Івасюк Володимир Михайлович

Володи́мир Миха́йлович Івасю́к (4 березня 1949(19490304), Кіцмань, Чернівецька область, УРСР, СРСР 24/27 квітня[3], 1979, Брюховицький ліс під Львовом, УРСР, СРСР) український композитор-виконавець, мультиінструменталіст, поет. Герой України (2009, посмертно)[3].

Володимир Івасюк
Зображення
Основна інформація
Повне ім'я Івасюк Володимир Михайлович
Дата народження 4 березня 1949(1949-03-04)
Місце народження Кіцмань, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР
Дата смерті 26 квітня 1979(1979-04-26)[1] (30 років)
Місце смерті тіло знайшли у Брюховицькому лісі біля смт Брюховичі, Львівська область, Українська РСР, СРСР
Поховання
Роки активності 19641979
Громадянство  СРСР
Національність українець
Професія поет, композитор
Освіта Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка
Інструменти скрипка,
фортепіано,
віолончель,
гітара
Жанри гуцули, балада і пісня
Нагороди

www.ivasyuk.org.ua
Цитати у Вікіцитатах
 Файли у Вікісховищі

Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, виконавець пісень, живописець.

18 травня 1979 року його знайдено повішеним у Брюховицькому лісі під Львовом. Офіційна радянська версія самогубство — викликала сумнів громадськості як того часу, так і тепер. Відповідно до неофіційної версії, смерть Івасюка — це вбивство, здійснене органами КДБ за наказом вищого керівництва СРСР[4]. Похорон Володимира Івасюка 22 травня 1979 у Львові перетворився на масову акцію протесту проти радянської влади.

Архіви цієї справи, що зберігаються в Москві, дотепер ані родичам, ані працівникам музею Івасюка не відкривають, посилаючись на гриф «таємно», можливо, тому, що ще живі багато учасників тих драматичних подій. Самі ж родичі Івасюка вважають, що Володимира вбили[5].

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України поновила давно закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка[6], але в листопаді 2012 року справу закрито нібито через відсутність складу злочину.

12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України знову поновила закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка[7].

Колишній прокурор Львівської області Роман Федик у лютому 2015[8][9] заявив, що Володимир Івасюк був убитий «співробітниками КДБ».

13 червня 2019 року Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дійшов висновку, що композитор-виконавець Володимир Івасюк фізично ніяк не зміг би вчинити самогубство.[10][11]

Життєпис

Дитинство у Кіцмані

Володимир Івасюк народився 4 березня 1949 року в місті Кіцмань Чернівецької області в родині учителів Михайла Івасюка і Софії Карякіної. Мати родом із Запорізької області.

1955 року, коли Володимирові було 5 з половиною років, пішов учитися до місцевої дитячої музичної школи[12], створеної зусиллями батька[13].

У 1956—1966 роках навчався в Кіцманській середній школі.

Будинок, в якому народився Володимир Івасюк. Через 30 років у ньому народилась співачка Ані Лорак
Меморіальна дошка на будівлі Буковинського державного медичного університету (Чернівці)

1962 року взяв участь у завершальному концерті обласного огляду музичних шкіл Буковини.

1963 закінчив Кіцманську музичну школу. Влітку вступив до Київської музичної десятирічки імені Миколи Лисенка[14] за спеціальністю альт. Навчався лише протягом першої чверті. З другої, через хворобу, повернувся до Кіцмані та навчався у середній та музичній школах за класом фортепіано.

1964 року написав музику до першої пісні «Колискова» на вірші батька. У рідній школі створив дівочий вокальний ансамбль «Буковинка».

У червні 1965 року ансамбль «Буковинка» завдяки перемозі в республіканському конкурсі здобув право взяти участь у святковому концерті на честь «25-річчя возз'єднання Буковини в єдиній українській державі»[15]. Крім того, музикантів нагороджено поїздкою по Дніпру.

Переїзд до Чернівців

1966 року разом із сім'єю переїхав до Чернівців. Вступив до Чернівецького державного медичного інституту, але першого ж дня його відрахували за випадок з пам'ятником Леніна (у квітні того року, за два місяці до закінчення школи, Івасюк з однокласниками випадково скинули бюст Леніна у Кіцмані)[16]. Перший секретар Чернівецького міськкому комсомолу Аркадій Казімірський допоміг йому влаштуватися на завод «Легмаш» учнем токаря[17]. Там Володимирові доручили керувати заводським хором, який через півроку став лауреатом обласного конкурсу[18]. Під псевдонімом «Весняний» надіслав на обласний конкурс пісні «Відлітали журавлі» на вірш В. Миколайчука та «Колискова для Оксаночки» на власний вірш. За пісню «Відлітали журавлі» нагороджений першою премією.

1967 року завдяки позитивній характеристиці, яку написали на «Легмаші», поновив навчання в медичному інституті. Там став учасником самодіяльного ансамблю пісні й танцю «Трембіта», у якому грав на скрипці. Завдяки його старанням в інституті створено камерний оркестр[18]. 1972 року перевівся до Львівського медичного інституту.

1968 року в телепрограмі Українського телебачення «Камертон доброго настрою» разом з ансамблем «Карпати» виконав пісню «Я піду в далекі гори»[15].

1970 року склав пісні «Червона рута» й «Водограй», які 13 вересня вперше виконав з Оленою Кузнецовою на Театральній площі міста Чернівці у прямому ефірі передачі «Камертон доброго настрою»[19]. Путівку в життя пісням дав ансамбль «Смерічка» Л. Дутковського (солісти Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, М. Ісак, звукорежисер Василь Стріхович).

У травні 1971 року текст і ноти «Червоної рути» опублікував тижневик «Україна»[20]. У серпні того ж року режисер Роман Олексів зняв у селищі Яремча український музичний фільм «Червона рута», в якому головні ролі виконали Софія Ротару й Василь Зінкевич. У фільмі звучить багато пісень Івасюка. Пісня «Червона рута» увійшла до двадцятки переможниць першого всесоюзного фестивалю «Пісня-71». На завершальному концерті в Останкіно її виконали солісти ансамблю «Смерічка» Назарій Яремчук, Василь Зінкевич і автор Володимир Івасюк у супроводі естрадно-симфонічного оркестру під керівництвом Юрія Силантьєва[21].

Меморіальний музей Володимира Івасюка. Чернівці

1972 року на Чернівецькому телебаченні відбулася прем'єра пісні «Балада про дві скрипки», яку виконала Софія Ротару. Пісня «Водограй» у виконанні ансамблю «Смерічка» Левка Дутківського (солісти Мирослава Єжеленко та Назарій Яремчук) у Москві перемогла в телевізійному конкурсі «Алло, ми шукаємо таланти!» та на фестивалі «Пісня-72»[21].

Переїзд до Львова

«Ми, українці, з колиски стаємо націоналістами, якщо матері співають нам українські колискові. Тому нас перевиховують у концтаборах.»
—Володимир Івасюк[22]

1972 року В. Івасюк переїхав до Львова. Там навчався в медичному інституті й розпочав студії у консерваторії на підготовчому відділенні.

У листопаді на запрошення Володимира Івасюка у Львівському театрі ім. Марії Заньковецької його пісні виконав ансамбль «Смерічка» під керівництвом Левка Дутківського.

Початок співпраці з поетом Ростиславом Братунем, що стала етапною у творчості композитора, припадає на осінь 1972 року. Ще до знайомства Івасюк написав пісню «Коли між нами не було нічого» на однойменний вірш Братуня[23]. Загалом у цій співпраці створено 22 пісні.

1973 року закінчив Львівський медичний інститут, вступив в аспірантуру до професора Т. Митіної.

У серпні 1974 року в складі радянської делегації взяв участь у міжнародному пісенному конкурсі «Сопот-74», де Софія Ротару виконала його пісню «Водограй»[24]. Із сестрою Галиною здійснив коротку подорож Польщею.

У вересні 1974 року розпочав навчання на композиторському відділенні Львівської консерваторії в класі Анатолія Кос-Анатольського.

У 1974—1975 роках працював над музикою до вистави «Прапороносці» за однойменним романом Олеся Гончара. Режисер вистави Сергій Данченко. Прем'єра вистави відбулась 19 березня 1975 року. Музику В. Івасюка високо оцінили критики[25].

У серпні-вересні 1975 року в селі Розтоки на Буковині режисер Віктор Стороженко зняв фільм «Пісня завжди з нами», в якому Софія Ротару виконала 6 пісень В. Івасюка[24].

У липні 1976 року В. Івасюка відрахували з консерваторії за те, що під час зйомок цього фільму він пропускав заняття[26]. Створив музику до вистави «Мезозойська історія» у Дрогобицькому обласному муздрамтеатрі.

1977 року відновив навчання у Львівській консерваторії в класі Лешека Мазепи. Софія Ротару з піснею Івасюка «У долі своя весна» перемогла на фестивалі «Сопот-77». Вийшли платівка-гігант «Пісні Володимира Івасюка виконує Софія Ротару», яку записано ще 1974 року, а також збірка його пісень «Моя пісня»[27].

У квітні 1978 року взяв участь у Всесоюзному конкурсі молодих композиторів у Єревані[28]. Піаністка Л. Десяткіна виконала на конкурсі «Сюїту-варіації» на тему народної пісні «Сухая верба» В. Івасюка.

Зовнішні відеофайли
Похорон Івасюка, 24 канал, 21 травня 2014 року.

У жовтні 1978 року взяв участь у Всеукраїнському зльоті творчої молоді. Було виконано «Сюїту-варіації для камерного оркестру» та відбулася прем'єра пісень «Літо пізніх жоржин» на вірші Р. Братуня, «Нам спокій, друже, тільки сниться» на вірші Романа Кудлика (у виконанні соліста Львівської опери Ігоря Кушплера).

Могила Володимира Івасюка у Львові

У листопаді 1978 року здобув перемогу на всесоюзному конкурсі композиторів-студентів консерваторій у Москві — дипломи II ступеня за «Сюїту-варіації для камерного оркестру» та «Баладу про Віктора Хара».

У квітні 1979 року був членом журі I Республіканського конкурсу артистів естради в Хмельницькому. Виїхав до Львова в ніч з 23 на 24 квітня.

24 квітня 1979 року за телефонним викликом вийшов з дому і більше не повернувся. 18 травня тіло Володимира Івасюка випадково знайшли в Брюховицькому лісі під Львовом. Точна дата смерті невідома. 22 травня відбувся похорон Володимира Івасюка на Личаківському цвинтарі.

Смерть

Повішене тіло Володимира Івасюка у Брюховицькому лісі

Володимир Івасюк зник 24 квітня 1979 року, того ж дня його батьки подали заяву до міліції, але дієвих заходів вжито не було. Пошуки велися з 27 квітня до 11 травня. Саме тоді справа розшуку була закрита.

Тіло Володимира випадково знайшов 18 травня 1979 року солдат, який, «полюючи на лисиць» (форма навчання радистів), наштовхнувся на напів завислий-напів вертикальний труп людини. Слідство висунуло версію, що Володимир ще не набув душевної рівноваги після лікування у Львівській обласній психіатричній лікарні й покінчив життя самогубством. Версія того, що лікування в стаціонарі проводилося з метою поновлення в числі студентів консерваторії, не розглядалася слідчими. Хворобою можна було аргументувати численні пропуски занять, і Володимир, оскільки мав хронічну втому та безсоння, вирішив звернутися до психіатричної лікарні. Івасюк був професійним лікарем, тож, можливо, вмів симулювати різні симптоми. З історії хвороби: «стан хворого покращується: поступово нормалізується настрій, поліпшується сон, стає фізично сильнішим…». Зрештою, Володимир Івасюк отримав потрібний документ: «У цей час стан тов. Івасюка В. М. хороший, і він може приступити до занять у консерваторії».

Та слідчі відстоювали формулу «божевільний-самогубець». 4 червня 1979 року ЗМІ передали повідомлення про те, що причиною смерті Володимира Івасюка є самогубство через повішання,чутки про інші обставини смерті є вигадкою. Інші версії слідством не розглядалися. На можливість інших причин смерті вказували такі факти: повідривані ґудзики на куртці композитора; люди, яких працівники ВНЗ бачили вперше, розшукували Івасюка в коридорах консерваторії перед його зникненням; дивна смерть двох молодих закоханих, котрі бачили Івасюка одними з останніх; одна студентка стверджувала, що бачила Володимира у Рівному 3 травня (за висновками слідчих, він помер 27 квітня).

Після дослідження кори бука, на якому висіло тіло, було встановлено: «Сліди 1, 2, 3, 4 (від зашморгу), 5 могли бути нанесені взуттям самого потерпілого за умови, що останній перед смертю залазив чи намагався залізти на дерево. Вирішити це питання в категоричній формі не є можливим через відсутність якихось індивідуальних ознак». Висновок експертизи аналізу одягу: «На наявних предметах одягу (плащі, піджаку, штанях, трикотажній сорочці та взутті) Івасюка В. М. частин кори, деревини, а також плям зеленого кольору, які б могли походити від поверхні стовбура з місця події, немає…». Проте з часом у висновку судмедексперти зазначили: «Судово-трасологічною експертизою встановлено, що сліди на стовбурі дерева, на гілляці, де висів труп, залишені взуттям Івасюка В. М., коли він залазив на дерево, щоб прив'язати пасок до гілляки».

Під час одного журналістського дослідження колишній політв'язень, якому довелося бачити чимало повішених, зауважив, що всі вони висіли з висунутим язиком. У трупа язик висунутим не був, не було виділень. Ці ознаки судмедексперти лишили поза увагою.

За однією з неофіційних версій, це було убивство, в якому брали участь співробітники КДБ.[29]

Поет Богдан Стельмах у 2009 році казав, що Івасюка могли вбити КДБ: «А можливо КДБ схиляло Володю до співпраці. Але він був не з тих, хто робив те, що йому не гідне і чого він бридився. КДБ вміло допитувати, можливо його кинули у підвал СІЗО, закатували і вивезли у ліс, інсценізувавши самогубство. Але третя версія, що він покінчив сам життя, це аж ніяк не може бути реальністю. Це не міг вчинити Володя, повний сил, слави, життя і планів».[30]

12 червня 2014 року Генеральна прокуратура України визнала незаконним закриття кримінальної справи щодо смерті Івасюка і поновила її[7].

Колишній прокурор Львівської області Роман Федик у лютому 2015 року[8][9] заявив, що Володимир Івасюк був убитий «співробітниками КДБ».

13 червня 2019 року Київський науково-дослідний інститут судових експертиз дійшов висновку, що композитор-виконавець Володимир Івасюк фізично ніяк не зміг би вчинити самогубство, для цього потрібно декілька людей. Була проведені кілька слідчих експериментів, які довели, що навіть фізично сильний чоловік не міг скоїти аналогічне самогубство як Івасюк.[10][11][31][32]

Родина

Володимир Івасюк народився 1949 року в родині українського письменника й дослідника історії буковинського краю Михайла Івасюка та вчительки Софії Карякіної. Через два роки на світ народилася його молодша сестра — Галина, а через одинадцять — Оксана. Для Оксани Володимир написав пісню «Колискова для Оксаночки».[33] Нині Галина — лікар-невропатолог Львівської обласної клінічної лікарні, Оксана — доцент кафедри сучасної української літератури Чернівецького національного університету.

Пам'ять

Пам'ятник Володимирові Івасюку у Львові на проспекті Тараса Шевченка. Скульптор — Сергій Олешко, архітектор — Михайло Ягольник
Володимир Івасюк на поштовій марці
Меморіальна дошка на Музеї Володимира Івасюка.

Пісні, присвячені Володимирові Івасюку

 • Пісня «Твоя мелодія» (музика Світлани Гричко, слова Мирослава Бойчука), присвячена життю і творчості Володимира Івасюка. Нині її виконує молода співачка Жанна Крижанівська. [36]. Ще у 90-х ця пісня була у репертуарі Тані Ліберман, — відомої нині Тіни Кароль.[37]

Посмертні нагороди

Пам'ятники та меморіальні таблиці

 • На могилі на Личаківському кладовищі у 1990 році встановлена бронзова композиція — молодий композитор поряд із роялем. Протягом 11 років родині Івасюка не давали дозволу на встановлення надгробного пам'ятника.
 • 3 березня 2011 року в Чернівцях, на фасаді адміністративної будівлі Буковинського державного медичного університету, відкрито меморіальну таблицю роботи скульптора Івана Салевича, яка засвідчує, що тут навчався Герой України, композитор Володимир Івасюк[39].
 • 2011 року в Львові на проспекті Тараса Шевченка відкрито пам'ятник композиторові (скульптор Сергій Олешко, архітектор Михайло Ягольник). Меценат, за чиї кошти збудовано пам'ятник, — музикант Святослав Вакарчук[40].
 • 4 березня 2017 року в Києві на Будинку звукозапису (вулиця Леоніда Первомайського, 5-a) встановлено меморіальну дошку українському композитору[41].

Топоніміка

 • Іменем Володимира Івасюка названо вулиці в обласних центрах: Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Сумах, Дніпрі, Кропивницькому.
 • Також його іменем названі вулиці в інших містах та селах України: Борисполі, Винниках, Городку, Дрогобичі, Дубно, Золочеві, Краматорську, Кременчуку, Малехові, Ніжині, Перемишлянах, Рівному, Рудному, Сахновщині, Старому Самборі, Тлумачі, Трускавці, Хмільнику, Хоросткові.

Нагороди

Твори

Пісні на власні слова

 • «Лиш раз цвіте любов»,
 • «Балада про мальви»,
 • «Я — твоє крило»,
 • «Ласкаво просимо»,
 • «Наче зграя птиць»,
 • «Колискова»,
 • «Мандрівна музика»,
 • «Два перстені»,
 • «Там за горою, за крем'яною»,
 • «Капелюх»


та інші

Збірка фортепіанних творів В.Івасюка, видання Дрогобицького педагогічного університету, 2006

Пісні на слова різних поетів,
зокрема Дм. Павличка, О. Гончара, Б. Стельмаха, М. Петренка, Ю. Рибчинського, Р. Братуня, Р. Кудлика та інших. (понад 40) 
«У долі своя весна», «Кленовий вогонь», «Літо пізніх жоржин», «Балада про дві скрипки», «Світ без тебе» на слова Василя Бабуха та інші.

Для хору

 • Сюїта (цикл обробок українських народних пісень) для хору без супроводу (1978).

Інструментальні твори

 • Сюїта-варіації на тему української народної пісні «Сухая верба» (1977),
 • Сюїта-варіації для камерного оркестру (1977),
 • три п'єси для фортепіано,
 • «Осіння картинка» — для віолончелі,
 • три п'єси для скрипки,
 • музика до вистави «Прапороносці» (1975, збереглися фрагменти).

Дискографія

Рік Обкладинка Назва Інша інформація
1977 Софія Ротару
«Пісні Володимира Івасюка співає Софія Ротару»
LP,
«Мелодія», СРСР
1978 Софія Ротару
«Пісні Володимира Івасюка»
LP,
«Мелодія», СРСР
1980-ті[42] Український народний ансамбль ім. В. Івасюка MP,
Австралія
1980-ті[42] «Поклін Володимирові Івасюкові»
Різні виконавці
LP,
Канада
1981 ВІА «Смерічка», ВІА «Ватра», ВІА «Водограй»
«Ukrainian songs. Volodymyr Ivasiuk»
MC, Apon Record Company, Inc, США
1983 Софія Ротару, ВІА «Червона рута»
«Canadian Tour 1983»
LP,
Cansov Exchange Inc, Канада
2000 Дует «Писанка»
«Пісні Володимира Івасюка»
MC, «Саме Так!», Україна
2003 Софія Ротару
«Лебединая верность» (1976)
«Софія Ротару співає пісні Володимира Івасюка» (1977)
CD, Росія
2003 Тарас Чубай, «Плач Єремії»
«Наш Івасюк»
CD, Атлантик, Україна
2000-ні[42] «Переможці Міжнародних конкурсів молодих виконавців української естрадної пісні ім. Володимира Івасюка» CD, Телеканал СТБ, Україна
2000-ні[42] Володимир Івасюк. «Я піду в далекі гори»
різні виконавці
CD, Україна
2004 Софія Ротару
«Тече вода»
Franchising records, Україна
2004 Пісні Володимира Івасюка.
Частина 1 «Пісня буде поміж нас»
CD, Franchising records, Україна
2004 Пісні Володимира Івасюка.
Частина 2 «Відлуння твоїх кроків»
CD, Franchising records, Україна
2007 Остап Стахів
«Пам'яті В. Івасюка»
CD, Україна
2007 Українська колекція mp3.
«Пісні Володимира Івасюка»
MP3, Астра, Україна

Цікаві факти

 • Понад 5200 виконавців заспівали пісню Володимира Івасюка «Червона рута» на центральній площі Сєвєродонецька. Рекорд встановили в рамках фестивалю «Ти у мене єдина» 23 серпня 2021 року о 21:30.[43]

Див. також

Література

 • Спогади про композитора // Літературна Україна. — 1988. — 11 серп.
 • Зінкевич В. Зоря незгасна // Молодь України — 1989. — 7 берез.
 • Невідомі сторінки історії першого фестивалю «Червона рута» [Текст] / О. М. Василишин // Народне слово. — 2004. — № 23 (192). — Черв.; № 24 (193). — Черв.
 • Нез'ясовані обставини смерті Володимира Івасюка [Текст] / О. М. Василишин // Народне слово. — 2004. — № 17 (186). — Трав.
 • Пісня буде поміж нас [Текст] / О. М. Василишин // Народне слово. — 2004. — № 14 (183). — Квіт.
 • Жадько В. О. Український некрополь. — К., 2005. — 186 c.
 • Василишин О. М. Творча спадщина Володимира Івасюка. — Львів: Укр. акад. друкарства, 2007. — 270 с. — ISBN 978-966-322-042-0.
 • Василишин О. М. Володимир Івасюк: сила серця і таланту. — Львів: Укр. акад. друкарства, 2009. — 368 с., іл. — ISBN 978-966-322-139-7.
 • Володимир Івасюк. Вернись із спогадів / упор. Л. Криса; текст: М. Івасюк, Г. Івасюк, Л. О. Івасюк, Л. Криса, О. Василишин. — Львів: Укрпол, 2008. — 270 с. — ISBN 978-966-8955-10-5.
 • Гусар Ю. Зацвіла «Червона рута»: [про В. Івасюка]// Гусар Ю. Зірки не гаснуть: художньо-документальні розповіді про видатних митців Буковини, чиї імена занесено на «Алею зірок» у Чернівцях / Ю. Гусар. — Чернівці: Правдивий поступ, 2003. — С. 22–30.
 • Івасюк М. Монолог перед обличчям сина// Жовтень. — 1989. — № 9.
 • Лепша І. Його пісня поміж нас // Культура і життя. — 1989. — 26 берез.
 • Мазепа Л. Сторінки музичного минулого Львова (з неопублікованого). — Львів, 2001.
 • Опанасюк О. П. Відомий і невідомий Володимир Івасюк (з додатком фортепіанної п'єси «Осіння картина») // Мистецтво і освіта. — 1999. — № 4. — С. 30–31.
 • Опанасюк О. П. Невідомий Володимир Івасюк (з додатком фортепіанної п'єси «Фантастичний танець») // Музика. — 1999.— № 2. — С. 16–19.
 • Опанасюк О. П. Три п'єси Володимира Івасюка для фортепіано. — Дрогобич: Вимір, 1998. — 16 с.
 • Рибчинський Ю. Щоб збулась любов // Музика. — 1989. — № 4.
 • Романюк П. Літо пізніх жоржин // Культура і життя. — 1989. — 17 верес.
 • Рубан М. Міцне крило у льоті // Українська культура. — 1993. — № 3–4.
 • Тарасова А. У день народження композитора // Буковина. — 1992. — 10 берез.
 • Унгурян Т. Монолог перед обличчям брата// Культура і життя. — 2004. — 28 січ.
 • Муха А. Композитори України та української діаспори. — К. : 2004. — ISBN 966-8259-08-4.
 • Лепша І. Життя і смерть Володимира Івасюка. 1994
 • А. Гнатюк. Безсмертна пісня Володимира Івасюка // Волинь. — 2010. — 14 верес. — С. 7.
 • Дерево Івасюка розкололося на очах // Волинь. — 2012. — 29 трав. — С. 7.

Публікації пісень Володимира Івасюка

 • Івасюк В. М. Водограй: Пісенник. — К.: Музична Україна, 1989. — 128 с.
 • Володимир Івасюк. Пісні. — К.: Музична Україна, 1983. — 168 с.
 • Червона рута: Пісенник. — К.: Музична Україна, 1993. — 80 с.
 • Пісенник´90. — К.: Музична Україна, 1990. — 224 с. (Червона рута, Я — твоє крило, Два перстені)
 • Песни на стихи Андрея Дементьева. — М.: Советский композитор, 1987. — 112 с. (Расскажи мне, отец…)
 • Ростислав Братунь. Білі троянди: Вокальні твори на слова українських поетів. — К.: Музична Україна, 1982. — 96 с.

Примітки

 1. Свідоцтво про смерть, Свидетельство о смерти
 2. Личаківський некрополь — С. 229.
 3. Сайт В. Івасюка. Свідоцтво про смерть
 4. Парасковія Нечаєва. Передмова до книги Михайла Івасюка «Монолог перед обличчям сина»
 5. Володимир Івасюк: життя після смерті // День. — 2000. — 9 листоп.
 6. Правда через 30 років? Генпрокуратура поновила справу про причини смерті В. Івасюка // Україна молода. — 2009. — 11 лют.
 7. ГПУ відновлює розслідування обставин смерті Володимира Івасюка // День. — 2014. — 12 черв.
 8. Омар Узарашвілі. Володимира Івасюка вбили співробітники КДБ // Високий замок. — 2015. — 24 лют. — С. 1
 9. Аня Бондар (02 березня 2015). Українського композитора Володимира Івасюка насправді вбив КДБ, — прокуратура. // Преса України. Процитовано 15.08.2015.
 10. 40 років потому експертиза довела, що Івасюк не міг вчинити самогубство
 11. Івасюк не самогубця, а мученик і жертва радянських спецслужб: Судово-медична експертиза нарешті зняла з автора «Червоної рути» клеймо ганьби, 15 червня 2019 року
 12. П. М. Нечаєва, 2016, с. 41.
 13. П. М. Нечаєва, 2016, с. 52-53.
 14. П. М. Нечаєва, 2016, с. 22-23.
 15. П. М. Нечаєва, 2016, с. 23.
 16. П. М. Нечаєва, 2016, с. 43.
 17. П. М. Нечаєва, 2016, с. 9.
 18. П. М. Нечаєва, 2016, с. 10.
 19. П. М. Нечаєва, 2016, с. 13.
 20. П. М. Нечаєва, 2016, с. 16.
 21. П. М. Нечаєва, 2016, с. 19.
 22. Монолог перед обличчям сина / Книжки // Сторінки пам’яті Володимира Івасюка. www.ivasyuk.org.ua. Процитовано 10 березня 2021.
 23. П. М. Нечаєва, 2016, с. 72-73.
 24. П. М. Нечаєва, 2016, с. 24.
 25. П. М. Нечаєва, 2016, с. 65-71.
 26. П. М. Нечаєва, 2016, с. 62.
 27. П. М. Нечаєва, 2016, с. 24-25.
 28. П. М. Нечаєва, 2016, с. 49.
 29. Омар Узарашвілі. В інсценуванні самогубства Івасюка брало участь щонайменше двоє убивць / Високий замок. — Львів, № 25 (5281) за 5-11 березня 2015 року. — С. 4
 30. Загадкова смерть Володимира Івасюка. Генпрокуратура поновила розслідування. Радіо Свобода (укр.). Процитовано 25 липня 2021.
 31. Експертиза довела, що Івасюк не міг вчинити самогубство. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 25 липня 2021.
 32. Життя і смерть Володимира Івасюка: 40 років з дня трагічної загибелі композитора. espreso.tv (рос.). Процитовано 25 липня 2021.
 33. Оксана IВАСЮК: «Батько і його українська тональність дали нам упевненість у своїй культурі»
 34. Zaxid.net. На Львівщині 2009 рік проголосили Роком памяті Володимира Івасюка. ZAXID.NET (укр.). Процитовано 18 травня 2019.
 35. Музично-мистецький "Проект Івасюк" розпочав тур по Україні. 14.05.2013. Архів оригіналу за 06.07.2013.
 36. Жанна Крижанівська "Твоя мелодія". Володимиру Івасюку присвячується. YouTube:
 37. [[Тіна Кароль|Таня Ліберман (Тіна Кароль) "Твоя мелодія". Володимиру Івасюку присвячується. YouTube]]:
 38. Zaxid.net. Івасюк став Героєм України (посмертно). ZAXID.NET (укр.). Процитовано 18 травня 2019.
 39. У Чернівцях відкрили меморіальну дошку пам'яті Володимира Івасюка (Фото, Відео). Погляд – новини Чернівці та Чернівецької області. Процитовано 18 травня 2019.
 40. У Львові відкрили пам’ятник Володимиру Івасюку. DT.ua. Процитовано 18 травня 2019.
 41. Меморіальну таблицю Івасюку встановили у Києві. 24tv.ua. 04.03.2017.
 42. Точна інформація про рік випуску відсутня
 43. На Луганщині встановили всеукраїнський рекорд з одночасного виконання пісні "Червона рута". Новинарня. 25 серпня 2021.

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.