Тиньков Олег Юрійович

Олег Юрійович Тиньков (25 грудня 1967, Полисаєво, Ленінськ-Кузнецький район, Кемеровська область, РРФСР, СРСР) російський підприємець. За даними Forbes в 2014 році посідав 1210-е місце в списку найзаможніших людей світу, в списку найбагатших бізнесменів Росії в 2020 році посідає 62-е місце зі статком 1,9 мільярда доларів.[1]

Олег Юрійович Тиньков
Олег Юрьевич Тиньков
Народився 25 грудня 1967(1967-12-25) (54 роки)
Полисаєво, Кемеровська область, Росія
Громадянство  СРСР Росія
 США (1996—2013)
 Кіпр
Місце проживання .
Діяльність підприємець, банкір
Галузь підприємець
Alma mater Санкт-Петербурзький гірничий університет
Знання мов російська
Роки активності 1988 — тепер. час
У шлюбі з Рина Валентинівна Восман
Діти Дар'я, Павло, Роман
IMDb ID 3369859
Сайт tinkov.com

Олег Тиньков відомий як засновник мережі магазинів побутової техніки «Техношок», заводів «Дарья», які виробляли заморожені напівфабрикати, пивоварної компанії і мережі ресторанів «Тінькофф»[2]. Менш відомі проекти — музичний магазин «Music Шок» і рекорд-лейбл "Шок Records, який випустив перші альбоми груп «Кирпичи», «Ленінград», який працював з «Ніж для Фрау Müller»[3]. Є засновником і головою Ради директорів «Тинькофф банку» (до 2015 року — «Тінькофф кредитні системи»[4]). Банк був заснований в 2006 році і за даними на 8 травня 2020 року займає 18-е місце за обсягом активів та 13-е — за обсягом власного капіталу серед російських банкі[5].

Тиньков захоплений шосейним велоспортом, мав розряд кандидата у майстри спорту СРСР[6]. У 2005 році він створив професійну велокоманду Tinkoff Restaurants, що згодом змінила назву на Tinkoff Credit Systems і стала основою для російської команди «Катюша»[7][8]. З грудня 2013 року по листопад 2016 року володів велокомандою «Тінькофф»[9].

Біографія

Ранні роки

Олег Тиньков народився 25 грудня 1967 року в селищі Полисаєво, Ленінськ-Кузнецького району Кемеровської області в сім'ї шахтаря та швачки[10][11]. Закінчив школу в Ленінську-Кузнецькому, працював, за власними словами, на шахті імені Кірова і заводі «Кузбаселемент»[12][13].

З 12 років Тиньков захопився шосейним велоспортом, займався спочатку в шкільній велосекции, після — в секціях при підприємствах. Він виграв низку змагань, а в 1984 році отримав розряд кандидата в майстри спорту, проте атестат про середню освіту з відповідного предмета відмінності не отримав[14]. Під час спортивних зборів Тиньков вперше зайнявся фарцовкою, купуючи дефіцитні товари в Середній Азії і продаючи їх в Ленінську-Кузнецькому[15]. Кар'єру велосипедиста перервала військова служба: він не потрапив в спортивний клуб армії і був відправлений у прикордонні війська. У 1986—1988 роках він служив на Далекому Сході — в Находці і Ніколаєвську-на-Амурі[16][17].

Освіта

У 1988 році Тиньков поступив в Ленінградський гірничий інститут. Навчальний заклад з великим числом іноземних студентів відкривав широкі можливості для торгівлі. Олег спекулював джинсами, косметикою та парфумерією, чорною ікрою і горілкою[14]. Товари з Ленінграда він продавав в Сибіру, а звідти привозив японську побутову техніку, куплену у шахтарів[18]. Він відвозив в Польщу електроприлади і повертався звідти з офісною технікою та витратними матеріалами, газовими балончиками та пістолетами[19]. Він займався торгівлею разом зі своєю майбутньою дружиною Ріною Восман та однокурсниками — Олегом Жеребцовим (згодом засновник мережі магазинів «Стрічка»), Олегом Леоновим (майбутній засновник мережі магазинів «Діксі») та Андрієм Рогачовим (засновник компаній «ЛЕК» і «Пятерочка»)[20]. На третьому курсі Олег пішов з Гірничого інституту.

У 1999 році він пройшов піврічну програму маркетингу в Каліфорнійському університеті в Берклі[21].

Родина

Тиньков познайомився зі своєю майбутньою дружиною, естонкою Ріною Валентинівною Восман у 1989 році, під час навчання в інституті. Весілля відбулося в червні 2009 року — через 20 років спільного життя[22]. Їх дочка Дарина вчилася в Королівському коледжі Лондона, сини Павло та Роман St edward's School, Oxford.

Стан здоров'я

6 березня 2020 року Тиньков заявив про те, що веде боротьбу з гострою формою лейкемії, яка була виявлена у нього в жовтні 2019 року. Повідомлялося, що Тиньков вже переніс кілька курсів хіміотерапії, і про те що саме з хворобою пов'язано його мовчання в інформаційному полі[23]. Після оприлюднення інформації про хворобу акції TCS Group, до ради директорів якої входив Тиньков, впали на Московській біржі майже на 25 %[24][25]. Тільки за першу добу після оголошення про хворобу капіталізація компанії Тинькова TCS Group, за даними ., знизилася на 400 млн доларів, і його статок скоротився до 2,1 млрд доларів[26].

Підприємництво

Техношок

У 1993 році Олег Тиньков зайнявся оптовою торгівлею електронікою з Сінгапуру і для спрощення оформлення документів відкрив в Петербурзі товариство з обмеженою відповідальністю «Петросиб», а потім регіональні «Петросиб-Кемерово», «Петросиб-Новосибірськ» і «Петросиб-Омськ» та інші. Товари прибували до Петербурга й звідти вирушали в регіони, де продавалися з більшою націнкою. Почавши з калькуляторів, він перейшов до офісної техніки, телевізорів, видеомагнитофонів і навіть штучних квітів і дерев. Спочатку Олег сам літав у Сінгапур, потім почав користуватися вантажоперевезеннями за допомогою авіатранспорту, а переломний момент настав, коли торговець-індієць Ашок Васмані відвантажив йому половину контейнера телевізорів в кредит[27]. Тиньков перейшов до контейнерних перевезень[28].

Зниження прибутку від оптової торгівлі підштовхнуло Тинькова до відкриття своєї мережі магазинів. У 1994 році «Петросиб» відкрив перший магазин під маркою Sony на Малому проспекті Василівського острова в Санкт-Петербурзі. Незабаром — ще один на вулиці Марата. Офіс Petrosib USA відкрився в Сан-Франциско. Успіх у роздрібній торгівлі підштовхнув Тинькова до ідеї об'єднати магазини під загальною назвою. Відкритий в 1995 році «Техношок» пропонував дорогу техніку за найвищими в місті цінами, але все одно користувався популярністю. Одним з перших в Росії «Техношок» почав навчати продавців-консультантів[29]. Президентом компанії став американець російського походження Серджіо Гуцаленко. Мережа швидко зростала: до 1996 року у «Техношок» було п'ять магазинів в Петербурзі, по два в Омську і Кемерово і один в Новоросійську. З 1995 по 1996 рік оборот подвоївся і досяг 40 мільйонів доларів[30].

10 вересня 1996 року Олег Тиньков став громадянином США.

До 1997 року в Санкт-Петербурзі з'явилися магазини «Ельдорадо», конкуренція зросла, а рентабельність знизилася. У 1997 році Олег Тиньков продав компанію менеджменту, а рік потому її придбала компанія «Сімтекс». Олег вийшов з «Техношоку» з 7 мільйонами доларів, які вклав у пельменний бізнес[31].

Паралельно з «Техношоком» в 1996 році Тиньков відкрив мережу музичних магазинів «Music Шок». На відкритті першого «Music Шок» виступали Філіп Кіркоров і Алла Пугачова, другого Жанна Агузарова[32].

Разом з Іллею Бортнюком Олег запустив рекорд-лейбл «Шок Records». Лейбл випустив дебютні альбоми груп «Кирпичи» і «Ленінград», симфонію Володимира Дашкевича, засновану на його музиці до фільму «Шерлок Холмс і доктор Ватсон», альбом «Нечеловек-видимка» групи «Ніж для Фрау Müller». «Music Шок» видав 320-сторінкову книгу «Віктор Цой», складену вдовою Віктора Мар'яною Цой і музикантом першого складу гурту «Кіно» Олексієм Рибіним.

У 1998 році «Music Шок» був проданий московській компанії Gala Records[33].

Дар'я

Під торговою маркою «Дарья», названої на честь дочки Олега Тинькова, випускалися пельмені та інші заморожені напівфабрикати. Ідею Тинькову подав зустрінутий в сауні грек на ім'я Афанасій, що поставляв в Росію обладнання для виробництва равіолі.

Цех був відкритий на початку 1998 року в Петергофі і перший час випускав продукти під маркою «Смак» по ліцензії, отриманої від компанії Андрія Макаревича. Після конфлікту з ліцензіаром, марка змінилася на «Пітерський Смак». Приводом для створення власного бренду послужила економічна криза: нова марка дозволяла збільшувати частку ринку. Новий завод, відкритий в грудні 1998 року на місці колишнього складу «Техношок» на Предпортовій вулиці в Петербурзі, спочатку виробляв лише «Дарья». Крім того, Тиньков випускав продукцію під марками «Товстий кок», «Добрий продукт» і «Цар-батюшка»[34].

Першу популярність «Дар'ї» принесла рекламна кампанія, в рамках якої на п'яти білбордах в Санкт-Петербурзі і двох у Москві був розміщений плакат з зображенням забруднених борошном жіночих сідниць з підписом «Твої улюблені пельмені!»[35][36]. Фраза, що прозвучала в іншому рекламному ролику «Від цих равіольок дочекаєшся шлункових кольок» викликала невдоволення компанії «Равіолі».[37][38]

У 2001 році «Дарья» була продана холдингу «Планета Менеджмент» Романа Абрамовича і Андрія Блоха за $21 мільйон, 7 з яких пішли на погашення кредитної заборгованості[39].

Пиво «Тінькофф»

У 1997 році Тиньков не міг знайти інвестора для будівництва задуманого їм пивоварного заводу. Допомогли дві зустрічі: постачальник обладнання, з яким він познайомився на виставці Drinktec  в Мюнхені, запропонував поєднати пивоварню з рестораном і зосередитися на розвитку бренду, а інший — порадив назвати пиво власним прізвищем у відповідності з баварською традицією[40].

Початкові інвестиції склали мільйон німецьких марок, і в серпні 1998 року перший ресторан відкрився в Петербурзі на Казанській вулиці, 7[41]. Там же незабаром з'явилася лінія для розливу пива в пляшки. У 2001 році відкрився ресторан в Москві в Проточному провулку, інвестиції в який склали 2 мільйони доларів. Ресторан у Самарі відкрився в листопаді 2002 року, в Новосибірську — в січні 2003, потім з'явилися ресторани в Нижньому Новгороді, Казані, Уфі, Єкатеринбурзі, Владивостоку і Сочі[40].

Перший завод був побудований до літа 2003 року за підтримки банку «Зеніт», який відкрив Тинькову кредитну лінію. Для будівництва другого компанія залучала кошти через облігаційну позику, а також позички банку «Зеніт» і німецького HypoVereinsbank. Другий завод вартістю близько $75 мільйонів був повністю побудований на кредитні кошти[42].

Заводи Тинькова випускали пиво «Тінькофф», «Текіза», «Т». Розширюючись, компанія вкладала значну масу коштів у маркетинг. Був навіть невдалий досвід співпраці Тинькова з фотографом і режисером Олів'єро Тоскані, автором рекламних кампаній United Colors of Benetton[43][44].

З 2004 року до операції з придбання заводів «Тінькофф» проявляв інтерес Sun Interbrew, і в 2005 році вона відбулася. За завод і бренд концерн віддав близько 200 мільйонів доларів[45]. Після цього Тиньков продав приміщення ресторанів «Тінькофф» керуючій компанії «Трійка Діалог» за суму близько $10-12 мільйонів, одночасно уклавши довгостроковий договір оренди тих самих приміщень[46]. Нарешті, самі ресторани у 2008—2009 роках придбав фонд прямих інвестицій Mint Capital[47].

Банк Тінькофф

Олег Тиньков у січні 2014 року

18 листопада 2005 року на острові Некер, що належить мільярдерові Річарду Бренсону, Олег Тиньков представив проект майбутнього банку[48]. У 2006 Тиньков придбав московський «Хіммашбанк» і на його основі створив перший в Росії банк з дистанційним обслуговуванням. Незважаючи на невдачі в залученні інвестицій на старті проекту, тільки за час кризи 2008 року банк показав 50-кратне зростання прибутку[49][50].

«Тінькофф Кредитні Системи» знижував витрати за рахунок нестандартного для банківської сфери маркетингу[51][52] та широкого використання комп'ютерної обробки даних замість людської праці[53][54]. Довгий час банк не залучав вклади і використовував власний капітал для видачі кредитів[55].

Розвинена технологічна платформа зіграла велику роль: IPO банку стало однією з найбільших російських угод 2013 року за версією .[56][57], а Олег Тиньков подвоїв свій статок і зайняв 1210 місце у світовому рейтингу мільярдерів[58].

Після виходу «Тінькофф банку» на IPO Олег Тиньков відмовляється від громадянства США 28 жовтня 2013 року.[59][60].

З початку 2015 «Тінькофф Кредитні Системи» змінив назву на «Тінькофф банк»[61]. Більш проста і лаконічна назва покликана точніше відобразити весь спектр послуг фінансової організації[62].

З 2013 року акції «Тінькофф банку» торгуються на Лондонській біржі[63].

Станом на липень 2019 року Тинькову належать 40,4 % акцій банку[64], який залишається його основним активом.

2 квітня 2020 року Олег Тиньков через свого представника заявив, що покидає пост голови ради директорів банку внаслідок проблем зі здоров'ям[65].

Велосипедний спорт

Tinkoff Restaurants

Велокоманда Tinkoff Restaraunts під керівництвом тренера Олександра Кузнєцова стала історично третьою професійною російською командою, а на момент своєї появи — єдиною в Росії[66]. Команду презентували у січні 2006 року в штаб-квартирі на віллі Кузнєцова в Іспанії, до її складу увійшли члени збірної Росії в трекових гонках, в тому числі Михайло Ігнатьєв, Микола Трусов, Олександр Сєров, Сергій Клімов, Павло Брутт і Іван Рівний[67][68]. Спільним спонсором команди стала авіакомпанія «Сибір», річний бюджет склав $4 мільйона[69].

У сезоні 2006 року гонщики команди посіли перше місце в командній гонці переслідування на Кубку Світу з трекових велогонок в Лос-Анджелесі[66] а Павло Брутт виграв Тур Греції і гонку Cinturón a Mallorca [70].

Причиною розформування команди став конфлікт між Олександром Кузнєцовим та Олегом Тіньковим[71][72][73][74].

Tinkoff Credit Systems

Tinkoff Credit Systems була створена до сезону 2007 року на основі Tinkoff Restaurants, але з італійським менеджментом і реєстрацією. Отримана ліцензія UCI Professional Continental Team дозволяла спортсменам брати участь у всіх великих європейських гонках[75]. У новому складі зросла кількість іноземних спортсменів, а капітаном став американець Тайлер Хемілтон[76].

Успішні виступи команди, в тому числі на етапах Джиро д'Італія в 2008 році, привернули увагу колишнього велосипедиста, власника корпорації «Ітера» Ігоря Макарова. За його ініціативою та при спонсорській участі «Газпрому» і «Ростехнологій» на основі Tinkoff Credit Systems була створена російська команда «Катюша»[77].

Велокоманда «Тінькофф»

Олег Тиньков на Джиро д'Італія 2015 року

У грудні 2013 року Олег Тиньков через керуючу компанію Tinkoff Sport A/C купив у колишнього велогонщика Б'ярні Рійса команду, спонсором якої «Тінькофф Кредитні Системи» виступав з 2012 року[9].

«Тінькофф» і «Катюша» — єдині на той момент російські команди, що виступали в гонках Світового Туру UCI[78][79]. Велосипедисти команди неодноразово перемагали на етапах престижного Гранд Туру: зокрема, Альберто Контадор ставав переможцем Вуельти Іспанії і Джиро д'Італія, а Петер Саган два рази ставав володарем зеленої майки кращого спринтера на Тур де Франс.

Олег Тиньков брав участь у тренуваннях нарівні зі своїми спортсменами і супроводжував команду на змаганнях[80][81]. На честь перемоги Контадора на Джиро д'Італія 2015 він пофарбував волосся в переможний рожевий колір[82].

Олег Тиньков неодноразово критикував професійний велоспорт за бюрократизованність і застарілу спонсорську модель[83][84][85]. Він став одним з акціонерів проекту Velon — ініціативи команд Світового Туру з розвитку професійного велоспорту, організації більш видовищних змагань, захист інтересів спонсорів та власників команд[86]. Тиньков також виступав за розклад Гранд Турів, який дозволить найсильнішим гонщикам виступити на кожному з них протягом сезону. У 2014 році він запропонував капітану «Тінькофф-Саксо» Альберто Контадору і його суперникам Крісу Фруму, який виступає за Sky Procycling, і Вінченцо Нібалі з Pro Team Astana по 1 мільйону євро за виступ на всіх трьох головних багатоденних гонках світу[87].

З 2016 року велокоманда виступала як Tinkoff, оскільки Saxo Bank вирішив не подовжувати спонсорський контракт далі 2015 року[88]. В кінці 2015 року він оголосив, що після закінчення сезону 2016 піде з велоспорту і продасть команду. Як єдиний титульний спонсор Тиньков витрачав на утримання команди близько 20 мільйонів євро в рік, а за весь час спільно з банком вклав у неї близько 50 мільйонів євро. Крім збільшеного фінансового навантаження, у числі причин він назвав вичерпання потенціалу для брендингу банку, збитковість велоспорту для команд, відсутність реформ у спорті, а також тривалий конфлікт між Міжнародним союзом велосипедистів і Спортивною організацією Аморі. За підсумками сезону команда посіла друге місце і була остаточно розформована в листопаді 2016 року[89][90].

Кримінальне переслідування

28 лютого 2020 року Податкова служба США ініціювала судові слухання проти Тинькова. Він звинувачується в підробці податкової декларації, заниженні доходу за 2013 рік, коли він був громадянином США (з 10 вересня 1996 року по 28 жовтня 2013 року)[59][60].

2 березня американська прокуратура видала ордер на арешт Тинькова, але він вніс заставу в розмірі 20 млн фунтів стерлінгів, щоб залишатися на свободі на час розгляду. Слухання справи почнеться у Вестмінстерському магістратському суді Лондона 27 квітня 2020 року[91]. За умовами застави, Тинькову заборонено залишати житло з 19-ї години вечора до 7 ранку, а також він повинен носити електронний браслет і відмічатися в поліцейській ділянці три рази на тиждень. Крім того, у нього вилучено російський і кіпрський паспорта[92]. 5 березня влада США розкрила суть претензій і звинуватила Тинькова в приховуванні активів на 1 млрд доларів. Мін'юст США вважає, що під час IPO TCS Group у 2013 році вартість акцій бізнесмена перевищила 1 млрд доларів. Через три дні Тиньков відмовився від громадянства США, а в податковій декларації вказував дохід у 330 тис. доларів[93].

Інше

Серед власності Тинькова — особистий літак Dassault Falcon 7X з логотипом банку на хвості[94]. У вересні 2015 року Тиньков оголосив, що інвестує 250 млн рублів в будівництво готельно-рекреаційного комплексу у Елізовському районі на Камчатці, де часто сам відпочиває. Передбачалося, що введення в експлуатацію відбудеться в IV кварталі наступного року[95]. У січні 2016 стало відомо, що він відмовився від проекту через протидію місцевих чиновників і замість цього інвестує у французькі Альпи[96]. У червні того ж року Тиньков відкрив два шале класу люкс під назвою La Datcha: одне на гірськолижному курорті Куршевель і друге — в Валь Торанс. У 2017 і 2018 роках до них додалися будинки в Форте-деї-Мармі і Астрахані[97].

Публікації

З 2007 по 2010 рік підприємець був колумністом журналу «Фінанс»[98][99]. З 2010 року головний редактор журналу Олег Анісімов перейшов на роботу в банк Тинькова і разом з ним працював над передачею «Бізнес-секрети з Олегом Тіньковим» на інтернет-каналі Russia.ru[100][101]. Після дворічної перерви Тиньков відновив випуск «Бізнес-секретів» з інтерв'ю з Михайлом Фрідманом в жовтні 2015 року[102].

Олег Тиньков веде Фейсбук і Твіттер[103]. Його манера спілкування вважається провокаційною і часто призводить до беззмістовних суперечок і взаємних образ[104][105].

Олег Тиньков написав дві книги, що узагальнюють його підприємницький досвід: «Я такий як всі» була видана в 2010 році[106], «Як стати бізнесменом» — 2011 рік[107].

Тиньков провулок

Для просування марки «Тінькофф» була придумана історія про предка підприємця — Порфірія Тинькова, що постачав пиво імператорському двору з 1759 року[108]. За легендою, сторінку з згадкою про нього Олег Тиньков знайшов у словнику Брокгауза і Ефрона. Підроблена сторінка була представлена в Топонімічну комісію Санкт-Петербурга з пропозицією увічнити рід Тинькових у назві вулиці. Не помітивши підробки, чиновники погодилися на пропозицію компанії, і 7 липня 2003 року в Пушкіні з'явився Тиньков провулок[109].

Конфлікт з блогерами

8 серпня 2017 року YouTube-канал NEMAGIA опублікував огляд, присвячений Тинькову і його Тінькофф банку. Ролик викликав значний резонанс в мережі. Незабаром після його виходу, 28 серпня 2017 року, Олег Тиньков подав позов в Кемеровський районний суд про захист честі, гідності та ділової репутації[110][111]. За рішенням суду 4 вересня Роскомнагляд зобов'язав блогерів видалити ролик, що критикує діяльність Олега Тинькова[112]. 12 вересня у співавтора «Немагії» Олексія Псковитіна пройшли обшуки, у нього конфіскували комп'ютерну техніку.[113] Оперативники спеціально прилетіли в Кемерово з Москви.[114] Багато російських блогерів виступили в підтримку NEMAGIA. 26 вересня Олег Тиньков відкликав позови проти відеоблогерів з розважального каналу «Немагия». Кримінальну справу проти NEMAGIA було припинено.[115]

Перспективи потрапляння під санкції

У січні 2018 року був включений у «кремлівську доповідь» Мінфіну США — список осіб, наближених до президента Росії Володимира Путіна[116][117].

Примітки

  1. Oleg Tinkov. Forbes (англ.).
  2. Иван Просветов (2 грудня 2002). «Мне не нравится просто сидеть и считать деньги». Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  3. Роман Масленников. «СуперФирма: Краткий курс по раскрутке. От Тинькова до Чичваркина». — М. : ЛитРес, 2014. — 569 с.
  4. ЦБ разрешил ТКС банку сменить название на «Тинькофф Банк». Forbes. 26 листопада 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  5. Тинькофф Банк: рейтинг, справка. Банки.ру. 1 березня 2017. Процитовано 20 березня 2017.
  6. Олег Тиньков примет участие в велогонке по дорогам Москвы. Nevasport.ru. 5 березня 2006. Процитовано 21 жовтня 2015.
  7. Анна Субботина (22 січня 2007). Олег Тиньков раскручивает педали. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  8. В «Тур де Франс» появится российская команда. Newsru.com. 1 жовтня 2005. Процитовано 21 жовтня 2015.
  9. Алексей Рожков (2 грудня 2013). Олег Тиньков купил велосипедную команду. Ведомости. Процитовано 21 жовтня 2015.
  10. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 15—18.
  11. Олег Тиньков (18 березня 2009). «Y WAY - начало ( Сибирь ). Живой Журнал. Архів оригіналу за 22 вересня 2017. Процитовано 21 жовтня 2015.
  12. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 37.
  13. Андрей Надеин, Маргарита Васильева (2001). Олег Тиньков: «Я всегда умел продавать дороже, чем другие!». Advi.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  14. Julian Lorentz (6 квітня 2018). Олег Тиньков. Интервью в программе Школа Злословия. Процитовано 28 серпня 2018.
  15. Елена Тофанюк (7 лютого 2014). Олег Тиньков рассказал, зачем проехал 100 тыс. км на велосипеде. РБК. Процитовано 21 жовтня 2015.
  16. Юрий Дудь (16 січня 2014). Олег Тиньков: «Российские футболисты выглядят как какие-то обсосы». Sports.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  17. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 39—44.
  18. Ксения Додукина, Иван Васильев (10 грудня 2014). Шесть российских миллиардеров без высшего образования. Forbes. Процитовано 21 жовтня 2015.
  19. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 54—72.
  20. Олег Тиньков. Fiolet-korova.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  21. Erin E. Arvedlunp (15 червня 2014). A Mix of Beer, Free Speech and Home-Grown Hip (англ.). The New York Times. Процитовано 21 жовтня 2015.
  22. Анастасия Новикова (13 лютого 2015). Миллиардер на выданье: где устраивают свадьбы богатейшие люди мира. Forbes. Процитовано 21 жовтня 2015.
  23. «Буду бороться за жизнь»: Тиньков рассказал о найденной у него лейкемии | Миллиардеры (англ.). Forbes.ru. 6 березня 2020. Процитовано 6 березня 2020.
  24. Расписки TCS Group рухнули на Мосбирже на фоне новостей о лейкемии Тинькова. www.kommersant.ru. 6 березня 2020. Процитовано 6 березня 2020.
  25. Власти США обвинили Тинькова в сокрытии активов на $1 млрд. Росбизнесконсалтинг. 6 березня 2020. Процитовано 6 березня 2020.
  26. Forbes: Олег Тиньков за день потерял 400 миллионов долларов (рос.). РИА Новости. 7 березня 2020. Процитовано 7 березня 2020.
  27. Елена Евграфова (5 липня 2001). Под маской простака. Ведомости. Процитовано 21 жовтня 2015.
  28. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 73—101.
  29. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 89—91.
  30. Консатантин Збаровский. Петербургская компания нашла президента в Америке // Коммерсантъ : газета.  1995. № 238. С. 10.
  31. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 111.
  32. Ирина Телицына (30 травня 2000). Пивной Довгань. журнал «Компания». Архів оригіналу за 25 грудня 2016. Процитовано 21 жовтня 2015.
  33. Влад Коренев (9 липня 2014). Илья Бортнюк: «Зачем столько новых фестивалей?». Colta.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  34. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 108—127.
  35. Иван Ступаченко, Борис Горлин (9 листопада 2005). Реклама «за гранью фола». Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  36. Страница номинанта конкурса на звание лучшей рекламы двадцатилетия в рамках Московского Международного Фестиваля Рекламы и Маркетинга 2012. Sostav.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  37. СМИ: производство пельменей «Дарья» остановлено. Rustelegraph.ru. 7 травня 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  38. Концерн «Равиоли» (Санкт-Петербург) нанес ответный рекламный удар ООО «Дарья». Фонтанка.ру. 3 грудня 2001. Процитовано 21 жовтня 2015.
  39. Дмитрий Добров, Сергей Канунников (24 квітня 2002). «Дарья» осталась без отца. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  40. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 128—137.
  41. Александр Павлов (2006). Тиньков, Тинькофф, Tinkov. Advlab.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  42. Юлиана Петрова (7 березня 2005). Занимательный рычаг. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  43. Николай Дицман, Иван Москаленко (6 вересня 2004). Тинькову не понравились поцелуи Тоскани. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  44. Максим Котин (2 червня 2005). Поворот на «Т». Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  45. Роман Овчинников, Евгений Хвостик (19 липня 2005). Олег Тиньков слил пиво в Sun Interbrew. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  46. Виктор Хилько (30 вересня 2005). Олег Тиньков продал стены своих ресторанов. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  47. Тиньков продал оставшуюся долю в сети ресторанов «Тинькофф». Коммерсантъ. 24 вересня 2009. Процитовано 21 жовтня 2015.
  48. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 12—13.
  49. Максим Котин (25 лютого 2008). Надеюсь заработать. Могу и потерять. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  50. Ксения Дементьева (24 листопада 2009). ТКС банк продал проблемы. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  51. Елена Пашутинская (12 травня 2009). Клиенты ТКС банка станут агентами. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  52. Ксения Дементьева (18 лютого 2010). Консультанты ТКС-банка разошлись по домам. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  53. Екатерина Аликина (27 жовтня 2014). «Заемщик с хитрым профилем. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  54. Геннадий Белаш (29 квітня 2013). Ольга Горчинская: «Big Data расширяет привычные представления о работе с данными». IT-weekly.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  55. Ксения Дементьева (10 березня 2010). «Банковский рынок — пустой с точки зрения рекламы, маркетинга. У него безграничный потенциал». Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  56. Иван Осипов (26 грудня 2013). 15 крупнейших сделок 2013 года. Forbes. Процитовано 21 жовтня 2015.
  57. Дмитрий Михайлович (22 жовтня 2013). ТКС-банк оторвался от IPO. Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  58. 10 новых миллиардеров из России в рейтинге Forbes. Forbes. 4 березня 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  59. Налоговая служба США инициировала слушания в отношении Олега Тинькова (рос.). РИА Новости. 28 лютого 2020. Процитовано 7 березня 2020.
  60. US District Court, Northern District of California (26 вересня 2019). Indictment (PDF). U.S. Department of Justice (англ.).
  61. ЦБ разрешил ТКС банку сменить название на «Тинькофф Банк». Forbes. 26 листопада 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  62. «Тинькофф Кредитные Системы» сменит название. Банки.ру. 1 серпня 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  63. Почему упали котировки акций банка Тинькофф - график динамики стоимости на Лондонской бирже. Кредитная карта Тинькофф (рос.). 6 червня 2018. Процитовано 22 серпня 2018.
  64. TCS Group Holding PLC: Ownership Structure. Процитовано 3 березня 2020.
  65. Олег Тиньков покинет пост главы совета директоров Тинькофф Банка (рос.). РИА Новости. 20200402T1712+0300. Процитовано 3 квітня 2020.
  66. Валерия Миронова (26 січня 2006). «Олег Тиньков погнался за Tour de France». Коммерсантъ. Процитовано 21 жовтня 2015.
  67. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 178—179.
  68. «Олег Тиньков создал профессиональную велокоманду Tinkoff Restaurants». E-xecutive.ru. 17 січня 2006. Процитовано 21 жовтня 2015.
  69. «Бюджет российско-итальянской велокоманды Tinkoff. Credit Systems составит 4 млн. евро ежегодно». NevaSport.ru. 20 січня 2006. Процитовано 21 жовтня 2015.
  70. «Велоспорт. Павел Брутт из Tinkoff Restaurants выиграл веломногодневку Tour of Hellas». РБК. 13 квітня 2006. Процитовано 21 жовтня 2015.
  71. «Александр Кузнецов: "Тиньков сломал судьбу целой группе талантливых российских спортсменов"». Sports.ru. 1 серпня 2011. Процитовано 21 жовтня 2015.
  72. «Тренер Александр Кузнецов: Тиньков - ненадежный человек». Sovsport.ru. 22 липня 2011. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 21 жовтня 2015.
  73. Польская Ярослава (10 жовтня 2006). «C Олегом Тиньковым, генеральным спонсором профессиональной велокоманды Tinkoff restaurants и владельцем компании Tinkoff sport management, мы встретились в Москве». Деловой Петербург. Процитовано 21 жовтня 2015.
  74. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 179.
  75. Дмитрий Клипин. «Свой путь». Большой Спорт. Процитовано 21 жовтня 2015.
  76. «Хэмильтон: Скоро все заговорят о команде "Тинькофф"». Sovsport.ru. 23 січня 2007. Процитовано 21 жовтня 2015.[недоступне посилання з Декабрь 2019]
  77. Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — С. 181—182.
  78. UCI подтвердил, что команда Tinkoff-Saxo официально стала российской. Rsport.ru. 28 січня 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  79. Павел Астафьев (20 січня 2015). В Мировом туре выступит 19 российских велосипедистов. Metro. Процитовано 21 жовтня 2015.
  80. Stephen Farrand (16 січня 2014). Oleg Tinkov: I'd love to sign Sagan, Froome, Cancellara for 2015 (англ.). Cyclingnews.com. Процитовано 21 жовтня 2015.
  81. Тиньков пообещал проехать веломарафон «Джиро Д’Италия». Lenta.ru. 19 грудня 2014. Процитовано 21 жовтня 2015.
  82. «Джиро д’Италия-2015» дала Олегу Тинькову розовый свет. Finparty.ru. 4 червня 2015. Процитовано 21 жовтня 2015.
  83. Олег Тиньков о команде Tinkoff-Saxo и велоспорте. VeloLive.com. 19 січня 2014. Процитовано 20 квітня 2015.
  84. Олег Тиньков (8 лютого 2010). Современный велоспорт. Livejournal.com. Архів оригіналу за 5 березня 2017. Процитовано 20 квітня 2015.
  85. Тиньков: «никогда в жизни не буду финансировать российский футбол». РИА Новости. 15 грудня 2014. Процитовано 20 квітня 2015.
  86. Олег Тиньков о проекте Velon. VeloLive.com. 19 грудня 2014. Процитовано 20 квітня 2015.
  87. Тиньков пообещал 1 млн евро Контадору и его соперникам за 3 Гранд-тура в сезоне. Rsport.ru. 7 жовтня 2014. Архів оригіналу за 5 червня 2015. Процитовано 20 квітня 2015.
  88. Алексей Рожков (15 жовтня 2015). Спонсор отказался от дальнейшего сотрудничества с велокомандой «Тинькофф-Саксо». Ведомости. Процитовано 14 січня 2016.
  89. Вероника Гибадиева (24 грудня 2015). Олег Тиньков: мне интереснее, чтобы Трофимов выиграл Олимпиаду, а не Контадор. Rsport.ru. Процитовано 14 січня 2016.
  90. Tinkoff team races its last at the Abu Dhabi Tour (англ.). CyclingNews. 23 жовтня 2016. Процитовано 23 грудня 2016.
  91. Суд обязал Тинькова сдать паспорта России и Кипра Претензии американских налоговиков связаны с подачей недостоверных документов. РБК. Процитовано 5 березня 2020.
  92. РБК: Тинькова обязали сдать российский и кипрский паспорта (рос.). РИА Новости. 5 березня 2020. Процитовано 6 березня 2020.
  93. Власти США обвинили Тинькова в сокрытии активов на $1 млрд. РБК. Процитовано 6 березня 2020.
  94. Анастасия Дагаева, Леонид Фаерберг (19 квітня 2016). Вместо Falcon 2000LX - Falcon 7X. BizAvNews.ru. Процитовано 28 квітня 2016.
  95. Тиньков инвестирует 250 млн руб. в строительство гостиницы на Камчатке. РБК. 21 вересня 2014. Архів оригіналу за 19 жовтня 2015. Процитовано 14 жовтня 2015.
  96. Юрий Нехайчук (21 січня 2015). Тиньков построит «лакшери-шале» в Вал Торрансе вместо отеля на Камчатке. Ведомости. Процитовано 22 січня 2016.
  97. Тиньков открыл два шале класса люкс в Альпах. РБК. 8 червня 2016. Процитовано 20 липня 2016.
  98. Антон Ключкин (15 лютого 2010). В тарелочку. Lenta.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  99. Профиль Олега Тинькова на сайте журнала «Финанс». Финанс (журнал). Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 21 жовтня 2015.
  100. Выбыл из рейтинга. Lenta.ru. 16 червня 2011. Процитовано 21 жовтня 2015.
  101. Чистая прибыль банка Тинькова выросла в 50 раз. Lenta.ru. 24 листопада 2009. Процитовано 21 жовтня 2015.
  102. Интервью Тинькова с Фридманом (Альфа-банк, Билайн, Перекресток, Пятерочка, Росводоканал). Roem.ru. 1 жовтня 2015. Процитовано 22 січня 2015.
  103. Аскар Туганбаев (12 березня 2009). Аскар Туганбаев. Обзор блогов, 10 марта. Вести. Процитовано 21 жовтня 2015.
  104. Никита Лихачёв (27 липня 2011). Тиньков обиделся на Вконтакте. Tjournal.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  105. Никита Лихачёв (22 квітня 2012). Тиньков такой как всегда». Tjournal.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  106. Первая Дарья Абрамовича. Forbes. 21 квітня 2010. Процитовано 21 жовтня 2015.
  107. Ольга Стрелкова (21 вересня 2011). Книга недели: «Как стать бизнесменом» по методу Тинькова. Slon.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  108. Страница Тинькова переулка в энциклопедии на сайте города Пушкин. Pushkin.ru. Процитовано 21 жовтня 2015.
  109. Топонимист: переименовывать Тиньков переулок уже поздно. Karpovka.net. 13 липня 2010. Процитовано 21 жовтня 2015.
  110. К видеоблогерам из канала «Немагия» пришли с обыском. Их подозревают в клевете на Олега Тинькова и его банк — Meduza. Meduza (рос.). Процитовано 24 вересня 2017.
  111. Любители дешевого хайпа: блогеров преследуют за клевету. Процитовано 24 вересня 2017.
  112. Роскомнадзор обязал блогеров удалить обличающий ролик об Олеге Тинькове. Процитовано 24 вересня 2017.
  113. https://meduza.io/feature/2017/09/26/oleg-tinkov-otozval-vse-iski-protiv-nemagii-no-ostanovit-ugolovnoe-delo-on-uzhe-ne-mozhet
  114. https://zona.media/news/2017/09/13/tin
  115. https://novayagazeta.ru/news/2017/09/28/135659-politsiya-prekratila-rassledovanie-dela-tinkova-protiv-nemagia
  116. Пять неожиданных лиц в "кремлевском досье". BBC Русская служба (англ.). 2018. Процитовано 7 лютого 2018.
  117. В «Кремлёвский доклад» США попали все: от Сечина до Грефа, от Усманова до Тинькова

Література

  • Тиньков О. Ю.. "Я такой как все". — М. : Эксмо, 2010. — 260 с. — ISBN 978-5-9902155-1-1.
  • Олег Тиньков. «Как стать бизнесменом». — М. : ЭКСМО, «Альпина Паблишер», 2011. — 256 с. — ISBN 978-5-699-51390-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.