45-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»

45-й щорічний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість» проходив у Києві з 24 жовтня по 1 листопада 2015 року. Британський фільм «45 років» режисера Ендрю Гейга був обраний фільмом відкриття. Ведучими церемонії відкриття стали акторка та телеведуча Яніна Соколова та актор театру та кіно Євген Нищук[1]. Фільмом закриття став американський фільм «Аномаліза» режисера Чарлі Кауфмана[2].

45-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Логотип 45-го кінофестивалю «Молодість»
Фільм відкриття «45 років»
Фільм закриття «Аномаліза»
Місце проведення Київ, Україна
Нагорода «Великий Скіфський олень» («Принцеса»)
Заснування 1970
Ведучий Яніна Соколова
Євген Нищук
Дата проведення 24 жовтня — 1 листопада 2015
Офіційний сайт
44-й46-й

Гран-прі «Великий Скіфський олень» виграв ізраїльський фільм «Принцеса» режисера Талі Шалом-Езера[3]. Почесну нагороду «Золотий Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво отримала режисер Кіра Муратова. Перед кожним показом протягом фестивалю демонструвалися 38 роликів на підтримку незаконно засудженого до 20 років ув'язнення в Росії режисера Олега Сенцова[4].

Перебіг фестивалю

Ведучі церемонії відкриття — Яніна Соколова та Євген Нищук

Спочатку фільмом відкриття був оголошений італійський фільм Паоло Соррентіно «Молодість», проте через труднощі з дистриб'ютором стрічки — компанією «Артхаус Трафік», яка змінила назву фільму на «Юність» і попросила «удвічі більшу ціну порівняно з іноземними дистриб'юторами за його разовий показ на фестивалі», було прийняте рішення щодо його зміни[5]. Тому ним став британський фільм «45 років» режисера Ендрю Гейга, який був запланований як фільм-закриття фестивалю[6].

1 жовтня 2015 року був представлений трейлер фестивалю, який зняв режисер Нікон Романченко, переможець Національного конкурсу 44-ї «Молодості», разом зі студією Animagrad компанії Film.ua[7]. «Вполюй своє кіно!» було обране як слоган заходу[7].

8 жовтня 2015 року під час прес-конференції були оголошені короткометражні українські фільми Національного конкурсу, а також його журі в складі українського режисера Романа Балаяна і голови відділу короткометражних фільмів German Films Мартіна Шойрінга[8]. Партнером секції третій рік поспіль виступив Благодійний фонд «Ініціатива заради майбутнього» Ігоря Янковського[8].

Генеральний директор фестивалю Андрій Халпахчі заявив, що 45-а «Молодість» може стати останньою через відсутність фінансової підтримки з боку столичної влади[9]. За його словами, захід був профінансований на 5% (200 тисяч гривень) з необхідних 600–700 тисяч доларів[10], а усі звернення до міського голови Віталія Кличка залишилися без відповіді[9]. «А з наступного року, може, з'явиться Перший Міжнародний кінофестиваль з назвою іншого міста, можливо Львова», — додав Халпахчі[9]. Раніше у вересні 2015 року голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що фестиваль отримав 552 тисяч гривень[11]. Сума, за його словами, була сформована, виходячи з фінансових можливостей Держкіно[11]. «Ми сподівалися надати всі 45 мільйонів гривень», — сказав Іллєнко[11]. Згодом, Халпахчі звернувся до краудфандингової платформи Indiegogo, але в результаті зібрав лише 185 доларів з необхідних 25 тисяч[12].

Церемонії відкриття і закриття фестивалю проходили у Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка, що, за словами організатора Андрія Халпахчі, було обумовлено насамперед економією, оскільки Національний палац мистецтв «Україна» виявився занадто дорогим[5].

Показ фільмів фестивалю відбувався в кінотеатрах «Київ», «Кінопанорама», «Сінема Сіті», «Кронверк» та «Ліра»[13]. Від кінотеатру «Жовтень», який позиціювався як ключова локація фестивалю, було вирішено відмовитись, за даними прес-служби «Молодості», через ненадання ним необхідної кількості сеансів та неприйняття запропонованої фестивалем програми[14]. В свою чергу директор «Жовтня» Людмила Горделадзе в інтерв'ю «Телекритиці» заявила, що оргкомітет фестивалю не уклав з кінотеатром письмового договору, хоча «Жовтень» просив про його укладення і надання програми фестивалю[13]. Згодом, за її словами, оргкомітет «Молодості» повідомив кінотеатр про скорочення кількості фестивальних майданчиків через обмеження фінансування[13].

Також було оголошено, що незважаючи на події 2014 року, коли двоє чоловіків підпалили кінотеатр «Жовтень», де проходили покази ЛГБТ-фільмів, конкурсна програма «Сонячний зайчик» відбудеться і проходитиме в кінотеатрі «Київ»[15].

15 жовтня 2015 року під час прес-конференції у кінотеатрі «Київ» були оголошені фільми Міжнародного конкурсу фестивалю[16].

24 жовтня 2015 року перша леді України Марина Порошенко взяла участь у відкритті програми «Молодість — дітям»[17]. На перегляд фільму відкриття програми «Корона Аркуса» Франциски Польманн було запрошено близько 100 дітей військовослужбовців, які захищають територіальну цілісність України[17]. Того ж дня на церемонії відкриття Почесний Президент фестивалю Віктор Ющенко вручив першу нагороду — режисер Кіра Муратова отримала «Золотого Скіфського оленя» за внесок у світове кіномистецтво[4]. Директор кінотеатру «Київ» Вілія Бондаренко була відзначена нагородою за розвиток українського кінематографу, яку вручила Голова Правління Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Марина Антонова[4]. Також міністр культури України В'ячеслав Кириленко нагородив режисера Мирослава Слабошпицького Державною премією ім. О. Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва[4]. Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон вручила генеральному директору «Молодості» Андрію Халпахчі французьку державну нагороду — звання Кавалера ордену мистецтв та літератури[4].

30 жовтня 2015 року в рамках «Молодості» відбувся галузевий захід Boat Meeting — міжнародна платформа з копродукції, де режисери-початківці презентують свої проекти професіоналам кіноіндустрії з різних країн[18]. Для переможця пітчингу компанією Film.ua був проваджений приз — сертифікат на послуги з кіновиробництва на суму, еквівалентну 10 тисячам євро[18]. Модератором секції і координатором з роботи експертів стала Джульєтта Зіхель[18]. Також 30 жовтня за участі українських та російських кінокритиків відбулась дискусія на теми — перехід публікацій з друкованих видань у режим онлайн, якість кінокритики та розвиток в умовах пропаганди. Від України брали участь редактор сайту Національної спілки кінематографістів України та видання «Бюро української кіножурналістики» Сергій Васильєв-молодший і науковий співробітник Національного Центру Олександра Довженка Олександр Телюк, а від Росії — оглядач інтернет-видання Colta.Ru Василь Корецький та оглядач журналу «Сеанс» Марія Кувшинова[19].

31 жовтня 2015 року були оголошені переможці фестивалю[3].

Журі

Міжнародний конкурс

«Сонячний зайчик»

  • Карлос Мотта, колумбійський художник[21]
  • Ірена Карпа, українська письменниця, співачка
  • Іван Мадео, швейцарський продюсер, сценарист

«Молодість — дітям»

  • Яна Суркіс (13 років, Україна)[22]
  • Марія Зволинська (11 років, Україна)
  • Денис Тисячний (11 років, Україна)
  • Леонтій Зотов (14 років, Україна)
  • Ірина Лебега (13 років, Україна)

Національний конкурс

  • Роман Балаян, український режисер (голова журі)[23][24]
  • Жеральдін Амґар, французький фестивальний менеджер
  • Мартін Шойрінг, німецький продюсер, голова відділу короткометражних фільмів German Films

Міжнародна федерація кінопреси (ФІПРЕССІ)

Екуменічне журі

  • Людмила Нікольська, український редактор
  • Ганс-Йоахім Шлеґель, німецький кінокритик
  • Людмила Нікольська, німецький пастор

Boat Meeting

  • Віржині Девеза, французький дистриб'ютор[26]
  • Рітола Мер'я Хеннеле, фінський продюсер
  • Володимир Іссат, український продюсер

Конкурсна програма

Повнометражний конкурс

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
ІшканулIxcanulХайро Бустаманте Гватемала
 Франція
По той бікПо той бікОлександр Литвиненко Україна
ЗдалекуDesde alláЛоренцо Віґас Венесуела
 Мексика
Відтепер і надаліEfterskalvМаґнус фон Горн Швеція
 Польща
 Франція
У твоїх рукахI dine hænderСемену Ахехе Сельстром Данія
Чужорідне тілоFremdkörperКрістіан Вернер Німеччина
Нариси з життя потопельникаΟι Εντυπώσεις Ενός ΠνιγμένουКірос Папавассіліо Кіпр
 Греція
 Словенія
ІскриEmbersКлер Карре США
 Польща
ПікадероPikaderoБен Шеррок Велика Британія
 Іспанія
ПринцесаPrincessТалі Шалом-Езер Ізраїль
Сплячий гігантSleeping GiantЕндрю Чівідіно Канада
На війніChriegСімон Жакме Швейцарія
ПанамаPanamaПавле Вучкович Сербія
МеханікLe GaragisteРене Больйо Канада

Короткометражний конкурс

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
АлектоAlektoТомас Кауфманн Швейцарія
Початок кінцяBeginning of the EndОлоф Спаак Швеція
165/60165/60Антон Брутський Білорусь
Подорож у задзеркалляA través del espejoІван Мена Тіноко Іспанія
БатькоMamaДавіт Піртсхалава Грузія
Танцюю я не дужеBad at DancingДжоанна Арноу США
ЗавваженаNoticedЛімор Діамант США
Де СметDe SmetВім Ґьоденс, Томас Бертен Нідерланди
 Бельгія
МамиMaman(s)Маїмуна Дукурі Франція
Наші полеглі героїA ses enfants la patrie reconnaissanteСтефан Ландовскі Франція
Серця, що б'ютьсяVous qui gardez un coeur qui batАнтуан Шодань, Сільвен Верде Франція
МізинецьMały palecТомаш Чіхонь Польща
Молочний братMleczny bratВаграм Мхітарян Польща
 Вірменія
Гештеґ#YAІґор Ґама, Флоренсія Ровліх Німеччина
Зроблено в БілорусіMade in BYЛуіджі Міларді Італія

Студентський конкурс

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
МотлохХламТетяна Симон Україна
ДорогаChanaparhҐаґік Мадоян Вірменія
КішкаDie KatzМаша Шилінскі Німеччина
Ведмежа гораThe Bear MountainВаґенак Балаян Вірменія
Солодкі тринадцятьComme une grandeЕлоїз Пеллоке Франція
Про байдарки та наметиVon Faltbooten und HeringenЕлена Брочі Швейцарія
ПатріотPatriotІва Райлі Велика Британія
ПапараціPaparazziБо-Кйонґ Са Південна Корея
Світло в серпніŚwiatło w sierpniuМатей Бобрік Польща
Мерщій!Grouillons-nousМарґо Ремон Бельгія
Як я не став піаністомHow I Didn't Become A Piano PlayerТоммасо Пітта Велика Британія
ХованкиKakurenboКіміе Танака Японія
 Сінгапур
 Франція
ЇжаFoodСікі Сон США
 КНР
ВірністьSadakatІлкер Чатак Німеччина
Туга за незнаним краємFernwehЕна Сендіяревіч Нідерланди
Все буде добреAlles wird gutПатрік Фолльрат Німеччина
 Австрія
ДисциплінаDisciplineКрістоф Сабер Швейцарія
Проти ночіAgainst NightСтефан Кубіцький США
Елоїз — маленька мрійницяEloise, petite reveuseМіріам Л. Обін Канада
ЕлегіяAğıЮзеф Карґар Іран
Big ManBig ManТетяна Кабаєва Україна

«Сонячний зайчик»

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
Здалеку *Desde alláЛоренцо Віґас Венесуела
 Мексика
Кінець чудового світуWonderful World EndДайґо Мацуї Японія
Літо СангайлеSangailės vasaraАланте Кавайте Литва
 Франція
 Нідерланди
МандаринTangerineШон Бейкер США
Клятвена незайманаVergine giurataЛаура Біспурі Італія
 Швейцарія
 Німеччина
 Албанія
 Косово
 Франція
Історії нашого життяStories of Our LivesДжим Чучу Кенія
ПАР
У відтінках сірогоEn la gama de los grisesКлаудіо Марконе Чилі
МетеликMariposaМарко Бергер Аргентина
БізаррBizarreЕтьєн Фор Франція
 США
БарашBarashМіхаль Вінік Ізраїль
Камінґ-аут **Coming OutГайнер Каров НДР

* Фільм бере участь в міжнародному повнометражному конкурсі
** Фільм відкриття програми[27]

«Молодість — дітям»

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
Хто вбив Нелсона Натмеґа?Who Killed Nelson Nutmeg?Тім Клейґ, Денні Стак Велика Британія
Корона Аркуса *Die Krone von Arkus Франциска Польманн Німеччина
Снігові піратиKar korsanlariФарук Хачіхафізолу Туреччина
Операція «Арктика»Operasjon ArktisҐрете Бое-Вол Норвегія
Мікроб і БензинMicrobe et GasoilМішель Ґондрі Франція
Життя, яким його бачить НіноHet leven volgens Nino Сімон фон Дюссельдорп Нідерланди
 Бельгія
Дорослий хлопчикAikuisten poikaЮга Легтола Фінляндія

* Фільм відкриття програми[17]

Національний конкурс

Українська назва Оригінальна назва Режисер(и) Країна виробництва
Останнє літоПоследнее летоАндарік Бербеян, Алі Хмайдуш Україна
МандрагораМандрагораМарися Нікітюк Україна
МішеньМішеньРоман Попадько Україна
Закохайся в Миколаїв, якщо насмілишсяЗакохайся в Миколаїв, якщо насмілишсяАнжела Богаченко Україна
НаждакНаждакМішель Ладес Україна
Шість поверхівШість поверхівОлександр Навроцький Україна
Пенальті правосуддяПенальті правосуддяВ'ячеслав Бігун Україна
 Франція
АбонентАбонентМарина Артеменко, Оксана Артеменко Україна
ВіолончельВіолончельОлеся Моргунець-Ісаєнко Україна
Міна *МінаВофка Соловей Україна
Мотлох **ХламТетяна Симон Україна
СинСинФіліп Сотниченко Україна
Білі слониБелые слоныЯна Антонець Україна
БольнічкаБольнічкаОксана Казьміна Україна
Чоловіча роботаЧоловіча роботаМарина Степанська Україна
 Австрія
ВіддалікВіддалікКатерина Горностай Україна
Довгі хвиліДлинные волныАнастасія Совяк-Круковська Україна
Тримай ударТримай ударАнна Дем'яненко Україна
Давай не сьогодніДавай не сьогодніХристина Сиволап Україна
АтракціонАтракціонОлег Педан Україна
Я купив велосипедЯ купил велосипедМикита Лиськов Україна
Big Man **Big ManТетяна Кабаєва Україна
ХалабудкаХалабудкаМанук Депоян Україна

* Фільм бере участь в міжнародному короткометражному конкурсі
** Фільм бере участь в міжнародному студентському конкурсі

Позаконкурсна програма

Програма Фільм Режисер Країна Рік
Фільм відкриття 45 років / 45 YearsЕндрю Гейг2015
Українські прем'єри[28]ТолокаМихайло Іллєнко2014
ГетьманВалерій Ямбурський2015
French Connection[29] Дама в окулярах із рушницею в авто /
La Dame dans l'auto avec des lunettes et un fusil
Джоанн Сфар, 2015
Долина любові / Valley of LoveҐійом Ніклу, 2015
Розенн / RosennІван Ле Муан2014
Ґібор іде на війну / Guibord s'en va-t-en guerreФіліп Фалардо2015
Серіз / CeriseЖером Енріко2015
Ґрунтовий корт / Terre battueСтефан Демустьє, 2015
German Wave[30] Суперсвіт / SuperweltКарл Марковіч2015
Дрейф / DriftenКарім Патва2015
Ті, хто падають, мають крила / Jeder der fällt hat FlügelПітер Бруннер2015
У лабіринті мовчання / Im Labyrinth des SchweigensДжуліо Річчіареллі2014
Джек / JackЕлізабет Шаранґ2015
Дора, або Cексуальні неврози наших батьків /
Dora oder Die sexuellen Neurosen unserer Eltern
Штіна Веренфельс, 2015
Молодь Німеччини / Une jeunesse allemandeЖан-Ґабріель Перйо, , 2015
Скандинавська програма[30] Проти природи / Mot naturenМарте Вольд, Оле Ґіавер2014
Ключ, будинок, дзеркало / Nøgle hus spejlМіхаель Ноер2015
Стадо / FlockenБеата Ґорделер2015
Сліпа / BlindЕскіль Воґт2014
Армі жива! / Armi elää!Йорн Доннер2015
Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття /
En duva satt på en gren och funderade på tillvaron
Рой Андерссон, , , 2014
Дві ночі до ранку / 2 Nights Till MorningМікко Купарінен, 2015
Барани / HrútarҐрімур Хаконарсон2015
«Довгі ночі короткого метру: Німеччина»[31] Video 3000Йоерґ Едельман, Йоерн Ґроссганс, Йохен Гауссекер, Марк Шляйсс2006
Хто платитиме? / Wer trägt die KostenДеніель Ноке2015
Сніг у Ріо / Schnee im RioМануель Фоґель2014
Історія про Клауса / Die Geschichte von KlausМоріц Ленц2014
Остання воля / Erledigung einer SacheДастін Люс2014
Вбч зйнт / Sry BsyВерена Вестфаль2014
Сестри по злочину / GeschwisterdiebeАнтуан Денґлер2014
Ніс Саломеї / Salomea's NoseЗузан Корда, 2014
Нема за що / Da nicht fürМартіна Плюра2014
Ноцебо / NoceboЛеннарт Руфф2014
«Довгі ночі короткого метру: Франція»[32] Зимова квітка / Fleur d'HiverЮунйонґ Чой2015
Чайний метод / Les frémissements du théМарк Фушар2014
Фотосесія / La séanceЕдуард де Ла Поез2014
Донька тюремного наглядача / La fille du gardien de prisonМанон Гожель2015
Зоопарк пана Ванеля / Le Zoo de Monsieur VanelБеранже Туан2014
Територія / TerritoireВенсан Паронну2014
Папі / PapéНіколя Поліксен2015
Ще один день / Un jour de plusАльбан Сапан2015
Чарівний світ / Magic WorldЖюльєн Осмалан2015
Ґеттотьюб / GhettotubeСаїд Бельктібіа2015
«Фестиваль фестивалів»[33][30] Горобці / ÞrestirРунар Рунарссон, , 2015
Мустанг / MustangДеніз Ґамзе Ерґювен, , , 2015
Я, Ерл і та, що помирає / Me and Earl and the Dying GirlАльфонсо Ґомес-Рехон2015
Діпан / DheepanЖак Одіар2015
Боб та дерева / Bob and the TreesДієґо Онґаро, 2014
Браво! / Aferim!Раду Жуде, , , 2015
«Століття»[30] Грек Зорба / Alexis ZorbasМіхаліс Какоянніс, 1964
Час умирати / Pora umieraćДорота Кенджєшавська2007
Містер Піткін у тилу ворога / The Square PegДжон Падді Карстейрс1958
Леді з Шанхаю / The Lady from ShanghaiОрсон Веллс1947
Бірманська арфа / Biruma no tategotoКон Ітікава1956
Казанова-70 / Casanova '70Маріо Монічеллі, 1965
Касабланка / CasablancaМайкл Кертіс1942
«Ви ще про них почуєте»[34] Вуаля / Stick ItШтефан Рамірес Перес2014
Сім разів на день ми оплакуємо нашу долю, а вночі прокидаємось, щоб не снити / Sieben Mal am Tag beklagen wir unser Los und nachts stehen wir auf, um nicht zu träumenЗузанн Марія Гемпель2014
Влада тиші / Reign of SilenceЛукас Маркст, 2013
Моє горло, моє повітря / My Throat, My AirЛоретта Фаренгольц2014
Джинси «Мустанґ» / Mustang JeansМарко Шіфельбайн2013
Гіпоцентр / HypozentrumКсенія Лєшьнєвська2013
Уламки / Flotsamcylixe, 2014
Сучасне українське кіно[35] Хто підставив Кіма Кузіна?Антоніо Лукіч2014
ТНМК — Гупало ВасильСашко Даниленко2015
РепатріотАнна Лисун2015
Бідні людиСоломія Томащук2015
У Манчестері йшов дощВалерія Кальченко, Антоніо Лукіч2015
ОдкровенняПавло Остріков2015
ЧорнийНовруз Хікмет, 2014
Презентація[36] Таємниці мого містаАндрій Раднюк, Дмитро Кубряк2015
5baksiv.netМирослав Латик (за участі Анастасії Прудь)2015
#КіноКраїна[37] ДобровольціАнтоніна Готфрід, Роман Ніколаєнко, Максим Якобчук2015
Нюхач 2Артем Літвіненко2015
Ніконов і КоЗаза Буадзе, Тарас Ткаченко2015
ПесМикола Каптан, Ігор Забара2015
Відділ 44 / Отдел 44Володимир Дощук, Володимир Дяченко, Анатолій Степаненко, Ігор Шкурін2015
Червона королеваОлена Семенова2015
25-а годинаМикола Михайлов2015
Карлос Мотта: Деколоніалізація, бажання, гріх та злочин З точки зору переможених / La Visión los VencidosКарлос Мотта, , 2013
Троща / NaufragiosКарлос Мотта, , 2013
Нечестивість / NefandusКарлос Мотта, , 2013
Бажання / DeseosКарлос Мотта, 2015
Молодість та EUNIC представляють Нове кіно Східної Європи Космос / CosmosАнджей Жулавський, 2015
Цап / KozaІван Остроховський, 2015
Серіз / CeriseЖером Енріко2015
Чужорідне тіло / FremdkörperКрістіан Вернер2015
Спеціальні події[30] Космос / CosmosАнджей Жулавський, 2015
Суфражистка / SuffragetteСара Геврон2015
Цап / KozaІван Остроховський, 2015
Reflektor: Запис / The Reflektor TapesКаліл Джозеф Канада2015
Леді у фургоні / The Lady in the VanНіколас Гайтнер2015
Подія / The EventСергій Лозниця, 2015
Чорна курка / Kalo pothiМін Багадур Бам, , , 2015
Шнайдер проти Бакса / Schneider vs. BaxАлекс ван Вармердам, 2015
З.О.С. / R.O.S.Аскольд Куров (за участі Андрія Литвиненка), , 2016
Північний ангел / L'étoile du jourСофі Блонді2015
Малий Кенкен / P'tit QuinquinБрюно Дюмон2014
Я бачив світло / I Saw the LightМарк Абрагам2015
У пошуках Бабеля / Finding BabelДевід Новак, , , , 2015
Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття /
En duva satt på en gren och funderade på tillvaron
Рой Андерссон, , , 2014
Фільм закриття[2] Аномаліза / AnomalisaЧарлі Кауфман2015

Нагороди

Нагороди були розподілені таким чином:[4][3]

Офіційні нагороди

Повнометражний конкурс
  • Гран-прі «Великий Скіфський олень» «Принцеса», реж. Талі Шалом-Езер
  • Нагорода «Скіфський олень» за найкращий фільм «Пікадеро», реж. Бен Шеррок / «Ішканул», реж. Хайро Бустаманте
Короткометражний конкурс
  • Нагорода «Скіфський олень» за найкращий фільм «Мізинець», реж. Томаш Чіхонь
    • Спеціальна відзнака: «Молочний брат», реж. Ваграм Мхітарян / «Де Смет», реж. Вім Хьоденс, Томас Бертен
Студентський конкурс
  • Нагорода «Скіфський олень» за найкращий фільм «Дисципліна», реж. Крістоф М. Сабер
    • Спеціальна відзнака: «Як я не став піаністом», реж. Томмасо Пітта
«Сонячний зайчик»
«Молодість — дітям»
  • Нагорода «Скіфський олень» за найкращий фільм «Операція „Арктика“», реж. Ґрете Бое-Вол
    • Спеціальний диплом: «Життя в стилі Ніно», реж. Сімон фон Дюссельдорп
Національний конкурс
  • Нагорода «Скіфський олень» за найкращий фільм «Віддалік», реж. Катерина Горностай
    • Спеціальна відзнака за сценарій: «Віолончель», реж. Олеся Моргунець-Ісаєнко
    • Спеціальна відзнака за потужний акторський ансамбль і вражаючу режисерську роботу з акторами:: «Чоловіча робота», реж. Марина Степанська
Почесні нагороди
  • Нагорода «Золотий Скіфський олень» за внесок у світове кіномистецтво Кіра Муратова
  • Відзнака міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» за розвиток українського кінематографу Вілія Бондаренко

Незалежні нагороди

  • Приз журі ФІПРЕССІ «Пікадеро», реж. Бен Шеррок
  • Приз екуменічного журі SIGNIS та Interfilm за найкращий повнометражний ігровий фільм «Ішканул», реж. Хайро Бустаманте
  • Приз екуменічного журі SIGNIS та Interfilm за найкращий короткометражний ігровий фільм «Наші полеглі герої», реж. Стефан Ландовскі
  • Приз глядацьких симпатій «Як я не став піаністом», реж. Томмасо Пітта
Boat Meeting
  • Приз Boat Meeting «Господар будинку», реж. Андаміон Муратай

Примітки

  1. Відкриття МКФ «Молодість». «Платформа». 24 жовтня 2015. Архів оригіналу за 24 жовтня 2015. Процитовано 24 жовтня 2015.
  2. «Аномаліса» стане фільмом-закриттям «Молодості». «Культ UA». 30 жовтня 2015. Архів оригіналу за 31 жовтня 2015. Процитовано 31 жовтня 2015.
  3. "Молодість" назвала переможців. «Українська правда». 31 жовтня 2015. Архів оригіналу за 31 жовтня 2015. Процитовано 31 жовтня 2015.
  4. До Києва відкрився 45-й кінофестиваль "Молодість". «Дзеркало тижня. Україна». 25 жовтня 2015. Архів оригіналу за 25 жовтня 2015. Процитовано 25 жовтня 2015.
  5. 45-й кінофестиваль "Молодість" оголосив перших учасників. «Газета по-українськи». 10 вересня 2015. Архів оригіналу за 16 жовтня 2015. Процитовано 16 жовтня 2015.
  6. 45-й фестиваль «Молодість» відкриється фільмом «45 років». Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 10 вересня 2015. Архів оригіналу за 19 жовтня 2015. Процитовано 19 жовтня 2015.
  7. "Молодість" представляє трейлер фестивалю!. Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 1 жовтня 2015. Архів оригіналу за 16 жовтня 2015. Процитовано 16 жовтня 2015.
  8. 45-й КМКФ «Молодість» оголосив програму Національного конкурсу. «Телекритика». 9 жовтня 2015. Архів оригіналу за 13 жовтня 2015. Процитовано 17 жовтня 2015.
  9. Київський кінофестиваль «Молодість» може переїхати до Львова. Zaxid.net. 8 жовтня 2015. Архів оригіналу за 18 жовтня 2015. Процитовано 17 жовтня 2015.
  10. На ювілейний кінофестиваль «Молодість» організаторам необхідно залучити $ 600-700 тис. «Телекритика». 24 червня 2015. Архів оригіналу за 12 жовтня 2015. Процитовано 17 жовтня 2015.
  11. Держкіно надасть кінофестивалю «Молодість» майже вдвічі менше коштів, ніж минулого року. «Телекритика». 10 вересня 2015. Архів оригіналу за 3 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  12. Шляхом краудфандингу кінофестиваль «Молодість» зібрав 160 доларів. «Телекритика». 29 вересня 2015. Архів оригіналу за 12 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  13. Фестиваль «Молодість» не проходитиме в кінотеатрі «Жовтень». «Телекритика». 16 жовтня 2015. Архів оригіналу за 17 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  14. Кінофестиваль "Молодість" відмовився від показів у кінотеатрі "Жовтень". «Дзеркало тижня. Україна». 17 жовтня 2015. Архів оригіналу за 17 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  15. ЛГБТ-програма Sunny Bunny цьогоріч знову буде на «Молодості» - Андрій Халпахчі. «Телекритика». 11 вересня 2015. Архів оригіналу за 12 жовтня 2015. Процитовано 19 жовтня 2015.
  16. КМКФ «Молодість» оголосив фільми-учасники Міжнародної програми (Повний список). «Телекритика». 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 16 жовтня 2015. Процитовано 16 жовтня 2015.
  17. Марина Порошенко на відкритті Міжнародного кіноконкурсу «Молодість – дітям»: Кіно є вагомим внеском у розвиток підростаючого покоління. Офіційний вебсайт Президента України. 24 жовтня 2015. Архів оригіналу за 24 жовтня 2015. Процитовано 24 жовтня 2015.
  18. Прийом заявок на пітчинг кіно-проектів Boat Meeting продовжений до 2 жовтня 2015. Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 22 вересня 2015. Архів оригіналу за 19 жовтня 2015. Процитовано 19 жовтня 2015.
  19. В рамках «Молодості» пройде дискусія за участі українських та російських кінокритиків. «Телекритика». 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 16 жовтня 2015. Процитовано 20 жовтня 2015.
  20. Кінофестиваль "Молодість" оголосив склад журі. «Дзеркало тижня. Україна». 16 жовтня 2015. Архів оригіналу за 17 жовтня 2015. Процитовано 19 жовтня 2015.
  21. Оголошуємо журі Сонячного зайчика. Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 1 жовтня 2015. Архів оригіналу за 19 жовтня 2015. Процитовано 16 жовтня 2015.
  22. Оголошуємо журі програми «Молодість-дітям». Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 22 жовтня 2015. Архів оригіналу за 22 жовтня 2015. Процитовано 22 жовтня 2015.
  23. Олександр Лащенко (17 жовтня 2015). «Актор необов’язково має бути розумним. Це заважає» – Балаян. «Радіо Свобода». Архів оригіналу за 18 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  24. Хто ж змагатиметься у Національному конкурсі цього року?. Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 8 жовтня 2015. Архів оригіналу за 18 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  25. Олександр Шпилюк увійшов до складу журі FIPRESCI кінофестивалю «Молодість». «Телекритика». 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 16 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  26. Платформа для міжнародної копродукції Boat Meeting. Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 5 жовтня 2015. Архів оригіналу за 19 жовтня 2015. Процитовано 19 жовтня 2015.
  27. Програму ЛҐБТ-фільмів «Молодості» відкриє стрічка Coming Out. «Телекритика». 21 вересня 2015. Архів оригіналу за 10 жовтня 2015. Процитовано 18 жовтня 2015.
  28. Програма «Українські прем'єри» Архівовано 22 жовтня 2015 у Wayback Machine. на офіційному вебсайті кінофестивалю
  29. "Молодость" объявила программу франкоязычных фильмов (рос.). «Лівий берег». 6 жовтня 2015. Архів оригіналу за 7 жовтня 2015. Процитовано 20 жовтня 2015.
  30. Программа 45-го кинофестиваля "Молодость" (дополнено) (рос.). «Лівий берег». 15 жовтня 2015. Архів оригіналу за 20 жовтня 2015. Процитовано 20 жовтня 2015.
  31. Довгі ночі короткого метру: Німеччина Архівовано 24 жовтня 2015 у Wayback Machine. на офіційному вебсайті кінофестивалю
  32. Програма «Довгі ночі короткого метру: Франція» Архівовано 30 жовтня 2015 у Wayback Machine. на офіційному вебсайті кінофестивалю
  33. КМКФ «Молодість» оголосив програму Фестивалю фестивалів. «Телекритика». 16 жовтня 2015. Архів оригіналу за 17 жовтня 2015. Процитовано 20 жовтня 2015.
  34. Програма «Ви ще про них почуєте»[недоступне посилання] на офіційному вебсайті кінофестивалю
  35. Сучасне Українське Кіно на 45-му кінофестивалі «Молодість». Офіційний вебсайт КМКФ «Молодість». 22 жовтня 2015. Архів оригіналу за 22 жовтня 2015. Процитовано 22 жовтня 2015.
  36. Програма «Презентація»[недоступне посилання] на офіційному вебсайті кінофестивалю
  37. Кінофестиваль «Молодість» вперше покаже телесеріали. «Телекритика». 23 жовтня 2015. Архів оригіналу за 25 жовтня 2015. Процитовано 25 жовтня 2015.

Посилання

Цей список належить до вибраних списків української Вікіпедії.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.