Теодемократія

Теодемократія (від дав.-гр. Θεός — «Бог», δῆμος — «народ» і κράτος — «влада») політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії при якому останнє слово завжди за Господом Богом. Хоча такий метод можна застосовувати до будь-яких громадських структур, його найважливішим додатком є ​​держава, бо воно має велику владу. У цьому випадку визначення теодемократії зазвичай звужують до одного з наступних ознак:

  • Призначення лідерів керованими ними людьми відбувається шляхом чесних і змагальних виборів
  • Народ не є єдиним легітимним джерелом влади
  • Суспільство здійснює самоврядування заради загального блага і задоволення загальних інтересів, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом.
Форми державної влади й політичні системи
Політичні режими
Форми правління
Соціально-економічні ідеології
Ідеології громадських свобод
Гео-культурні ідеології
Структура влади
Портал • Категорія

Прикладом теодемократії може служити стародавній Ізраїль від Мойсея до пророка і судді народу — Самуїла. У сучасному світі на цю назву претендують деякі ісламські країни. У Грузії «Національно-демократична партія» вибрала своїм ідеологічним базисом теодемократію. На парламентських виборах 28 березня 2004 вона увійшла до складу Національно-демократичного альянсу. В преамбулі української Конституції можна побачити ознаки теодемократії, а саме в словах «усвідомлюючи відповідальність перед Богом», але чомусь надалі вживається тільки слово демократія, що робить її такою, що суперечить сама собі.

Джерела

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.