Колядичі (станція)

Кол́ядичі (біл. Каля́дзічы) вузлова залізнична станція Мінського відділення Білоруської залізниці на магістральній лінії південно-східного напрямку (від Мінська) — головний хід до Гомеля та кордону з Україною між зупинними пунктами Залізничний та Мачулищі. Розташована у південно-східній частині міста Мінськ, за 10 км від станції Мінськ-Пасажирський.

Колядичі
Осиповичі I — Мінськ
Колядичі — Помислище

Мінське відділення
Білоруська залізниця

станція
Розташування
Розташування  Білорусь
Адреса Мінськ, вул. Профспілкова, 3
Координати 53°48′29″ пн. ш. 27°34′46″ сх. д.
Структура
Лінія(ї) Осиповичі I Мінськ,
Колядичі Помислище
Платформ 2
Тип платформ бічна та острівна
Послуги
Транспортні
Супутні
Історія
Відкрито 1929 (93 роки)
Перебудовано 2011
Електрифіковано 1970 (~25 кВ)
Інша інформація
Власник Білоруська залізниця
Оператор Білоруська залізниця
Код ЄМР (АСУЗТ) 144809
Код Експрес-3 2100284
Тарифні відстані до транзитних пунктів
Мінськ-Пасажирський 10 км
Руденськ 31 км
Пуховичі 53 км
Осиповичі I 97 км
Мапа

Від станції відгалужується сполучно-з'єднувальна лінія Колядичі Помислище (південно-західний обхід Мінська), якою прямують вантажні поїзди з метою розвантаження мінського залізничного вузла[1].

Історія

Станція відкрита 1929 року. 1970 року електрифікована змінним струмом (~25 кВ) в складі дільниці Мінськ Пуховичі[2].

2011 року на станції проведена капітальна реконструкція, у зв'язку з реалізацією проєкту запуску другої лінії міської електрички за маршрутом Мінськ Руденськ.

У 20102015 роках у промисловій зоні «Колядичі» було заплановано будівництво комплексу будівель і споруд слідчого ізолятора та республіканської загальносоматичної лікарні, відповідно указу президента Білорусі № 288 від 7 червня 2010 року. Планувалося, що новий СІЗО стане наступником Слідчого ізолятора № 1, який розташований у відомому Піщаловському замку на вулиці Володарського[3].

Пасажирське сполучення

На станції Колядичі зупиняються електропоїзди міських ліній Мінськ Руденськ та регіональних ліній до кінцевих станцій Мінськ-Пасажирський (пл. Інститут культури), Руденськ, Пуховичі, Осиповичі I та Бобруйськ.

Примітки

Джерела

Посилання

Дільниця Мінськ Осиповичі I
Попер.
Залізничний
Колядичі
Наст.
Мачулищі
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.