чинній на момент проведення етапу програмі з математики Міністерства освіти і науки України рівня стандарту. Ці два етапи проводяться в два окремі дні, проте власне сама олімпіада охоплює зазвичай близько тижня. Орієнтовний графік подано нижче:

  • День 0, вечір. Заїзд для деяких областей зі складним транспортним сполученням з містом проведення олімпіади
  • День 1. Заїзд, увечері урочисте відкриття олімпіади
  • День 2. Вранці 1 тур, вечір — вільний (підготовка до 2 туру)
  • День 3. Вранці 2 тур, після обіду зустріч з місцевими школярами.
  • День 4. Розбір завдань з учасниками олімпіади та подання апеляцій
  • День 5. Урочисте нагородження переможців та закриття олімпіади. Від'їзд.
  • День 6. Від'їзд для деяких областей зі складним транспортним сполученням з містом проведення олімпіади.

У вільний час організаційний комітет може пропонувати учасникам та керівникам команд відвідати визначні місця, театри, музеї тощо.

Після виконання робіт 2 туру журі надає учасникам попередні результати з орієнтовним розподілом дипломів серед учасників кожного класу. Учасник у разі незгоди з отриманою оцінкою роботи може подати апеляцію у визначеній оргкомітетом формі на розгляд апеляційної комісії. Зазвичай рішення про допуск до апеляції виносять голова журі та експерт-консультант олімпіади.

За результатами апеляції журі коригує таблицю результатів та надає учасникам остаточні результати олімпіади із затвердженим на засіданні розподілом серед учасників дипломів. У відповідності до положення, затвердженого наказом[2] Міністерства освіти і науки України, кількість переможців олімпіади не повинна перевищувати 50% від кількості учасників з орієнтовним розподілом дипломів у відношенні 1:2:3. Іншим учасникам вручаються дипломи учасника.

Республіканська олімпіада УРСР[3]

Всеукраїнська олімпіада

Персоналії математичного олімпіадного руху України

Логотип математичного олімпіадного руху

Серед найбільш активних пропагандистів та організаторів олімпіадного руху в області математики найбільша частка припадає на співробітників та студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Це зокрема професор, доктор фізико-математичних наук, Богдан Владиславович Рубльов та професор, доктор фізико-математичних наук, Номіровський Дмитро Анатолійович, який також є викладачем гуртка математики Українського фізико-математичного ліцею. Також сприяють розвитку математичного олімпіадного руху України вчителі Українського фізико-математичного ліцею, Львівського фізико-математичний ліцею, Київського природничо-наукового ліцею № 145, ліцею "Наукова зміна" міста Києва, Русанівського ліцею та інших.

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.