Ковальов Андрій Вікторович

Андрі́й Ві́кторович Ковальо́в (23 жовтня 1990, Київ, Україна) — український політолог, політичний аналітик, історик, релігієзнавець та журналіст. Кандидат політичних наук.

Андрій Ковальов
Народився 23 жовтня 1990(1990-10-23) (31 рік)
Київ, Україна
Громадянство Україна
Національність українець
Діяльність журналіст, політолог, історик, краєзнавець
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Знаний своїми виступами та коментарями на телебаченні і радіо політичний аналітик, експерт з політичних, історичних та релігійних питань та комунікації. Член «Пласту» — національної скаутської організації України. Військовий реконструктор, член і засновник військово-історичного клубу «Самостійна Україна», який займається дослідженням та реконструкцією доби Армії УНР та УПА. Член правління Благодійного фонду «Героїка», що опікується пошуком та впорядкуванням українських військових поховань, встановленням пам'ятників і пам'ятних знаків на честь діячів та подій українського визвольного руху. Член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки краєзнавців України. Дослідник українських архівів. Активний учасник процесів декомунізації. Засновник громадської ініціативи «Історія УАПЦ» та редактор популярного дослідницького пабліку в мережі Facebook «Історія УАПЦ»[1] про історію Православної Церкви України. Як краєзнавець, досліджує історію національно-визвольних змагань України у XX столітті, насамперед у передмістях Києва. Автор історичних книг: «З Архістратигом на щитах»[2] (Київ, 2018), «Як гартувалася державність»[3] (Київ, 2020).

Життєпис

Народився у Києві у родині Віктора Ковальова та Людмили Кривченко. З дитинства мешкав та виростав у Боярці на Київщині. По батьку Віктору Ковальову походить із слободи Калинівка на Кропивниччині із старого старообрядського роду, який під впливом козаків-низовиків був асимільований та остаточно став українською православною родиною станом на 1814 рік.

По матері Людмилі Ковальовій (дівоцтві — Кривченко), походить з родини нащадків козацької шляхти з Прилуччини (Беззуби) та Миргородщини (Кривченки). На виховання Андрія Ковальова визначне значення мало принципове українське виховання та вплив, який мали на нього дідусь Андрій Андрійович Кривченко (родом з Максимівки на Полтавщині) та Галина Михайлівна Беззуб (родом з Кропивни на Чернігівщині).

Навчався і закінчив Боярську ЗОШ I-III ступенів №3.

20072013 — навчався на філософському факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка на відділенні політології.

У 20112013 навчався у Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за програмою «Офіцер запасу». Після складення ним військової присяги, йому присвоєно звання молодшого лейтенанта.

У 20152018аспірант кафедри Державного управління Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 2019 захистив кандидатську дисертацію з політичних наук у Київського національного університету імені Тараса Шевченка та здобув науковий ступінь кандидата політичних наук.

Вивчає богослів’я у Волинській Православній Богословській Академії Православної Церкви України.

Ділова активність

Перший журналістський досвід здобув у Національній скаутській організації Пласт. На волонтерських засадах був прес-секретарем Київського Пласту, а згодом працював прес-секретарем Всеукраїнської Національної скаутської організації України «Пласт».

20112014репортер 5 каналу.

20142016 — заступник голови Української Православної Церкви Київського Патріархату, а фактично прес-секретар Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Денисенка та очільник медіа-кампаній УПЦ КП в період розгортання війни з РФ.

З травня 2016 по 29 серпня 2019прес-секретар Голови Верховної Ради України Андрія Парубія.

У 2021 працював у Національній академії аграрних наук України.

Як експерт з питань комунікацій консультував бізнеси у сфері виробництва і торгівлі ювелірних виробів. Працював політичним консультантом.

У 20152018аспірант кафедри Державного управління Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 20152020депутат Боярської міської ради VII скликання. Член постійної комісії з питань прав людини, законності, правопорядку, протидії корупції та регламенту депутатської діяльності. Один із ініціаторів та активних членів комісії з декомунізації Боярської міської ради у 20152016 особисто вніс на затвердження півсотні назв вулиць, які зараз носять імена героїв України, козаків і старшин Армії УНР, УПА, повстанців 20-30 - х років.

Громадська діяльність

Андрій Ковальов займається дослідженням історії Української революції, Перших Визвольних змагань на Київщині та у своєму рідному місті Боярка.

За ініціативи Андрія Ковальова у 2013 у Боярці спільно з активістами Благодійного фонду «Героїка» було відновлено і споруджено комплекс із шести поховань старшин і козаків[4] Армії УНР. Наразі Андрій Ковальов є членом наглядової ради БФ «Героїка», яким реалізовано близько 50-ти меморіальних проектів на вшанування героїв визвольних змагань.[5]

За ініціативи Андрія Ковальова було споруджено низку меморіальних барельєфів, які вшановують видатних борців за незалежність України та визначні події з історії України.

У 2014 Андрій ініціював відкриття барельєфу на честь Марка Шляхового[6]військового і громадського діяча УНР у 2014, повстанського отамана.

У 2016 на честь Євгена Коновальця[7] на будівлі школи, де у листопаді-грудні 1918 містився штаб Осадного Корпусу Січових стрільців.

У 2017 на честь Васильківського Коша Вільного козацтва під командуванням Івана Горемики-Крупчинського.

У 2018 на честь Юрія Отмарштейна[8]полковника Армії УНР.

2018 ініціював відкриття меморіального барельєфу на честь 100-ліття Київського Пласту[9] на стіні будинку на вулиці Володимирській, 42 у Києві.

У 2019 споруджено меморіальний барельєф на честь полковника Івана Чмоли[10] та оборонців станції Боярка 1919 року.

У 2020 Андрій Ковальов ініціював та відкрив меморіальний барельєф на будинку у Боярці, де у травні 1920 містився штаб 6-ої Січової стрілецької дивізії Армії УНР на чолі з полковником Марком Безручком[11].

У 2021 Андрій Ковальов ініціював та організував відкриття меморіального барельєфу на честь автора гімну «Боже, Великий єдиний…» Олександра Кониського[12] у Боярці.

Також Андрій Ковальов організував та сприяв встановленню гранітних меморіальних дошок у Боярці на честь: Всеволода Петріва[13], Євгена Коновальця[14], Івана Андруха, які встановлені на вулицях, що носять імена цих героїв. Також лобіював та консультував щодо встановлення Боярською міською радою гранітної меморіальної дошки на Боярській міській лікарні на честь Модеста Левицького — першого лікаря Боярської земської лікарні.

16 серпня 2021 за ініціативи Андрія Ковальова було споруджено та відкрито мистецьку гранітну меморіальну дошку на честь 100-ліття Боярсько-Будаївського волосного собору Української Автокефальної Православної Церкви.

Андрій Ковальов брав активну участь у спорудженні і відкритті пам’ятника на честь Василя Вишиваного[15] у Києві у 2021, долучався до відкриття пам’ятника Петра Болбочана[16] у 2020. Також у 2021 допомагав у відкритті пам’ятника Митрополиту Тимофію Щербацькому[17] на Київщині і меморіальної дошки на честь Олександра Кошиця[18] на Андріїському узвозі у Києві.

2018 брав активну участь в організації процесу здобуття Томосу про автокефалію Православної Церкви України, супроводжуючи голову Верховної Ради на переговорах у Стамбулі. Учасник Об'єднавчого Собору Православної Церкви України 15 грудня 2018.

Як депутат Боярської міської ради був членом комісії міської ради з декомунізації у 20152016 і брав участь у перейменуванні півсотні вулиць, які зараз носять імена героїв України, козаків і старшин Армії УНР, УПА, повстанців 20-30 - х років.

У 2020 Андрій Ковальов створив громадську ініціативу «Історія УАПЦ», яка активно займається вивченням українського церковно-визвольного руху та Української Автокефальної Православної Церкви. Більшість своїх досліджень ініціатива публікує у одноіменному пабліку у фейсбуці[1].

Андрій Ковальов — член Військово-історичного клубу «Самостійна Україна»[19], який займається дослідженням та історичною реконструкцією Армії УНР та Української Повстанської Армії. Андрій Ковальов брав участь в організації першої у Боярці реконструкції бою війни за незалежність 1917-1920-х років у березні 2018 року у Боярці, брав участь у організації реконструкції Бою за Арсенал, брав участь у реконструкціях у Боярці, Вінниці, Кам’янці-Подількому, Базарі протягом періоду, починаючи з 2017 року і донині.

Також Андрій Ковальов є членом історичного клубу «Холодний Яр», а також член Національної спілки журналістів України, член Національної спілки краєзнавців України.

Андрій Ковальов є вихованцем Пласту — Національної скаутської організації України.

Багатолітній член київського осередку, а також член старшопластунського куреня ч. 15 «Орден Залізної Остроги» імені Святослава Завойовника. Багато років безпосередньо займався виховницькою роботою з дітьми і молоддю у Пласті. Організатор різноманітних пластових акцій та літніх таборів.

З 2019 — активний блоґер, який пише на тему політики, релігії та історії. Андрій Ковальов активний учасник телевізійних ток-шоу, як експерт та аналітик у галузі політики, релігії та історії. Має ексклюзивну експертизу у галузі світового православ'я.

Барельєф Євгену Євгену Коновальцю у Боярці
Барельєф Євгену Євгену Коновальцю у Боярці 
Меморіальна дошка Марку Шляховому
Меморіальна дошка Марку Шляховому 
Барельєф на станції Боярка
Барельєф на станції Боярка 
Барельєф Івану Чмолі в Боярці, 2019. 

Праці

Нагороди

Особисте життя

Одружений з Інною Неродик журналісткою, телеведучою та громадською активісткою.

Захоплення: релігієзнавство, політологія, військова історія, військово-історична реконструкція, бджільництво, туризм.

Посилання

Примітки

  1. Історія УАПЦ
  2. Книга «З архістратигом на щитах» Андрія Ковальова на Українському радіо
  3. Андрій Ковальов. Як гартувалася державність. ВИдавництво Марка Мельника
  4. «Героїка» будує пам’ятник бійцям УНР на Хмельниччині та потребує допомоги меценатів.
  5. [geroika.org.ua/category/namy-zrobleno/]
  6. Героїка. Меморіальний барельєф отаману Марку Шляховому
  7. У Боярці відкрили барельєф полковнику Коновальцеві.
  8. На Київщині встановили барельєф на честь військового УНР: фото
  9. У столиці України відсвяткували століття Київського Пласту
  10. У Боярці відкрили меморіальний барельєф на честь полковника Армії УНР Івана Чмоли
  11. На Київщині відкрили барельєф на честь воєначальника УНР Марка Безручка
  12. У БОЯРЦІ ВІДКРИЛИ БАРЕЛЬЄФ ОЛЕКСАНДРУ КОНИСЬКОМУ
  13. До 138-их роковин від дня народження військового міністра УНР Всеволода Петріва
  14. Меморіальну дошку Євгену Коновальцю відкрили в Києві. ФОТО, ВІДЕО
  15. Пам’ятник ерцгерцогу Василю Вишиваному відкрили у Києві
  16. У Києві відкрили пам'ятник полковнику армії УНР
  17. Пам’ятник митрополиту Тимофію Щербацькому відкрито на його батьківщині
  18. «З Архістратигом на щитах» Андрія Ковальова у Києві
  19. Андрій Ковальов. Як гартувалася державність. Видавництво Марка Мельника
  20. Концепція деліберативної демократії Джеймса Фішкіна: теоретичний та практичний аспекти. Андрій Ковальов
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.