Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству

ОЛАФ: управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (фр. Office européen de lutte anti-fraude (OLAF), англ. European Anti-fraud Office)

Європейський Союз

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій Європейського Союзу

На ОЛАФ покладено відповідальність за боротьбу з шахрайством та зловживаннями у використанні коштів з бюджету Європейського Союзу. Управління створено рішенням Комісії 1999 року; воно замінило підрозділ Комісії з координації запобігання шахрайству, який працював від 1998 року.

ОЛАФ має право вивчати адміністративну діяльність та фінансування будь-якої інституції чи органу ЄС. Гарантами його цілковитої незалежності є:

  • директор управління, якого призначає Європейська Комісія за згоди Європейського Парламенту та Рада міністрів. Директор ОЛАФа не повинен виконувати вказівки жодного уряду і жодної інституції (включно з Комісією). Якщо він вважає, що Комісія своїми діями зазіхає на його незалежність, директор управління може обстоювати її навіть у Суді ЄС. Директор має право розпочинати розслідування з власної ініціативи (не лише на вимогу інституції, органу чи держави-члена);
  • наглядовий комітет, обов’язком якого є контроль за проведенням розслідувань. До складу комітету входять п’ять відомих особистостей, які не працюють у структурах ЄС. Їх призначають спільно Комісія, Парламент і Рада.
  • ОЛАФ керується в своїй діяльності правилами, визначеними міжінституційною угодою, що уклали між собою Комісія, Парламент і Рада 25 травня 1999 року.

Шахрайство і зловживання бюджетом ЄС на рівні ЄС належить до юрисдикції ОЛАФ, те саме на рівні держав-членів належить до юрисдикції Прокуратури Європейського Союзу.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.