Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки

Лісабонським договором було введено нову посаду в Європейському Союзі — Верховного представника ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки, що призначається кваліфікованою більшістю від складу Європейської Ради за погодженням з Президентом Європейської Комісії та Європейським парламентом. Тоді ж, у 2009 році, на цю посаду була призначена баронеса Кетрін Ештон з Великої Британії. Бувши одночасно віце-президентом Європейської Комісії, вона забезпечує узгодженість і координацію зовнішньої діяльності Європейського Союзу.

Європейський Союз

Це одна із статей, що входять до серії:
Політичний устрій Європейського Союзу

30 серпня 2014 року Верховним представником Європейського союзу із питань закордонних справ призначена Федеріка Могеріні, яка вступила на посаду 1 листопада.[1] З 1 грудня 2019 посаду обіймає Жозеп Боррель[2].

Функції Верховного представника ЄС

Відповідно до статей 18 і 27 Договору про Європейський Союз, Верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки:

  • проводить спільну зовнішню політику Євросоюзу і політику безпеки;
  • вносить пропозиції щодо її розвитку;
  • головує в Раді закордонних справ;
  • є одним з віце-президентів Комісії;
  • забезпечує узгодженість Союзу з питань зовнішнього впливу;
  • несе відповідальність в рамках покладених на нього в області зовнішніх зв'язків і координації інших аспектів зовнішньої діяльності Союзу повноважень;
  • представляє Союз з питань, що належать до спільної зовнішньої політики і політики безпеки;
  • веде політичний діалог з третіми особами та країнами від імені Союзу та висловлює позицію Союзу в міжнародних організаціях та на міжнародних конференціях.

Примітки

  1. Italy's Mogherini and Poland's Tusk get top EU jobs. BBC News. 30 серпня 2014. Процитовано 30 серпня 2014.
  2. Valdivia, Ana Garcia. Josep Borrell: Green Light To EU’s New Foreign Policy Chief. Forbes (англ.). Процитовано 4 жовтня 2020.

Посилання

http://www.consilium.europa.eu/policies/council-configurations/foreign-affairs/high-representative-of-the-union-for-foreign-affairs-and-security-policy?lang=en

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.