Жлобин-Пасажирський

Жлобин-Пасажирський (біл. Жлобін-Пасажырскі) — пасажирська залізнична станція Гомельського відділення Білоруської залізниці на перетині електрифікованої магістральної лінії Мінськ Гомель та неелектрифікованої лінії Могильов I Калинковичі[1].

Жлобин-Пасажирський
біл. Жлобін-Пасажырскі
Мінськ Гомель
Могильов Калинковичі

Гомельське відділення
Білоруська залізниця

станція
Залізничний вокзал
Розташування
Розташування  Білорусь
Гомельська область
Адреса 247210, Жлобин,
Привокзальна площа
Координати 52°53′25″ пн. ш. 30°02′11″ сх. д.
Структура
Лінія(ї) Мінськ Гомель,
Могильов Калинковичі
Платформ 4
Тип платформ бічна та 3 острівні
Колій 8
Послуги
Транспортні
Супутні
Історія
Відкрито 1873 (149 років)
Перебудовано 1903,
2004 (реконструкція вокзалу)
Електрифіковано 2013
Колишні назви Остерман
Інша інформація
Власник Білоруська залізниця
Оператор Білоруська залізниця
Код ЄМР (АСУЗТ) 155004
Код Експрес-3 2100080
Тарифні відстані до транзитних пунктів
Мінськ-Пасажирський 214 км
Гомель-Пасажирський 86 км
Могильов I 127 км
Осиповичі I 107 км
Калинковичі 101 км
Мапа

Розташована в однойменному місті Гомельської області. Жлобинський залізничний вузол включає до себе станції: Жлобин-Сортувальний, Жлобин-Північний, Жлобин-Західний та Жлобин-Подільський.

Історія

Вперше залізнична станція Жлобин під назвою Остерман виникла у проєкті залізничної лінії Товариства Лібаво-Роменської залізниці у березні 1871 року.

У листопаді 1873 року було відкрито рух вантажних та пасажирських потягів на ділянці Лібаво-Роменської залізниці від Бобруйська до Гомеля через станцію Жлобин.

У січні 1903 року станція отримала статус вузлової. У тому ж році була побудована будівля вокзалу.

20 березня 1930 року дільниці Могильов Жлобин, Могильов Кричев Рославль та Могильов Осиповичі передані Західній залізниці із виключенням зі складу Московсько-Білорусько-Балтійської залізниці.

Під час Другої світової війни вокзал станції Жлобин був вщент зруйнований. Будівля вокзалу заново відбудована і відкрита у 1950 році. В одній невеликій будівлі розташовувались квиткові каси, зал чекання та багажне відділення.

Зі збільшенням населення міста Жлобин з'явилася потреба у розширенні будівлі вокзалу, тож у 1975 році квиткові каси були перенесені до окремої будівлі, пізніше було прийнято рішення реконструювати стару будівлю вокзалу і побудувати поруч додаткові будівлі.

У подальшому вокзал станції Жлобин-Пасажирський перестав відповідати зростаючим вимогам, які були необхідні для обслуговування пасажирів. З січня 2002 по січень 2004 року тривала реконструкція будівель вокзального комплексу. Реконструкцією вокзального комплексу було передбачено будівництво двох нових будинків (відокремлено стоять від основної будівлі вокзалу), будівлі ресторану та службово-технічних приміщень. Архітектуру самого вокзалу було вирішено побудувати із застосуванням переплетених металевих конструкцій і скляних вітражів.

19 січня 2004 року відбулося відкриття реконструйованої будівлі залізничного вокзалу. В результаті реконструкції вокзалу проведено розподіл пасажиропотоків — приміські та пасажирські каси працюють окремо[2].

У грудні 2009 року введено в експлуатацію новий пішохідний міст через колії станції.

19 вересня 2013 року на станцію Жлобин-Пасажирський прибув перший електровоз ЧС4Т-544 (депо «Мінськ»)[3][4].

28 вересня 2013 року введено в експлуатацію електрифіковану дільницю Осиповичі I Жлобин, яку відкривав перший електропоїзд «Stadler» регіональних ліній ЕПр-004[5][6].

З 29 вересня 2013 року розпочався регулярний рух з Мінська електропоїздів ЕПр «Stadler» регіональних ліній бізнес-класу до Жлобина. Час в дорозі від Мінська до Жлобина потяг долає за 2 год. 40 хв.[7].

У січні 2016 року закінчена електрифікація і введена в експлуатацію МПЦ і АЛСО на дільниці Жлобин Буда-Кошельовська[8].

2 травня 2016 року на дільниці Жлобин Гомель розпочаті тестова експлуатація контактної мережі, а також рух електропоїздів ЕР9Е і ЕР9Т[9].

30 листопада 2017 року на станції Жлобин-Пасажирський, через помилкове переведення стрілки під час проходження складу, зійшов з рейок вагон пасажирського потяга міжнародних ліній Мінськ Запоріжжя[10].

Проєкти електрифікації

У 2018 році планувалося розпочати електрифікацію дільниці Жлобин Калинковичі[11][12].

Впродовж 20182021 років також було заплановано здійснити електрифікацію білоруської дільниці від Жлобина до державного кордону з Україною (дільниця Бережесть Коростень Житомир Бердичів), що дозволить запустити потяг «Вікінг» на електротязі до Вільнюса[13]. Проте роботи з електрифікації розпочалися лише у 2020 році.

Інфраструктура

До складу вокзального комплексу Жлобин-Пасажирський входять: двоповерхова будівля вокзалу (пасажирська будівля) і службово-технічний будинок, де розміщуються багажне відділення і камери зберігання багажу, медичний пункт, побутові приміщення.

Всередині вокзалу на першому поверсі розташований касова зала (10 кас) і сучасна зала очікування на 90 посадочних місць, обладнаний довідковими електронними табло. Для зручності пасажирів розташовані: довідкове бюро, черговий вокзалу, аптечні кіоски та кіоски «Союздрук».

На другому поверсі основної будівлі знаходяться дві квиткові каси для попереднього продажу квитків, поштове відділення з переговорним пунктом, буфет та готельні номери для відпочинку пасажирів. Всі приміщення обладнані необхідним обладнанням і меблями з максимальною зручністю для пасажирів.

Окремо винесено і службово-технічний будинок, де розташовується багажне відділення з автоматичними камерами схову на 90 осередків, упорядковані туалети.

Біля вокзалу розташований пам'ятник паровозу Су250-43.

Пасажирське сполучення

Через станцію Жлобин-Пасажирський прямують пасажирські потяги міжнародних та міжрегіональних ліній, а також регіональних ліній бізнес- та економкласу.

Поїзди далекого сполучення

Основними напрямками сполучення пасажирських поїздів є: Мінськ, Вітебськ, Гомель, Могильов Полоцьк, Москва, Санкт-Петербург, а також поїзди до Києва, Одеси, Запоріжжя, Сум, Харкова, Вінниці, Житомира, Кишинева.

Під час курортного сезону, влітку призначаються додаткові пасажирські поїзди до Новоолексіївки, Анапи, Адлера, Кисловодська.

Вокзал станції Жлобин-Пасажирський приймає та відправляє наступні пасажирські поїзди:

Примітка:

  • Зірочкою позначені потяги сезонного призначення, наприклад, тільки в літній період.
  • Актуальний розклад руху пасажирських потягів на сайті Білоруської залізниці.

Поїзди приміського сполучення

Приміське сполучення здійснюється потягами регіональних ліній економ-класу і міських ліній за маршрутами:

Галерея

Примітки

  1. Архангельский А. С., Архангельский В. А. Железнодорожные станции СССР: Справочник. В двух книгах. М. : Транспорт, 1981.(рос.)
  2. Історія вокзалу станції Жлобин-Пасажирський (рос.)
  3. До фестивалю «Дажынки-2013» повинна бути завершена електрифікація ділянки Бобруйськ  — Жлобин
  4. Електрифікація дільниці Бобруйськ — Жлобин
  5. У білоруську вузлову станцію Жлобин нарешті прийшла електрифікація (фото) (рос.)
  6. Електрифікацію ділянки залізниці Гомель — Жлобин планується завершити у 2015 році // Тut.by, 2014-07-31 (рос.)
  7. 29 вересня 2013 року Білоруська залізниця відкриє новий рейс Мінськ — Жлобин // Белновости, 2013-09-24 (рос.)
  8. Електрифікація дільниці Гомель — Жлобин (фото)
  9. 2 травня 2016 року розпочнеться тестова експлуатація електрифікованої ділянки Гомель — Жлобин // Белновости, 2016-04-08 (рос.)
  10. У Жлобині зійшов з рейок вагон пасажирського поїзда Мінськ-Запоріжжя // Белновости, 2017-12-01 (рос.)
  11. «Білоруська залізниця» продовжить електрифікацію дільниці Жлобин — Калинковичі. Архів оригіналу за 30 березня 2018. Процитовано 31 травня 2018.
  12. Електрифікацію ділянки Жлобин — Калинковичі — Барбарів планується почати у 2018 році // Белта, 2017-09-16 (рос.)
  13. Дороге задоволення: Які дільниці електрифікує «Укрзалізниця» // ЦТС, 2018-03-05

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.