Renault

«Groupe Renault» (фр. Le groupe Renault; укр. Група Рено́) транснаціональна група підприємств і компаній, яка виробляє кілька марок автомобілів та має промислові об'єкти і комерційні установи в 134 країнах світу. Група має 36 виробничих майданчиків, 12 700 точок продажу і більше 180 000 співробітників[5]. До складу продукції групи входить п'ять марок: Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine і LADA[6]. Основою «Groupe Renault» є Renault S.A.S. французька приватна автомобільна компанія зі значною часткою державного капіталу (15,01% акцій), друга за величиною в країні[7].

Groupe Renault
Тип Приватне акціонерне товариство
Форма власності анонімне товариство[1] і публічна компанія
Галузь Автомобільна промисловість
Гасло Passion for life
(укр. Пристрасть до життя)
Засновано 1898
Засновник(и) Луї, Марсель та Фернан Рено
Штаб-квартира Булонь-Біянкур, (регіон Іль-де-Франс, Франція)
Територія діяльності Увесь світ (134 країни)[2][3]
Ключові особи Карлос Гон (Генеральний директор і президент)
Продукція Автомобілі, автомобільні двигуни
Виторг 55 537 000 000 € (2019)[4]
Операційний прибуток (EBIT) 2 105 000 000 € (2019)[4]
Чистий прибуток 19 000 000 € (2019)[4]
Активи 122 171 000 000 € (31 грудня 2019)[4]
Власник(и) Nissan, Франція і Даймлер
Співробітники 180 000
Дочірні компанії
 • Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine, LADA
 • group.renault.com
  Нагороди
   Renault у Вікісховищі

  Основна продукція легкові, вантажні, спортивні автомобілі, мікроавтобуси та складові частини до них. Штаб-квартира розташована в Булонь-Біянкур (маленьке містечко поблизу Парижа).

  Надходження від діяльності Groupe Renault за підсумками 2017 р. зросли на 14,7% і становили 58,770 млн. євро. Загальносвітові продажі автомобілів, вироблених групою, зросли на 8,5% і становили 3,76 млн. пасажирських та легких комерційних автомобілів[8][9].

  Історія Компанії

  Заснування та ранні роки (1898—1918)

  Renault Voiturette, 1901

  Луї Рено цікавився механічними пристроями і мав пристрасть до їх конструювання. 24 грудня 1898, напередодні Різдва, він побився об заклад, що сконструйований ним автомобіль підніметься крутим схилом вулиці Лепік на Монмартрі. Луї виграв парі завдяки своєму винаходу — механізму з прямою передачею. Це була перша система, що з'єднувала коробку передач із механізмом приводної осі безпосередньо карданним валом. Винахід запатентовано 9 лютого 1899[10][11]. Ланцюги й приводні ремені, які традиційно застосовувалися раніше, вмить застаріли. Усі тодішні виробники автомобілів намагалися запозичити цей винахід. Відтоді Луї Рено, сповнений пристрасті до винаходів та автоперегонів, був на крок попереду свого часу. Ця перемога принесла Рено 12 перших замовлень і створена ним компанія стрімко перейшла від масштабів малого виробництва до промислового.

  • Фактичною датою створення компанії є 1 жовтня 1898 року. Юридичною датою — 25 лютого 1899 року, коли компанію Renault Frères зареєстровано в Булонь-Біянкурі[10].
  • 1905 року завод у Біянкурі мав площу 22 000 м2, 400 верстатів і 800 робітників, які збирали близько 1 200 машин.
  • До 1914 р. його площа збільшилася вдесятеро.

  Початок 20-х років та Друга світова війна

  Після Першої світової війни завод постійно розвивався, адаптуючись до потреб масового виробництва.

  • 1922 року встановлено першу конвеєрну лінію механічного складання.
  • У 1929 модернізовано виробничу базу підприємства та вдосконалено методи виробництва.
  • Наприкінці 20-х років минулого століття Рено заснував близько 30 дочірніх компаній за межами Франції й вивів бренд на ринок Французької колоніальної імперії. На підприємствах Renault випускали автомобілі преміум-класу, такі як Nervastella, Vivastella і Vivasport. Торговельна мережа значно полегшила життя покупців, розробивши низку послуг з ремонту автомобілів, а також спростивши умови придбання машин.
  • У 1937 р. Рено випустив на ринок модель Juvaquatre, але її популяризації завадила війна. Компанія переживала кризу. Завод у Біянкурі бомбардували чотири рази.
  • У 1945 р. Renault націоналізували і назвали Regie Renault. Реструктуризована компанія сприяла відновленню Франції. Модель 4СV, яка таємно розроблялася під час окупації, продемонструвала амбіції компанії йти в ногу з новими економічними реаліями.

  Повоєнний час (1946—1970)

  Після Другої світової модель 4СV стала уособленням демократичного суспільства, в якому кожен міг стати власником автомобіля.

  • У 1955 р., коли внутрішній ринок інтенсивно розвивався, керівництво вирішує експортувати кожну другу машину. Це ознаменувало початок підкорення світу брендом Renault, яке підтверджувалося ще й спортивними досягненнями.
  • У 1960-х рр. модель Renault 4 стала символом покоління. Це був популярний і доступний універсальний автомобіль, який полегшував повсякденне життя людей, допомагаючи їм здійснювати мрії.
  • Одночасно Renault випустила на ринок модель Estafette — мікроавтобус, що мав величезний успіх.
  • У 1965 р. компанія представила модель R16 — оригінальний автомобіль з точки зору дизайну, концепції і технічних рішень.

  Від періоду розвитку до наших днів

  У 1970-і роки в компанії починається період бурхливого росту: з'являються нові заводи на півночі Франції, спільні підприємства Renault і Peugeot.

  • У 1972 р., зіткнувшись із жорстокою конкуренцією в Європі, компанія Renault випустила модель R5. Надзвичайно економний автомобіль з'явився дуже вчасно — напередодні паливної кризи. Модель Alpine Renault побила низку рекордів і виграла чемпіонат світу з ралі в 1973 р.
  • У середині 1980-х рр. Renault розробила новий концептуальний автомобіль Espace зі слоганом «Авто для життя». Футуристичний дизайн та багатофункціональність моделі Espace започаткували новий клас автомобілів мінівен.
  • У 1988 р. компанія Renault випустила R19, що став популярним завдяки високим стандартам якості.
  • У 1990 р. модель Clio підтвердила успіх малолітражних автомобілів
  • У 1992 р. модель Twingo продемонструвала сміливий і творчий підхід до дизайну компанії Renault.

  У серії мінівенів модель Scenic також відзначилася оригінальним дизайном. Це був перший у світі компактний сімейний мінівен, започаткований Renault.

  • У 1998 р., до сторіччя від дня заснування компанії, відкрито техноцентр Renault в м. Гіянкур, а також визначено цілі на XXI століття.

  Renault активно розпочинає виробництво і продаж автомобілів за межами Європи. Впроваджуючи нову міжнародну концепцію в таких країнах, як Аргентина, Туреччина і Колумбія в 1970-х і 1980-х рр., компанія продовжує стратегію розширення.

  • У 1999 р. вона об'єднала зусилля з компанією Nissan. Це унікальний в автомобільній індустрії альянс, який ґрунтувався на взаємоповазі і використанні двостороннього досвіду.
  • Renault викупила акції компаній Dacia і Samsung у 1999 р. і стала міжнародною мультибрендовою групою.
  • У 2008 р. група Renault підписала стратегічне партнерство з російським виробником автомобілів «АвтоВАЗ».

  Два роки потому альянс укладає угоду про співпрацю з концерном Daimler, ініціюючи багато спільних проектів. Група Renault розширила свою присутність у Північній Африці успішним запуском виробництва Renault Lodgy на новому і найбільшому в Африці заводі в м. Танжер. Після Марокко Renault відкриває завод в Алжирі.

  Партнерство з автомобільною компанією Dongfeng ознаменувало початок промислової та комерційної історії в Китаї. З такими брендами, як Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, а також Alpine і LADA, група Renault зарекомендувала себе справжнім міжнародним гравцем.

  Одночасно з глобальною експансією компанії оновлено весь модельний ряд Renault.

  • У 2010 р. на Паризькому автосалоні бренд презентував модель DeZir — концепт-кар, який започаткував еру нового дизайну автомобілів Renault. Чуттєвість і турбота — так описують французький дизайн Renault.
  • З 2012 р. розпочалося виробництво лінійки електромобілів, включаючи модель Zoe.
  • У 2016 р. Mitsubishi Motors увійшов до альянсу Renault-Nissan.

  Група Renault з початку свого заснування у 1898 році завжди застосовувала новаторський підхід, який прокладав дорогу в майбутнє, і вже розробляє автономні й під'єднані автомобілі.

  Хронологія компанії

  • 1898 — Луї Рено засновує компанію;
  • 1943 — завод Рено у Біянкурі піддався нападу вермахту;
  • 1944 — помер Луї Рено.
  • 2008 — Renault купила блокувальний пакет акцій ОАО «АвтоВАЗ» (25%).
  • 2010 — На міжнародному автосалоні в Парижі Renault представляє DeZir: основоположника нового дизайну всіх автомобілів Renault.
  • 2012 — Renault-Nissan уклав угоду про отримання контролю над АвтоВАЗом шляхом купівлі пакету 67,13% акцій компанії за 750 млн доларів.
  • 2016 — Mitsubishi Motors увійшов до альянсу Renault-Nissan.
  Логотип з 1946 по 1959 р
  Логотип з 1959 по 1972 р
  Логотип з 1972 по 1981 р
  Логотип з 2007 по 2015 р

  Трофеї

  Європейський автомобіль року

  Рено виграв шість разів приз Європейський автомобіль року.

  Інші моделі Рено закінчували в змаганнях або другими, або третіми:

  Автомобіль року Autobest

  У конкурсі «Autobest» голосує п'ятнадцять країн: Україна, Росія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Кіпр, Македонія, Угорщина, Польща, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Туреччина і Мальта. Члени журі вибирають за 13 критеріями, серед яких є витрата палива, універсальність, просторість, дизайн та ін.

  Автомобіль року в Іспанії

  Участь автомобілів Renault у спортивних змаганнях

  Renault — марка з великою спортивною історією. У Formula-1 Renault бере участь вже протягом 40 років. У 1977 році компанія здійснила справжню революцію в чемпіонаті, представивши технологію турбонаддування, яка незабаром стала технологічним стандартом для цього виду спорту. З тих пір Renault взяла участь у більше ніж 600 Гран-прі, вигравши 168 гонок, 12 Кубків конструкторів і 11 чемпіонських титулів.

  Склад акціонерів

  Найбільша частина акцій зосереджена в руках приватних власників (57,73%). Найбільшим (контрольним) пакетом акцій володіє уряд Франції[7] в лиці Агенції державних запозичень, яка володіє 15,01% акцій і має право вирішального голосу, а тому Groupe Renault умовно можна назвати «державним підприємством». Другою за кількістю акцій є компанія-представник Nissan у Франції «Nissan Finance», яка володіє 15,00% акцій, однак, вона не має вирішального голосу через те, що у цій компанії частка французького капіталу є суттєвою. Загалом, список основних акціонерів виглядає наступним чином:

  Власники акцій:

  • Уряд Франції
  • Nissan Finance
  • BlackRock
  • Daimler AG
  • Фондовий самоконтроль
  • Працівники

  Частка, %

  15,01
  15,00
  4,96
  3,10
  2,17
  2,03

  Основні виробники транспортних засобів марки «Renault»

  У Франції

  Країни, в яких розташовані заводи Renault

  В інших країнах

  Renault в Україні

  У 2000 році бренд Renault в Україні розпочав свою активну діяльність з невеликого осередку співробітників та перших 5 дилерів.

  На сьогодні компанія Renault нараховує 35 дилерських центрів у 26 містах, де на них працює понад 1 000 чоловік.

  Renault в Україні пропонує широкий модельний ряд легкових автомобілів та комерційних автомобілів, а з 2018 року — електромобілі. З 2015 року бренд Renault утримує лідерство на українському автомобільному ринку[12][13].

  Модельний ряд Renault в Україні

  Електромобілі Renault

  Примітки

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.