Київ-Товарний

Київ-Товарний — вантажна залізнична станція 4 класу Київського залізничного вузла Південно-Західної залізниці.

Станція Київ-Товарний

Київ-Пасажирський - Київ-Деміївський
Південно-Західна залізниця

50°25′48″ пн. ш. 30°30′15″ сх. д.
Рік відкриття 1907 (115 років)
Тип вантажна
Колій 31
Платформ 1
Тип платформ(и) острівна
Архітектори вокзалу О. М. Вербицький
Вулиця вулиця Івана Федорова, 32
Відстань до Києва, км 2 км (до ст. Київ-Пасажирський)
Код станції 320204 ?
Код «Експрес-3» ?
Послуги Прийом та видача вагонних відправок вантажів, які допускаються до зберігання на відкритих майданчиках станцій. Прийом та видача вантажів вагонними і дрібними відправками, що завантажуються цілими вагонами, тільки на під'їзних шляхах і місцях незагального користування. Прийом та видача вагонних відправок вантажів, що потребують зберігання у критих складах станцій.
Київ-Товарний на Вікісховищі

Розташована в долині річки Либідь, в місцевості Протасів Яр, біля вулиці Івана Федорова.

Станція розміщується поруч із зупинною залізничною платформою Протасів Яр. Має виключно вантажне значення, приміські поїзди та поїзди далекого слідування на станції не зупиняються.

Історія

Товарна станція виникла ще в перші десятиліття існування залізниці в місті — 1886 року, однак довгий час була розташована поруч із Центральним залізничним вокзалом.

1902 року розпочалося спорудження нової товарної станції південніше вокзалу, на спеціально облаштованій території, задля відокремлення вантажного й пасажирського руху (і дотепер вантажне сполучення здійснюється не через вокзал, а обхідною гілкою, через розташовані поруч із вокзалом Північні платформи).

1907 року нову товарну станцію було відкрито.

Було споруджено 2 вантажних парки, станція мала найпрогресивніше технічне оснащення, автономну систему інженерних комунікацій. Було споруджено більше 10 основних та допоміжних споруд (будинок контори, пакгаузи, будинки для робітників та інші споруди).

Історична та архітектурна цінність об'єктів станції

Дотепер зберігся будинок управління станцією (1907) та будівлі двох пакгаузів тих часів — довгих промислово-складських споруд для зберігання та розвантаження товарів. Також збереглася низка допоміжних споруд — 3 житлові будинки для залізничників, будинок для кондукторів, насосна станція із водоміром.

Зображення

Посилання

Джерела

  • Архангельский А. С., Архангельский В. А. Железнодорожные станции СССР: Справочник. В двух книгах. М. : Транспорт, 1981.(рос.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.