Посередницька війна

«Посере́дницька війна́» (англ. proxy war) війна, в якій дві держави воюють не безпосередньо, а використовуючи як сторони в конфлікті деякі треті країни: своїх союзників (сателітів), надаючи рішучу допомогу фінансами, технікою, військовими кадрами (радниками) тощо

Опосередковані війни були стандартним виглядом конфлікту під час холодної війни, коли дві ядерні наддержави СРСР і США уникали безпосереднього зіткнення, що загрожувало ескалацією ядерної війни. До посередницьких воєн часто відносять Корейську, В'єтнамську, Ангольську, Афганську війни.

Менші держави часто використовують для посередницьких воєн не регулярні уряди і армії, а різного роду незаконні збройні формування, банди, революційні і терористичні групи. Так, найбільша посередницька війна з часів закінчення холодної війни Друга конголезька війна, в якій уряди Демократичної республіки Конго, Уганди і Руанди використовували в своїх цілях нерегулярні збройні загони, між якими власне і йшов конфлікт. Пакистан в конфлікті з Індією навколо Кашміру також використовує групи бойовиків, а не свою регулярну армію, обходячись без оголошення війни. Приклад недавньої опосередкованої війни Ізраїльсько-Ліванська війна 2006 року, коли регулярна армія Лівану так і не вступила в бій з ізраїльтянами, які активно бомбили багато міст Лівану, а також розгорнули наступальну операцію в прикордонній території Лівану проти угруповання Хезболла.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.