Контрнаступ

Контрнаступ, також Контрнаступальна операція — різновид наступу, що передбачає максимальне вимотування сил супротивника перед переходом до масштабної контратаки. Підготовка до контрнаступу передбачає вибиття з лав противника найбільш боєздатних та мобільних частин за рахунок використання переваг, які надає завчасно підготовлена позиція.

У ході контрнаступу військо розвиває контратаку, перехоплюючи тактичну ініціативу та нав'язуючи супротивнику власну волю. Основна перевага контрнаступу полягає в тому, що на відміну від оборони, при якій тилові підрозділи відтягнуті від лінії фронту, супротивник, що наступає, підтягує їх щонайближче аби мати можливість безперебійного забезпечення військ. У ситуації, коли наступ супротивника зупинено і частини, що оборонялися, переходять в контрнаступ, тилові підрозділи ворога залишаються беззахисними та зазвичай потрапляють до оточення.

Приклади контрнаступів

Див. також

Джерела

  • Радянська військова енциклопедія. «К-22» —ЛИНЕЙНЫЙ // = (Советская военная энциклопедия) / Маршал Советского Союза Н. В. ОГАРКОВ — председатель. — М. : Воениздат, 1979. — Т. 4. — С. 318-319. — ISBN 00101-236. (рос.)

Література

  • Велика Вітчизняна війна 1941—1945: енциклопедія.— / Гол. ред. М. М. Козлов. —М.: Сов. Энциклопедия, 1985. (рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.